Titulinis » Naujienos » Į Baltijos lygą pakiliai žengiantys "Kaunas Hockey": mums garbė atstovauti miestą tarptautinėje arenoje

Į Baltijos lygą pakiliai žengiantys "Kaunas Hockey": mums garbė atstovauti miestą tarptautinėje arenoje

2020-11-26
hockey.lt informacija
Jau šį savaitgalį, lapkričio 27-29 dienomis startuos pirmasis Baltijos ledo ritulio lygos sezonas, kuriame varžysis ir dvi stipriausios praėjusio sezono Lietuvos čempionato komandos – „Kaunas Hockey“ ir „Hockey Punks“. Praėjusio sezono pirmenybių nugalėtojai iš Kauno jau šiandien išvyksta į Tartu miestą, kuriame jie pirmą kartą gins savo miesto garbę tarptautiniame fronte.
 
2020-2021 metų Lietuvos čempionato sezonas „Kaunas Hockey“ komandai startavo tikrai ne taip, kaip planavo jų ekipa. Kauniečiai turėjo vėliausiai stoti į pirmąsias čempionato rungtynes, o praėjus vos savaitei buvo priversti dar kartą stabdyti sezoną ir laukti, kol praslinks ir jų komandos neaplenkęs COVID-19 virusas.
 
Į Lietuvos čempionatą „Kaunas Hockey“ sugrįžo nežaidę beveik mėnesį, tačiau priverstinė pertrauka rezultatams įtakos neturėjo – po sugrįžimo iškovotos keturios pergalės iš tiek pat galimų. Visas problemas praeityje palikę kauniečiai į Estiją išvyksta Lietuvos čempionate pakilę į antrąją poziciją.
 
Pokyčių Kauno klube šį sezoną pamatėme ir trenerių štabe. Sezoną gynybos grandyje pradėjęs Petras Nausėda dėl sveikatos problemų buvo priverstas atsisakyti minties tęsti žaidybinę karjerą bei prisiėmė vyriausiojo trenerio posto atsakomybę.
 
Paskutinė savaitė Lietuvos ledo ritulio čempionate kauniečiams buvo itin įtempta: per ją jie sužaidė keturias rungtynes. Dvi iš rungtynių buvo sužaistos 24-jų valandų laikotarpiu, o panašiu tempu „Kaunas Hockey“ žais ir Estijoje, kur jų lauks dvi rungtynės per dvi dienas.
 
„Per savaitę sužaidėme keturias rungtynes, svarbiausia, kad visose iš jų buvo pasiektos pergalės. Įsivažiavome į rungtynių ritmą, tik nereikia pamiršti, kad tai bus tarptautinis turnyras, kiti varžovai, o daugeliui tai bus pirma tokia patirtis“, - apie komandos pasiruošimą Baltijos lygai kalbėjo P. Nausėda.
 
Prieš pat savo tarptautinį debiutą „Kaunas Hockey“ žaidėjai galėjo įvertinti savo darbo vaisius įspūdingu skirtumu (10:0) įveikę kitą Baltijos lygos dalyvę iš Lietuvos – „Hockey Punks“ komandą. Skirtingai nuo „pankų“, Kauno komandos atstovai prieš šį turnyrą pastiprinimo nesulauks, bet P. Nausėda pabrėžia, jog treniruotėse sulaukiama sunkaus darbo ir komanda bus pasiruošusi laukiančiam iššūkiui.
 
„Komanda tikrai sunkiai ir atsakingai dirba treniruotėse – mokėmės žaisti naujesne, greitesne sistema tiek gynyboje, tiek ir puolime. Viskas po truputį mums gaunasi, nors visada yra detalių, kurias reikia gerinti. Kalbant apie nusiteikimą, tai dėl jo mums nekyla abejonių dėl nė vieno žaidėjo tiek ir Lietuvos čempionatui, tiek ir šiam turnyrui.“
 
Šiame turnyre Kauno garbę ginsiantys ir miesto vardą ledo ritulio pasaulyje garsinti sieksiantys „Kaunas Hockey“ atstovai džiaugiasi tokia galimybe tarptautiniame turnyre, tačiau lengvos kovos jie tikrai nesulauks. Pirmajame susitikime jų lauks turnyro šeimininkė iš Estijos, „Tartu Valk 494“, kuri prieš Baltijos lygą taip pat džiaugėsi įspūdinga pergale 14:2 prieš savo kolegas, „Everest“ komandą.
 
Kita kauniečių varžovė – „HC Mogo“ komanda iš Latvijos, savo gretose turi ir puikiai pažįstamų veidų. Vienas iš garsiausių pastarojo meto Latvijos ledo ritulininkų Oskaras Bartulis ir vienintelis komandos legionierius Robas Schrempas spėjo pažaisti ir stipriausioje planetos NHL lygoje, aštuoni žaidėjai išbandė savo jėgas Kontinentinėje lygoje (KHL), o trys iš jų ne vienerius metus gynė ir Latvijos rinktinės garbę pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse.
 
Latvijos ledo ritulio lygos pajėgumą iš arti ne vienerius su „Energija“ išbandęs P. Nausėda neslepia, jog per metus nuo to laiko, kai jis su elektrėniškiais kovėsi Latvijos lygoje, šios šalies klubai vietoje nestovėjo, tačiau teigiamai jis vertina ir mūsų ledo ritulio situaciją.
 
„Lietuvos ledo ritulys pastaraisiais metais iš esmės yra pasikeitęs į gerąją pusę. Tiesa, latviai taip pat tikrai nebuvo sustoję: dar daugiau žaidėjų per tą laiką išvyko į stiprias užsienio lygas, o dalis jų yra jau grįžę, dalis vis dar migruoja. Mūsų varžovų gretose rungtyniauja ne vienas KHL ar kitų aukščiausių Europos ir JAV lygų patirties turintis žaidėjas. „Mogo“ gretose yra ir amerikietis R. Schrempas, daug metų praleidęs NHL bei atstovavęs JAV jaunimo rinktinę. Tai aukščiausio lygio klubas ir mums yra garbė kovoti prieš tokius varžovus bei Kauno ir Lietuvos vardą pristatyti tarptautinėje arenoje.“
 
Debiutuojant tarptautiniame turnyre laiko klysti „Kaunas Hockey“ neturės – į finalinį ketvertą pateks dvi stipriausios grupės komandos, tad norint pakovoti dėl inauguracinio Baltijos lygos turnyro medalių Kauno klubui teks iš Estijos parsivežti bent vieną pergalę. Stebėti kauniečių rungtynes Estijoje bus galima Sport1 kanalu.
 
S. Ozolinščio vardo grupės tvarkaraštis:
 
Lapkričio 27 d. 17:00 val. „Tartu Valk 494“ – „Kaunas Hockey“
Lapkričio 28 d. 18:00 val. „Kaunas Hockey“ – „HK Mogo“
Lapkričio 29 d. 16:00 val. „Tartu Valk 494“ – „HK Mogo“