Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-10-14
 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Kazachstano ledo ritulio lygoje trijų lietuvių atstovaujama Almatos „HC Almaty“ ekipa namuose po pratęsimo 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) įveikė Astanos „Nomad“. Donatas Kumeliauskas užsidirbo 2 baudos minutes, Nerijus Ališauskas nepasižymėjo, o Arnoldas Bosas rungtynėms nebuvo registruotas.

N.Ališauskas šiame sezone per 14 rungtynių įmušė 4 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, D.Kumeliauskas per tiek pat mačų pasižymėjo 3 įvarčiais ir 4 rezultatyviais perdavimais, o A.Boso sąskaitoje per 11 susitikimų – 1 įvartis bei 4 rezultatyvūs perdavimai.

„HC Almaty“ (26 tšk.) tarp 10 komandų užima 6-ą vietą.

Pajėgiausioje Baltarusijos lygoje „Extraliga“ Bresto „HC Brest“ komanda su Edgaru Rybakovu namuose net 0:8 (0:1, 0:5, 0:2) buvo sutriuškinta Soligorsko „Shakhter“ ledo ritulininkų, bet vėliau savo arenoje 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) įveikė Mogiliovo „HC Mogilev“.

Lietuvis pirmajame mače nepasižymėjo, o antrojo susitikimo nežaidė dėl nugaros skausmų. Per 13 šio sezono rungtynių E.Rybakovas pelnė 1 įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„HC Brest“ (10 tšk.) tarp 11 ekipų užima 9-ą poziciją. 3-ioje vietoje rikiuojasi čempiono titulą ginantis Gardino „Neman“ (27 tšk.), kurio vartininkus treniruoja lietuvis Arūnas Aleinikovas.

Dar dvi pergales Anglijos „Premier“ lygoje šventė Piterboro „Phantoms“ komanda su Dariumi Pliskausku. „Phantoms“ svečiuose 7:2 (1:1, 2:0, 4:1) nepaliko vilčių Svindono „Wildcats“, o namuose 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pranoko Milton Keinso „Lightning“.

Vis geresnę sportinę formą demosntruojantis puolėjas iš Lietuvos pirmajame mače įmušė 2 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą, o antrajame pridėjo 1 įvartį.

„Phantoms“ (13 tšk.) turnyrinėje lentelėje pakilo į 2-ą vietą tarp 9 ekipų.

Antroje Norvegijos lygoje Egidijaus Baubos atstovaujama Bergeno komanda savo arenoje pasidalino po pergalę – 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) ir 1:8 (1:3, 0:5, 0:0) – su Furuseto ledo ritulininkais. Lietuvis pirmajame susitikime įmušė įvartį, o antrose rungtynėse užsidirbo net 8 baudos minutes, be to, po E.Baubos pražangos į Bergeno komandos vartus buvo skirtas baudinys.

Puolėjas iš Lietuvos per 8 šio sezono rungtynes įmušė 6 įvarčius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Bergeno komanda su 9 taškais tarp 10 ekipų rikiuojasi 6-oje pozicijoje.

Škotijos lygoje Dandi „Tigers“ komanda su Pavelu Pliskovu namuose po atkaklios kovos 6:5 įveikė Aberdino „Lynx“ ekipą. Lietuvis šiame mače įmušė pirmąjį savo įvartį.

„Tigers“ (2 tšk.) šoktelėjo į 4-ą vietą tarp 11 klubų.

Romando Fedotovo atstovaujama Londono „Haringey Racers“ komanda Anglijos „National League South 2“ taurės turnyre namuose 8:2 (3:1, 2:1, 3:0) nepasigailėjo Vaitlinko „Tigers“ ledo ritulininkų. Lietuvis įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 2 baudos minutes.

