Titulinis » Naujienos » D.Boulangeris tęs darbus jaunimo ir jaunių ledo ritulio rinktinėse

D.Boulangeris tęs darbus jaunimo ir jaunių ledo ritulio rinktinėse

2021-09-02
hockey.lt informacija
Pastaruosius sezonus Lietuvos ledo ritulio U-18 bei U-20 rinktinėse vyriausiuoju treneriu dirbęs Dougas Boulangeris tęs savo darbą – 33-ejų metų specialistas patvirtintas šalies jaunių ir jaunimo rinktinių vyriausiuoju treneriu.
 
2019 metais šalies jaunių rinktinei vadovavęs Šveicarijoje gyvenantis kanadietis tais pačiais metais dirbo ir jaunimo rinktinės vyriausiuoju treneriu, bet dėl pasaulyje vyraujančios pandemijos jis neturėjo galimybės pratęsti savo darbų 2020-aisiais ir 2021-aisiais metais.
 
Prieš laukiantį sezoną ir galimybę sugrįžti į pasaulio čempionatus D. Boulangeris neslėpė, jog jo laukia naujas iššūkis, tačiau jis pabrėžė, kad mato šviesią Lietuvos ledo ritulio ateitį.
 
„Mūsų laukia didelis iššūkis. Situacija pasaulyje lėmė tai, jog jau beveik du metus nebuvo galimybių surengti stovyklų, susitikimų, gyvai sekti žaidėjų tobulėjimo proceso. Visos problemos atsilieps ir žaidėjų lygiui – potencialo ir talento prasme šie metai tikriausiai nebus patys geriausi. Tačiau visi šie dalykai nėra tokie svarbūs: mes turime atsižvelgti į situaciją, prie jos prisitaikyti ir tęsti savo darbus.
 
Galiu pasakyti tik vieną dalyką – Lietuvos ledo ritulys nuolatos tobulėja ir mūsų ateitis yra šviesi. Pažiūrėjus į 2006-2007 metų vaikinus galima pamatyti, jog po metų ar dvejų rinktinėse bus daugybė itin talentingų ledo ritulininkų. Tai tik parodo, kokį gerą darbą ruošiant jaunuosius ledo ritulininkus atlieka Lietuvos ledo ritulio mokyklos. Jaunieji ledo ritulininkai išvyksta į užsienį, ar tai būtų Šveicarija ar kitos ledo ritulio šalys, ir jie ten demonstruoja, kad jie gali varžytis su geriausiais tų šalių ledo ritulininkais. Jiems bus suteiktos puikios sąlygos tobulėti kaip ledo ritulininkams bei įgyti gerą išsilavinimą.“
 
Po dviejų metų be jaunių ir jaunimo pasaulio čempionatų Lietuvos rinktinėse bus daugybė naujokų, vis dar neturinčių tarptautinių turnyrų patirties. Nepaisant to, rinktinės vyriausiojo trenerio teigimu, tai neturės didelės įtakos mūsų pasirodymams, nes panašioje situacijoje buvo atsidūrę viso pasaulio sportininkai. D. Boulangeris taip pat pasidžiaugė ir šiemet startuojančiu „LTeam Select“ projektu – perspektyviausi gimtinėje žaidžiantys ledo ritulininkai visą sezoną varžysis su stipriausiomis Lietuvos čempionato komandomis.
 
„Kai kalbame apie žaidimą rinktinėje, visada tikimės, jog sulauksime tvirto teigiamo atsakymo ir pasididžiavimo dėl galimybės užsivilkti rinktinės marškinėlius. Nesvarbu ar tai būtų pirmas ar ketvirtas kartas vykstant į tarptautinį turnyrą. Juolab, kad visos šalys bus panašioje situacijoje. Per daug nekeisime savo požiūrio, paruošime planą, surinksime žaidėjus ir leisime jiems parodyti viską ką jie moka.
 
„LTeam Select“ komandos suformavimas yra vienas iš svarbiausių pokyčių – šiemet turėsime iš jaunimo ir jaunių rinktinių kandidatų surinktą komandą Lietuvos čempionate, kurią treniruos mano dešinioji ranka Dovydas Kulevičius. Tai dar vienas svarbus projektas Lietuvos ledo ritulio ateičiai.“
 
Pastaraisiais metais ne vienas jaunasis šalies ledo ritulininkas yra dalyvavęs Šveicarijoje rengiamose D. Boulangerio stovyklose, tačiau pats treneris pripažįsta, jog didelio privalumo darbui rinktinėje tai nesuteiks – jis daugiausiai dirbo su jaunesniais žaidėjais, kurie rinktines papildys dar tik ateityje.
 
