Titulinis » Naujienos » Fantastiškoje kovoje Elektrėnuose Vilniaus „Orakulas“ išplėšė pergalę iš Vilniaus „Ober-Haus“ rankų (fotogalerija)

2020-01-20
 Sausio 18 d. Elektrėnuose sužaistos rungtynės tarp dviejų stiprių komandų – Vilniaus „Orakulo“ ir Vilniaus „Ober-Haus“. Kaip ir reikėjo tikėtis, kova tarp vienas kito vertų varžovų nebuvo lengva ir nuspėjama: nugalėtojui išaiškinti prireikė ne tik papildomo rungtynių laiko, bet ir ilgos baudinių serijos. Nors nemažai baudos minučių prisirinkę „Ober-Haus“ žaidėjai per visą susitikimo laiką neleido „Orakului“ išsiveržti į priekį, visgi ilgas ir varginančias rungtynes rezultatu 4:3 (0:1, 3:2, 0:0, 0:0, 1:0) laimėjo „Orakulas“. Verta paminėti, kad pirmajame LRML čempionato rate „Ober-Haus“ taip pat nusileido „Orakului“. Šįkart „Orakulo“ vartus saugojo Boleslavas Konopackij, prie „Ober-Haus“ vartų sargavo Eduardas Stankevičius.

Abi komandos nešvaistė rungtynių laiko apšilimui ir nuo pat pirmų sekundžių žaisdami   veržliu tempu kibo varžovams į atlapus. 08:40 “Orakulo“ vartuose atsidūrė „Ober-Haus“ atstovo Artūro Gudanec mestas ritulys (0:1, perd. Mantas Sakaitis). Nors abi komandos ir toliau dirbo kryptingai, daugiau įvarčių teko laukti iki antrojo kėlinio.

Antro kėlinio pradžioje „Ober-Haus“ pajuto didesnį priešininkų spaudimą prie savo vartų. Intensyvus puolimas davė vaisių – 25:42 ritulį į „Ober-Haus“ vartus įgrūdo Vincentas Putrius (1:1, perd. Nikolay Nogtev). Tačiau vos po keliolikos sekundžių šį įvartį eliminavo ir pranašumą „Ober-Haus“ komandai sugrąžino Gintauto Bulaukos įvartis (1:2, perd. Vadimas Kozlov, Mantas Buika). 31:17 “Orakulas“ pabandė dar kartą atsitiesti – taiklų metimą atliko Darius Tovianskij (2:2, perd. Artiomas Sidorov, Janas Sevruk). „Ober-Haus“ pozicijų neužleido ir 34:37 Vadimo Kozlovo pelnytas įvartis vėl paliko „Orakulą“ už nugaros (2:3, perd. Gintautas Bulauka, Mantas Buika). Ir nors rungtynių eiga rodė, kad „Ober-Haus“ vos per žingsnį pranašesni už oponentus, „Orakulas“ varžovus atkakliai pasivydavo. 39:39 išlyginamąjį įvartį pelnė Nikolajus Sidorov (3:3, perd. Nikolay Nogtev).

Nors trečiajame kėlinyje „Orakulas“ spaudė varžovus, visgi perlipti barjero ir bent kuriam laikui tapti rungtynių lyderiu komandai nepavyko. Savo ruožtu „Ober-Haus“ komandai taip pat nepavyko pelnyti įvarčių. Pagrindinis rungtynių laikas išseko švieslentėje degant rezultatui 3:3.

Skirtas 5 min. papildomas laikas, žaidžiant trys prieš tris, nugalėtojo taip pat neišaiškino. Pusę šio laiko „Orakulas“ puolime išlaikė akivaizdų teritorinį pranašumą – „Ober-Haus“ žaidėjų praktiškai neišleido iš jų zonos. Likus minutei iki pratęsimo pabaigos į „Ober-Haus“ gretas įsiliejo ketvirtasis žaidėjas, tačiau „Orakulo“ gynyba šį iššūkį išlaikė.

Rezultatui nepakitus ir po pratęsimo, atėjo išbandymo laikas vartininkams - nugalėtoją teko aiškintis baudinių serijoje iki penkių įvarčių. Net ir čia intriga neapleido ledo. Pirmą baudinį realizavo „Ober-Haus“ atstovas Vadimas Kozlov, antrąjį – „Orakulo“ žaidėjas Artiomas Sidorov, ketvirtuosius baudinius įmušė tiek „Ober-Haus“ atstovas Jonas Matusevičius, tiek „Orakulo“ narys Vincentas Putrius. Galų gale, mušant aštuntąjį baudinį „Orakului“ pergalę įteikė Pavelas Jermakov (4:3).

Geriausiais rungtynių žaidėjais paskelbti Pavelas Jermakov („Orakulas“) ir Gintautas Bulauka („Ober-Haus“).