„Haringey Racers“ (2 tšk.) B grupėje tarp 4 komandų liko 3-ioje vietoje.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) Mauro Baltrukonio atstovaujamas Tverės „Tverichy“ (Rusija) klubas namuose du kartus – 4:6 (2:1, 2:2, 0:3) ir 3:4 (3:1, 0:1, 0:2) nusileido Briansko „HC Briansk“ (Rusija) ekipai. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose pelnė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

M.Baltrukonis per 13 šio sezono mačų jau įmušė 5 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Simas Baltrūnas įsitvirtina pagrindinio Kišiniovo „Platina“ (Moldova) vartininko pozicijoje, o lietuvio atstovaujama ekipa namuose pasidalino po pergalę – 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) ir 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) su Elektrostalės „Kristall“ (Rusija) klubu.

Abejose rungtynėse lietuvis žaidė be keitimų. Pirmajame mače S.Baltrūnas atrėmė 30 iš 32, o antrajame – 22 iš 23 varžovų smūgių į vartus.

„Tverichy“ (17 tšk.) Vakarų konferencijoje tarp 17 komandų rikiuojasi 11-a, o „Platina“ (13 tšk.) užima 15-ą vietą. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (24 tšk.) žengia 6-as.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) dvi pergales iškovojo Breisbridžo „Blues“ ekipa su Simonu Goreliu. „Blues“ svečiuose 6:5 (2:3, 4:1, 0:1) įveikė „Grey Highlands Bravehearts“, o namuose 5:1 (3:0, 1:0, 1:1) nepaliko vilčių Toronto „Predators“.

Lietuvis pirmajame mače įmušė įvartį ir užsidirbo 2 baudos minutes, o antrajame atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir vėl praleido 2 minutes ant nubaustųjų suolelio. S.Gorelis per 13 šio sezono rungtynių pelnė 4 įvarčius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Blues“ (8 tšk.) Šiaurės divizione šoktelėjo į 7-ą vietą tarp 10 komandų.

JAV Vakarų valstijų jaunimo (iki 21 metų) lygoje (WSHL) Ruslano Černycho atstovaujama „Lake Tahoe Blue“ komanda svečiuose tris kartus – 2:6 (1:3, 0:2, 1:1), 3:6 (1:1, 0:2, 2:3) ir 4:9 (0:3, 3:3, 1:3) turėjo pripažinti Misulos „Maulers“ pranašumą.

Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos minutes, antrajam mačui nebuvo registruotas, o trečiajame susitikime nepasižymėjo.

„Lake Tahoe Blue“ (2 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione tarp 7 komandų lieka 6-oje pozicijoje.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje pagaliau dvi pergales paeiliui iškovojo Bylio „EHC Spirit“ klubas su Emilijumi Krakausku. „EHC Spirit“ svečiuose 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) nugalėjo Rapersvilio „Lakers“, o savo arenoje 5:3 (2:0, 2:2, 1:1) pranoko Fribūro „HC Gotteron“.

Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose pelnė įvartį.

„EHC Spirit“ (10 tšk.) pakilo į 13-ą vietą tarp 14 komandų.

Švedijos Vakarų regiono jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Grums IK“ klubas su Jauniumi Jasinevičiumi svečiuose po atkaklios kovos 7:6 (5:1, 1:2, 1:3) įveikė Vesteroso VIK HK ekipą. Gynėjas iš Lietuvos šiose rungtynėse nepasižymėjo.

Be pralaimėjimų žengiantis „Grums IK“ (12 tšk.) tarp 10 komandų užima 2-ą vietą.

Kanados vidurinių mokyklų jaunimo lygoje (MHSHL) Dartmuto „Spartans“ su Germantu Juškaičiu puikiai pradėjo naująjį sezoną. „Spartans“ namuose po baudinių serijos 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) nugalėjo „Cole Harbour Cavaliers“, o svečiuose net 6:1 (2:0, 0:1, 4:0) sutriuškino „Halifax West Warriors“. Vartininkas iš Lietuvos pirmose rungtynėse žaidė be keitimų, o antrajame mače liko tarp atsarginių.

„Spartans“ (5 tšk.) pirmauja 13 komandų lygoje.

Nojus Marcinkevičius vėl nepadėjo „HC Ambri-Piotta“ komandai, kuri aukščiausioje Šveicarijos jaunių (iki 18 metų) lygoje namuose 2:6 (0:0, 2:3, 0:3) neprilygo „Gotteron Mj Sarl“ klubui.

