Titulinis » Naujienos » Penktadienio vakarą Kaune – laimėti nusiteikusių Lietuvos ir Estijos ledo ritulio rinktinių mūšis

Penktadienio vakarą Kaune – laimėti nusiteikusių Lietuvos ir Estijos ledo ritulio rinktinių mūšis

2022-11-11
hockey.lt informacija
Kaune prasidėjo tarptautinis ledo ritulio turnyras „Baltic Challenge Cup“. Naujuosius Kauno ledo rūmus jau išbandė Lietuvos, Lenkijos, Estijos nacionalinės vyrų rinktinės bei Latvijos klubų rinktinė. Kaimynų nepriklausomybės dienos išvakarėse lenkams pergalę padovanoję  lietuviai penktadienio vakarą nusiteikę principinei akistatai su Estijos rinktine. 

Temperamentinga pirmoji diena
 

Pirmose keturių komandų rungtynėse Lietuvos ledo ritulio rinktinė tik po atkaklios kovos 2:4 nusileido Lenkijos rinktinei. Abu įvarčius lietuviai pelnė antrame kėlinyje, lenkams jau turint tris įvarčius savo sąskaitoje. Lietuvos rinktinei savo pirmąjį įvartį pavyko pelnyti daugumoje. Po Martyno Griniaus metimo ritulį į vartus nukreipė Eimantas Noreika (26:34, rez. perd. M. Grinius). Dvigubą kiekybinę persvarą vėliau realizavo Markas Kaleinikovas (37:40, rez. perd. Paulius Gintautas, Nerijus Ališauskas). Visgi lenkams pavyko atlaikyti spaudimą, o galiausiai lietuviams pakeitus vartininką šeštuoju aikštės žaidėju svečiai rungtynes baigė įvarčiu į tuščius vartus.

„Rezultatas nėra toks, kokio norėjome, bet mūsų žaidėjai kovėsi iš visų jėgų ir iki paskutinių akimirkų siekė išlyginti rezultatą. Nors rungtynių pradžioje patys save įstūmėme į duobę, sugebėjome iš jos išlipti ir komandas skyrė vos vienas įvartis. Gaila, kad mums jo nepavyko pelnyti“, – po rungtynių kalbėjo lietuvių vyr. treneris kanadietis Ronas Pasco.

Estijos nacionalinė rinktinė tuo tarpu ketvirtadienį įveikė Latvijos klubų rinktinę. Treneris Kaupo Kaljuste po pergalės prieš Latviją sakė, kad komandos kovingumas ir dvasia buvo puikūs. „Labai gerai vartus gynė Villem-Henrik Koitmaa. Paskutiniame kėlinyje buvo kelios baudos, bet atsilaikėme, išnaudojome savo pranašumą ir tvirtai kovojome iki galo“, – pridūrė strategas. 
 
 
Penktadienio vakarą – estų ir lietuvių akistata

„Pirmiausia apžvelgsime ketvirtadienio rungtynes ​​ir atliksime analizę. Traumų nepatyrėme, tad esu tikras, kad laimėsime“, – paklaustas apie nusiteikimą antrosioms turnyro rungtynėms su lietuviais teigė estų treneris. 

„Galima sakyti, pramiegojome pirmąjį kėlinį – penktadienį jam tikrai būsime geriau pasiruošę. Estus neblogai pažįstame, kasmet rungtyniaujame tarpusavyje, žinau gerus jų puolėjus, bet gynyba nėra šios rinktinės stipriausia pusė“, – vakare daug atakuoti žadėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Nerijus Ališauskas. 

Lietuvos ir Estijos ledo ritulio rinktinių mūšis „Baltic Challenge Cup“ penktadienį, lapkričio 11 d. startuos 19 valandą. Šeštadienį nuo 16 val. – Lietuvos ir Latvijos rungtynės. Žinoma, ledo ritulio sirgaliai kviečiami savo favoritus palaikyti ir turnyro svečių akistatose. Kauno ledo rūmuose taip pat vyksta draugiškas U-20 rinktinių turnyras, kuriame, be Baltijos šalių ir Lenkijos jaunimo, dalyvauja ir rumunai. Bilietais į „Baltic Challenge Cup“ prekiauja „Bilietai.lt“.