Titulinis » Naujienos » Uraganišką puolimą pademonstravusi Lietuvos jaunių rinktinė įveikė rumunus ir užsitikrino pasaulio čempionato medalius! (VIDEO, įvarčiai, lentelė)

2014-03-29
 Lietuvos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio rinktinė šeštadienį pasaulio čempionato II diviziono A grupėje iškovojo triuškinančią pergalę. Lietuviai ketvirtose čempionato rungtynėse 6:1 (2:0, 0:0, 4:1) sutriuškino Rumuniją ir užsitikrino čempionato medalius!

Lietuviai pirmose rungtynėse 4:0 nugalėjo Kroatiją, vėliau 3:1 įveikė Nyderlandus, o trečiose rungtynėse tik po baudinių serijos 5:6 nusileido Pietų Korėjai.

Nuo pat pirmųjų minučių Lietuvos jaunių rinktinė atrodė greitesnė, vikresnė ir visa galva geresnė už varžovus. Lietuviai jau šeštąją rungtynių minutę Artūras Laukaitis tiksliu smūgiu išvedė mūsiškius į priekį - 1:0.

Netrukus lietuviai turėjo gerą progą padidinti persvarą rungtyniaudami daugumoje, tačiau nuginkluoti varžovo vartininko Attila Adorjan nepavyko. Įpusėjus pirmajam kėliniui A.Laukaitis pelnė penktąjį savo įvartį šiame čempionate ir padidino pranašumą iki dviejų - 2:0. Kėlinio pabaigoje buvo daug progų padidinti pranašumą, tačiau įmušti lietuviams nepavyko.

Antrą kėlinį lietuviai žaidė atsipalaidavę, o tuo pasinaudoję Rumunijos ledo ritulininkai sukūrė ne vieną pavojingą epizodą prie Lietuvos rinktinės vartų. Dėka puikaus lietuvių vartininko Artūro Pavliukovo žaidimo rezultatas išliko nepakitęs.

Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo uraganišku puolimu. Per pirmas penkias paskutinio kėlinio minutes lietuviai pelnė 3 įvarčius ir pradėjo triuškinti varžovus. 42-ąją rungtynių minutę pasižymėjo Aurimas Gaidauskas (41:09), netrukus Dominykas Bisturys (42:44) ir Erikas Sadauskas (44:13) padidino pranašumą iki penkių - 5:0.

Įpusėjus kėliniui šeštąjį Lietuvos jaunių rinktinės įvartį pelnė Donatas Vitte, kuris pasibaigus rungtynėms buvo pripažintas naudingiausiu Lietuvos ekipos žaidėju.

Lietuviai šventė trečiąją pergalę šiame čempionate. Su 10 taškų mūsiškiai užsitikrino mažiausiai sidabro medalius, tačiau jeigu rytoj vakare vyksiančiose rungtynėse įveiks Didžiąją Britaniją, Lietuva po ilgokos pertraukos iškovos aukso medalius ir pakils į pirmą divizioną.

Turnyrinė lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Lietuva 4 3 0 1 0 18:08 10
2. Kroatija 4 3 0 0 1 16:10 9
3. P.Korėja 4 1 2 0 1 20:19 7
4. Nyderlandai 4 2 0 0 2 12:13 6
5. D.Britanija 4 1 0 0 3 12:20 3
6. Rumunija 4 0 0 1 3 11:19 1