Titulinis » Naujienos » Principinė kova tarp Kauno „Bizonų-Bokštelio“ ir Vilniaus „Orakulo“ baigėsi vilniečių pergale (fotogalerija)

2019-11-22
Lapkričio 21 d. Elektrėnuose vyko derbis tarp pajėgių Kauno „Bizonų-Bokštelio“ ir Vilniaus „Orakulo“ komandų. Šių varžovų akistatas įprasta stebėti LRML čempionatų finalinėse kovose dėl aukštesnių prizinių vietų, kuriose pergales skindavo kauniečiai. Ketvirtadienio vakarą fortūna nusisuko nuo Kauno ledo ritulininkų ir „bizonai“ šį sezoną suklupo pirmą kartą.  Gausesne sudėtimi žaidęs „Orakulas“ nugalėjo rezultatu 3:4 (1:2, 1:0, 1:2). Tai, kad rungtynės buvo gana chaotiškos ir desperatiškos liudija baudos minučių gausa – kauniečių sąskaitoje viso 30 min., vilniečių – 40 min. „Bizonų-Bokštelio“ vartus gynė Danielius Jankovskij, „Orakulo“ – Maksimas Čiževskij.

Jau pirmojo kėlinio įvykiai prognozavo, kad kova nebus lengva. Pareikšdami teises į žaidimo iniciatyvą 03:07 „Bizonai-Bokštelis“ pelnė pirmąjį įvartį. Jo autorius – Michailas Starkov (1:0, perd. Sergejus Kiršys). Įpusėjus kėliniui „Orakulas“ pasinaudojo žaidimu penkiese prieš tris – 12:19 smailiu kampu ritulį į Kauno komandos vartus pasiuntė Jurijus Goriančikov (1:1, perd. Askolds Varpinš, Artiomas Sidorov). Netrukus „Orakulo“ žaidėjas Vladas Seniut, teisėjų nuomone netinkamu būdu bandęs apginti savo komandos poziciją, buvo nubaustas drausmine nuobauda iki rungtynių pabaigos. 14:58 „Orakulo“ naujokas Artemijus Frizel išvedė vilniečius į priekį (1:2, perd. Jurijus Goriančikov).

Daugiau negu pusę antro kėlinio kauniečiai žaidė gana pasyviai – dažniau ginantis, negu puolant. Tačiau baigiantis kėliniui „bizonai“ parėmė vadžias į savo rankas. Kėlinio kulminacija – 37:54 pelnytas gražus kauniečio Tautvydo Urbono išlyginamasis įvartis (2:2, perd. Šarūnas Citavičius, Sergejus Kiršys).

Trečiojo kėlinio pirmas septynias minutes vyko apylygė įtempta kova. Visgi „Orakulas“ iš akiračio paleido „Bizonų-Bokštelio“ snaiperį Tautvydą Urboną, kuris įsibėgėjęs per pusę aikštės, vilniečių vartininkui nepalikęs šansų, 47:03 tiksliu galingu tolimu metimu vėl išvedė Kauno komandą į priekį (3:2). Turėdami trapią persvarą „bizonai“ užtikrintai nesijautė. Įtampa pratrūko kauniečių klaidomis ir ginčais su teisėjais dėl tų klaidų pagrįstumo. Kauniečio Gintaro Šabūno ir teisėjų diskusija baigėsi dar viena „Orakului“ suteikta proga sužaisti daugumoje penkiese prieš tris. „Orakulas“ neklydo ir šįkart: 55:04 Jurijaus Goriančikovo dėka rezultatas vėl tapo lygus (3:3, perd. Askolds Varpinš). Lygiai po dviejų minučių „Orakulo“ žaidėjo Nikolajaus Nogtevo pelnytas įvartis buvo lemtingas (3:4, perd. Nikolajus Sidorov, Jurijus Goriančikov). Likus pusantros minutės iki susitikimo pabaigos kauniečiai nusprendė eiti „va bank“ ir likusį laiką žaidė šešiese prieš keturis. Sprendimas nepasiteisino – spragų „Orakulo“ gynyboje Kauno ledo ritulininkai nerado.

Geriausiais rungtynių žaidėjais pripažinti Danielius Jankovskij („Bizonai-Bokštelis“) ir Askolds Varpinš („Orakulas“).