Titulinis » Naujienos » U.Čižas išplėšė „Energijai“ dramatišką pergalę Vitebske

U.Čižas išplėšė „Energijai“ dramatišką pergalę Vitebske

2015-12-06
hockey.lt
Sekmadienį dramatiškose Baltarusijos Aukščiausios ledo ritulio lygos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ svečiuose po pratęsimo 6:5 (1:2, 2:1, 2:2, 1:0) įveikė pirmenybių autsaiderę – Vitebsko „HC Vitebsk-2“ ekipą.

Rungtynes įvarčiu pradėjo Aimas Fiščevas (9:39 min.), kuriam perdavimą atliko Mauras Baltrukonis. Visgi, pirmenybių autsaideriai nebuvo linkę lengvai pasiduoti. Netrukus pusiausvyrą atstatė Maksimas Kovalskij (10:40), o kiekybine persvara pasinaudojęs Vladimiras Džigas (15:52) netgi išvedė šeimininkus į priekį.

„Energijai“ pavyko atsitiesti antrajame kėlinyje. Po varžovų pražangos daugumoje žaidusiems elektrėniškiams įvartį pelnė Dovydas Kulevičius (22:04), o jam perdavimus atliko Ugnius Čižas bei Aivaras Bendžius. Kėliniui artėjant prie pabaigos po M.Baltrukonio ir A.Fiščevo perdavimų pasižymėjo Deividas Kazlauskas (38:12), bet „Energija“ persvara džiaugėsi neilgai – dar antrajame kėlinyje rezultatą išlygino kiekybiniu pranašumu pasinaudojęs Maksimas Gamziukas (39:41).

Atkaklios kovos netrūko ir trečiajame kėlinyje. A.Fiščevui (46:14) po M.Baltrukonio ir D.Kazlausko perdavimų pavyko pasinaudoti kiekybine persvara, o kiek vėliau „Energijos“ persvarą padvigubino U.Čižas (53:59), sulaukęs D.Kulevičiaus ir Rolando Aliukonio perdavimų. Visgi, „HC Vitebsk-2“ taip lengvai nenuleido rankų – likus žaisti mažiau nei 5 min. „Energijos“ pranašumą aptirpdė Vladislavas Žuravliovas (55:44). Nepraėjus nė 2 min. prasižengė R.Aliukonis ir mažumoje likusi „Energija“ neapsigynė – rezultatą išlygino ir pratęsimą išplėšė V.Džigas (57:57).

Pratęsime ilgai laukti pergalingo įvarčio nereikėjo. Sužaidus vos 34 sek. po D.Kulevičiaus ir Petro Nausėdos perdavimų tiksliai smūgiavo kiekybine persvara pasinaudojęs U.Čižas (60:34), kurio įvartis garantavo „Energijai“ du taškus. „Energijos“ vartus visas rungtynes gynė Nicholas Naaburs.

„Energija“ (37 tšk.) turnyrinėje lentelėje pakilo į 3-ią vietą, o „HC Vitebsk-2“ (11 tšk.) liko paskutinėje – 10-oje – pozicijoje.

Pirmadienį Vitebske šios dvi komandos susitiks dar kartą.