Titulinis » Naujienos » Startuoja rekordinis Lietuvos ledo ritulio čempionatas

Startuoja rekordinis Lietuvos ledo ritulio čempionatas

2010-10-14
Vaclovas Gedvilas
Šiandien dvejomis rungtynėmis Kaune ir Klaipėdoje startuoja Nacionalinės ledo ritulio lygos (NLRL) organizuojamas pirmasis Lietuvos ledo ritulio čempionatas, kuris pasižymės rekordiniu komandų skaičiumi. NLRL čempionate kovos net 27 komandos iš 13 Lietuvos miestų.
 
19.25 val. Kauno „Akropolyje“ rungtynėmis tarp Kauno „Bizonų“ ir Kauno „Velnių“ ir 21.00 val. Klaipėdos „Akropolyje“ rungtynėmis tarp Klaipėdos „Sadvitos“ ir Plungės LRK prasidės NLRL beveik 200 rungtynių maratonas, kuris finišuos kitų metų balandžio mėnesį stipriausių komandų finaliniu ketvertu.
 
NLRL suvienijo tris divizionus – Rytų, Centro ir Vakarų, kuriuose komandos kausis tarpusavyje, o stipriausi divizionų klubai tęs kovą dėl apdovanojimų ir piniginių prizų.
 
„Lygai iš steigėjų ir komandų startinių įnašų pavyko suburti 100 tūkst. litų biudžetą, tad jau pirmaisiais metais klubai kovos dėl prizinio fondo. Kursime ledo ritulio infrastruktūrą iš naujo, kadangi čempionatui turėjome vos kelis aukštos kvalifikacijos teisėjus, Lietuvoje trūksta ledo arenų. Tačiau didžiulis komandų noras varžytis aikštelėse nugalėjo visas kliūtis ir čempionatas startuoja“,- apie lygos organizuojamas varžybas kalbėjo NLRL vykdantysis direktorius Remigijus Valickas.
 
NLRL buvo įsteigta rugsėjo viduryje, kai penki fiziniai asmenys - Remigijus Valickas, Tomas Budrauskas, Mindaugas Marcinkevičius, Ramūnas Barzda, Vaclovas Gedvilas įsteigė lygą. NLRL perėmė iš Lietuvos ledo ritulio federacijos čempionato organizavimo teises ir lyga pakeis ledo ritulio federacijos pernai organizuotą keturių komandų čempionatą.
 
NLRL prezidentu tapo Sankt Peterburgo SKA (Rusija) treneriu dirbantis, 16 sezonų NHL žaidęs Darius Kasparaitis.