Titulinis » Naujienos » Švedijos ledo ritulininkai po aštuonerių metų vėl žais olimpinio turnyro finale

Švedijos ledo ritulininkai po aštuonerių metų vėl žais olimpinio turnyro finale

2014-02-21
BNS informacija
 Pirmąja Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro finalo dalyve tapo Švedijos rinktinė.

Penktadienį pirmosiose pusfinalio rungtynėse pasaulio čempionai Švedijos ledo ritulininkai 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) įveikė 2010 metų Vankuverio žaidynių bronzos medalininkę Suomijos komandą ir olimpinio turnyro finale žais po aštuonerių metų pertraukos.

Šiame pusfinalio susitikime suomiai pirmavo po Olli Jokineno (26:17) tikslaus smūgio, tačiau netrukus Loui Erikssonas (31:39) išlygino rezultatą, o pergalingą įvartį dar antrajame kėlinyje įmušė Erikas Karlssonas (36:26).

Keturis kartus olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio finaluose žaidusi Švedijos rinktinė aukso medalius iškovojo 1994 ir 2006 metais.

Kitame pusfinalio mače susitinka praėjusių žaidynių finalininkai - čempionė Kanados komanda ir vicečempionė JAV ekipa.