„Nemanau, kad tai turės kažkokios įtakos, nes labiausiai esu pažįstamas su jauniausiais žaidėjais. Pirmieji tos kartos žaidėjai į rinktines atvyks po metų. Kalbant atvirai, esu susipažinęs su 2003 metų kartos žaidėjais, bet kalbant apie 2004-2005 metų ledo ritulininkus, tai tos pažinties man dar trūksta. Mačiau U-16 rinktinės pasirodymus, bet to tikrai mažai norint pilnai pažinti žaidėjus ir ties tuo reiks padirbėti. Todėl „LTeam Select“ komanda bus labai svarbi, nes tai mums suteiks puikią galimybę pamatyti žaidėjus iš arti ir geriau pažinti šios kartos žaidėjus.“
 
Asociacijos „Hockey Lietuva“ remiamas „LTeam Select“ projektas leis geriausiems šalies jaunių ir jaunimo rinktinių žaidėjams sezono metu susirinkti ir kartu varžytis su Lietuvos čempionato dalyviais. D. Boulangeris įsitikinęs, jog tai yra labai pozityvus žingsnis, tačiau jo teigimu, projektui prireiks kelių metų, kad galėtume galutinai įvertinti jo naudą žaidėjų tobulėjimui.
 
„Bus įdomu pamatyti, kaip šie žaidėjai atrodys žaisdami prieš vyrus. Tai turėtų padėti jiems tapti fiziškesniems, gauti daugiau progų pasirodyti ant ledo, turėti svarbesnę rolę. Tačiau reikia nepamiršti, jog tai yra tik pirmieji šio projekto metai, mums reikės įvertinti kaip viskas vyksta ir galbūt mes matysime, jog bus reikalingi šiokie tokie pokyčiai. Galutinį šio projekto paveikslą galėsime nupiešti po kelių metų, kai matysime tikrą jo potencialą, kaip tobulėja žaidėjai ir kaip sėkmingai jie prisitaiko prie žaidimo šioje ekipoje.“
 
Lietuvos čempionate dalyvausianti „LTeam Select“ komanda progą gauti naujos patirties suteiks ne tik žaidėjams, bet ir treneriams. Komandą treniruos D. Boulangerio asistentas rinktinėje Dovydas Kulevičius, o sezono metu šansą padirbėti šiame lygyje gaus ir kiti jauni treneriai, sieksiantys įrodyti, esantys verti šanso ir šalies rinktinėse.
 
„Apie norą dirbti su jaunais Lietuvos treneriais nėra net jokių kalbų, tai yra labai svarbus ir įdomus procesas. Aš asmeniškai į tai žiūriu labai įdėmiai. Matau, kad treneriai sėkmingai dirba su U-13 vaikais, bet man bus įdomu pažiūrėti ir į tai ką jie galės atnešti į rinktinę. Žiūrėsime, ar jaunesni treneriai sugebės pateikti save ir išsiskirti savo sugebėjimais: galbūt vienas parodys galintis atnešti naudos koordinuojant gynybą, galbūt kitas bus geras specialiųjų komandų ekspertas ar video analitikas.
 
Rinktinėse turėsime naujų veidų ir man visada labai malonu dirbti su Lietuvos treneriais. Didžiuojuosi galėdamas ant suolo turėti trenerių iš Lietuvos. Vietinių trenerių tobulėjimas yra labai svarbus, todėl labai svarbu suteikti galimybę lietuviams tobulėti. Nedaug trenerių turi galimybę dirbti su vyrais, o tarp darbo U-13 ir U-20 lygmenyje yra didžiulis skirtumas. „LTeam Select“ komandoje jie gaus papildomą galimybę įgauti patirties dirbant aukštesniame lygyje.“
 
Tikslios pasaulio jaunimo ir jaunių čempionato datos paaiškės po šį mėnesį įvyksiančio Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) susirinkimo. Tuo tarpu daugiau informacijos apie „LTeam Select“ komandą bei jos kandidatus bus pateikta jau kitą savaitę.