„HC Ambri-Piotta“ (0 tšk.) lygoje tarp 14 komandų užima 13-ą vietą.

Švedijos Šiaurės regiono jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse Luko Žukausko ir Elvino Karlos atstovaujamas Herniosando „AIK-Hockey“ klubas svečiuose 5:3 (0:0, 2:2, 3:1) įveikė Šeleftėjo „HC Clemensnas“ ekipą, bet vėliau išvykoje net 1:12 (0:3, 1:5, 0:4) buvo sutriuškintas Šeleftėjo AIK komandos.

L.Žukauskas pirmose rungtynėse gavo 2 baudos minutes, o antrose nepasižymėjo. E.Karla pirmajame mače žaidė be keitimų ir atrėmė 34 iš 37 varžovų smūgių į vartus, bet antrajame mače lietuvis liko tarp atsarginių.

„AIK-Hockey“ (4 tšk.) rikiuojasi 10-oje pozicijoje tarp 12 ekipų.

Latvijos jaunių (iki 18 metų) lygoje „lietuviškasis“ Liepojos SSS klubas namuose 4:5 (1:1, 1:2, 2:2) neatsilaikė prieš Ventspilio „Venta 2002“. Denisas Kuzminovas atliko 2 rezultatyvius perdavimus, Olegas Peliušenokas gavo 2 baudos minutes, Romanas Šalajevas ir Lukas Jonuška nepasižymėjo, o Artūras Pavliukovas komandos vartus gynė beveik iki 34 minutės (33:47).

SSS (9 tšk.) 5 komandų lygoje smuktelėjo į 3-ią vietą.

Didžiosios Britanijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse Danieliaus Tamašausko atstovaujamas „Lee Valley Lions“ klubas namuose 0:12 nepasipriešino varžovams iš Basinkstouko. Detalesnė rungtynių statistika nepateikiama.

„Lee Valley Lions“ (2 tšk.) Pietų grupėje nukrito į 9-ą poziciją tarp 10 komandų.

Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 17 metų) lygoje dvi nesėkmes patyrė Porio „Assat“. Dominyko Bogdziulio atstovaujama komanda namuose 1:3 (0:0, 1:0, 1:3) nusileido „K-Kissat“, o svečiuose 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) neprilygo EKS ledo ritulininkams. Lietuvis pirmose rungtynėsenepasižymėjo, o antrajam mačui nebuvo registruotas.

„Assat“ (7 tšk.) 13 komandų lygoje nukrito į 10-ą vietą.

Aukščiausioje Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygoje Raumos „Lukko“ su Viliumi Bučiu namuose 3:9 (1:3, 0:3, 2:3) nepasipriešino Espo „Blues“, bet vėliau savo arenoje net 11:1 (3:0, 3:0, 5:1) sutriuškino Turku „TPS Akatemia“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose du kartus tiksliai asistavo komandos draugams.

„Lukko“ (15 tšk.) trečioje grupėje tarp 6 komandų užima 3-ią vietą ir jau užsitikrino kelialapį į kitą etapą.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) lygoje Kosto Gusevo atstovaujama SKA-99 komanda namuose du kartus – 7:1 ir 8:3 – sutriuškino „Piter-99“ ledo ritulininkus. Lietuvis pirmoms rungtynėms nebuvo registruotas, o antrose nepasižymėjo.

SKA-99 (10 tšk.) pakilo į 2-ą vietą tarp 10 komandų.

Rygos „HS Riga 2000“ (Latvija) komanda su Dino Mukovozu ir Dominyku Motiejūnu Sankt Peterburgo jaunučių (iki 15 metų) lygoje triuškino varžovus. „HS Riga 2000“ svečiuose 4:0 nugalėjo „Piter 2000“ ir net 18:0 nepasigailėjo „Buldogi 2000“.

„HS Riga 2000“ (4 tšk) rikiuojasi 6-oje vietoje tarp 10 ekipų.