Titulinis » Naujienos » Suomiai dramatiškame finale nugalėjo švedus ir po 16 metų pertraukos tapo pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionais

2014-01-06
Sekmadienį Švedijoje dramatišku finalu baigėsi pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionatas.

Auksinei šeimininkų svajonei nebuvo lemta išsipildyti – švedai Skandinavijos derbyje po pratęsimo 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1) pralaimėjo suomiams, kurie čempionų titulą susigrąžino net po 16 metų pertraukos.

Suomiai fantastiškai pradėjo rungtynes ir jau vienos iš pirmųjų savo atakų metu išsiveržė į priekį po Esos Lindellio (0:28 min.) įvarčio. Antrajame kėlinyje švedai išnaudojo kiekybinį pranašumą, kai rezultatą išlygino Lucasas Wallmarkas (27:53), bet nepraėjus nė minutei suomiai vėl buvo priekyje – pasižymėjo Saku Maenalanenas (28:38).

Trečiajame kėlinyje švedai tris kartus iš eilės žaidė daugumoje, kol galiausiai tikslų smūgį atliko Christianas Djoosas (50:53), išplėšęs pratęsimą. Lemiama tapo 70-oji rungtynių minutė, kai švedų vartininką nuginklavo ir suomiams dramatišką pergalę padovanojo Rasmusas Ristolainenas (69:42).

Suomiai iki šiol pasaulio jaunimo čempionatą buvo laimėję vos du kartus – 1987 m. ir 1998 m. Tuo tarpu švedai finale žaidė trečius metus iš eilės, bet, kaip ir pernai, turėjo tenkintis sidabro medaliais.

Čempionato mažajame finale rusai 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) nugalėjo kanadiečius ir pasidabino bronzos medaliais.

Rusams įvarčius pelnė Michailas Grigorenka (3:35) ir Eduardas Gimatovas (14:38),o kanadiečių gretose pasižymėjo tik Joshas Morrissey (47:10).

2015 m. pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatas gruodžio 26 – sausio 5 dienomis vyks Kanadoje.