Titulinis » Apie lygas » Rokiškio ledo arena

Rokiškio ledo arena

Rokiškio ledo arena
 
Centro pagrindiniai tikslai – ugdyti ir lavinti sveiką asmenybę, auklėti ir skatinti vaikus tapti dorais ir sąžiningais savo šalies piliečiais, kuo daugiau rajono mokinių įtraukti į organizuotą, tikslingą ir jiems įdomią veiklą, kovoti su nusikalstamumo, narkomanijos ir kvaišalų naudojimo apraiškomis jaunimo tarpe, o taip pat rūpintis valstybinių ir rajoninių kūno kultūros ir sporto programų įgyvendinimu, ieškoti talentingų sportininkų, rūpintis jų rengimu rajono ir Lietuvos Respublikos rinktinėms.
 
Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro ištakos – 1954 m. įkurta vaikų sporto mokykla, kuri nuo 2001 m. reorganizuota į kūno kultūros ir sporto centrą. Pirmosios mokyklos direktorius – Mykolas KAKERANAS, vėliau vadovais dirbo Jonas DZIKAS (1958-1961), Antanas JAKUČIONIS (1961-1993), Valdemaras MAKUTĖNAS (1993-2001) ir Augutis KRIUKELIS (nuo 2001 m.)
 
Rokiškio rajone sportinį kelią pradėjo savo laiku Lietuvą garsinę ir šiuo metu garsinantys sportininkai, iš kurių pažymėtini Rimantas ŠARKAUSKAS, Danguolė BIMBAITĖ-URBIKIENĖ, Donatas STUKONIS, Rimantas ŠINKŪNAS, Raivydas STANYS, Lina KRASKAUSKAITĖ , Vaida KELEČIŪTĖ (lengvoji atletika), krepšininkai Donatas PAŠAKARNIS, Daiva JODEIKAITĖ, Jolanta VILUTYTĖ, Rolandas MATULIS, Aušra BIMBAITĖ, kulkinio šaudymo atstovai Rasida KOVALSKA, Robertas ŽĖGLAITIS, Audrius ŠEINAUSKAS, Dainius VASILIAUSKAS, ledo ritulininkai Vytautas ir Martynas ŠLIKAI, Saulius LIMONTAS, Simas SAKAITIS, sunkiaatlečiai Augutis KRIUKELIS, Ivanas ir Aidas ALEKSEJAI, Artūras SKAVIČIUS, Gytis GRIKINAS, dziudo ir sambo imtynininkės Rasa TUSKAITĖ ir Vaida SAULYTĖ, boksininkas Gytis JUŠKEVIČIUS, dviratininkas Algirdas ŠNIOKA, futbolininkas Gintaras KVILIŪNAS.
 
Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai yra Lietuvos nusipelnę treneriai Vilius BUIKA (boksas) ir Alvydas GAVĖNAS (lengvoji atletika) o taip pat buvęs Lietuvos Respublikos ūkio ministras Valentinas MILAKNIS, buvęs Lietuvos respublikos Seimo nariai Vytautas SAULIS ir Algis KAZULĖNAS, Lietuvos beisbolo asociacijos generalinis sekretorius Petras VILČINSKAS, VšĮ „Sportas ir poilsis“ generalinis direktorius Pranas TRUKŠNYS, žinomas poetas Sigitas PARULSKIS.
 
1998 m. išleista Petro BLAŽEVIČIAUS knyga „Rokiškio krašto kūno kultūros ir sporto istorija“.
 
Šiuo metu centre veikia 38 vienuolikos sporto šakų – lengvosios atletikos, krepšinio, ledo ritulio, dziudo imtynių, futbolo, kulkinio šaudymo, sunkiosios atletikos, šachmatų, jėgos trikovės, bokso ir neįgaliųjų sporto grupės, kuriose užsiėmimus lanko 476 moksleiviai. Pagal moksleivių skaičių kūno kultūros ir sporto centras yra didžiausia papildomo ugdymo įstaiga rajone.
 
Centre dirba 35 darbuotojai, iš jų – 17 trenerių. 4 treneriai turi nacionalinio sporto trenerio, 5 – Lietuvos sporto trenerio kvalifikacines kategorijas. Pažymėtina, kad dauguma trenerių yra baigę Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centrą. Eilę metų nuoširdžiai ir vaisingai dirba treneriai Rimantas ŠINKŪNAS ir Valentas ČEREŠKA (lengvoji atletika), Virginija MAKUTĖNIENĖ (krepšinis), Saulius KUBLICKAS (kulkinis šaudymas), Gita ČEČIENĖ (dziudo), Audrius DEKSNYS ir Genadij FITINGOV (ledo ritulys). Jų auklėtiniai kasmet rodo tik gerus ir labai gerus rezultatus.
 
Centras turi sporto salę su administracinėmis patalpomis, stadioną, šaudyklą ir ledo ritulio aikštę. Dalis grupių dirba miesto ir rajono mokyklų sporto bazėse.
 
Be ugdymo proceso organizavimo, centras vykdo ir kitas kūno kultūros ir sporto plėtros rajone funkcijas: kartu su valstybinėmis organizacijomis, asociacijomis (29 sporto klubai), privačiomis įmonėmis įgyvendina 8 programas, vykdo žaidynes ir varžybas vaikams, moksleiviams, jaunimui, suaugusiems, neįgaliesiems, rūpinasi sportininkų ir komandų dalyvavimu Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje, Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo sporto žaidynėse, atskirų sporto šakų čempionatuose, pirmenybėse, tarptautinėse varžybose. Centras teikia organizacinę ir metodinę pagalbą seniūnijoms, mokykloms, sporto klubams, sprendžia rajono sporto bazių gerinimo klausimus.
 
Tel./faksas: 8 458 32670
El. paštas: sportocentras@zebra.lt
Direktorius – Augutis KRIUKELIS, tel. 8 458 32670, el. paštas augutis@zebra.lt
Miestas: Kaunas
Adresas: J. Basanavičiaus g. 3, Rokiškis
Artimiausios rungtynės
Data, laikas
Divizionas
Namų komanda
Svečių komanda
Arena
Įrašų nėra