Titulinis » Naujienos » Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje

2014-10-07
 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus pradėjo ar tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų klubams.

Aukščiausioje Suomijos lygoje „Liiga“ dar dvi pergales iškovojo Turku TPS komanda su Tadu Kumeliausku. TPS namuose 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) įveikė Juveskiulės JYP bei 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pranoko Tamperės „Tappara“.

Pirmose rungtynėse lietuvis ant ledo praleido beveik 16 minučių (15:52) ir kartą smūgiavo į varžovų vartus. Antrajame susitikime puolėjas iš Lietuvos žaidė kiek trumpiau (15:31) bei atliko 3 smūgius į „Tappara“ vartus.

Šiame „Liiga“ sezone T.Kumeliauskas per 9 rungtynes pelnė 2 įvarčius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

TPS (15 tšk.) turnyrinėje lentelėje pakilo į 7-ą vietą tarp 14 klubų.

Pajėgiausioje Švedijos lygoje SHL be Manto Armalio žaidęs Stokholmo „Djurgarden“ patyrė du pralaimėjimus. „Djurgarden“ svečiuose 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) nusileido Jonšiopingo HV 71, o namuose 1:5 (1:1, 0:3, 0:1) neprilygo Jevlės „IF Brynas“ ledo ritulininkams.

M.Armalis iki šiol žaidė tik vieneriose iš aštuonių SHL rungtynių. Lietuvis atrėmė 93,94 proc. varžovų smūgių į vartus.

„Djurgarden“ (8 tšk.) tarp 12 komandų nukrito į 10-ą vietą.

Stipriausioje Baltarusijos lygoje „Extraliga“ dar dvi nesėkmes patyrė Bresto „HC Brest“ ekipa su Edgaru Rybakovu. „HC Brest“ svečiuose 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) nusileido Gardino „Neman“, kurio vartininkus treniruoja lietuvis Arūnas Aleinikovas, bei išvykoje 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) neprilygo buvusiai E.Rybakovo komandai Lydos „HC Lida“.

Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 4 baudos minutes, o antrose kartą smūgiavo į varžovų vartus. Per 11 šio sezono mačų E.Rybakovas įmušė 1 įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„HC Brest“ (7 tšk.) nukrito į 10-ą turnyrinės lentelės vietą, o čempiono titulą ginantis „Neman“ (27 tšk.) tarp 11 klubų yra jau 2-as.

Anglijos „Premier“ lygoje permainingai rungtyniauja Piterboro „Phantoms“ komanda su Dariumi Pliskausku. „Phantoms“ svečiuose po pratęsimo 4:5 (0:2, 3:2, 1:0, 0:1) pralaimėjo Milton Keinso „Lightning“, bet namuose 4:2 (3:0, 1:2, 0:0) įveikė Svindono „Wildcats“.

Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė 2 įvarčius, o antrose atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 2 baudos minutes.

„Phantoms“ (9 tšk.) smuktelėjo į 4-ą poziciją tarp 9 ekipų.

Antroje Norvegijos lygoje Bergeno komanda su Egidijumi Bauba svečiuose du kartus – 3:5 (0:1, 2:1, 1:3) ir 3:6 (2:2, 0:3, 1:1) pralaimėjo Haldeno „Comet“ ledo ritulininkams. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose užsidirbo 2 baudos minutes.

E.Bauba šiame sezone per 6 rungtynes įmušė 5 įvarčius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Bergeno komanda su 6 taškais tarp 10 komandų nukrito į 7-ą vietą.

Antroje Latvijos lygoje Liepojos „HK Juniors“ komanda namuose pasidalino po pergalę su Daugpilio ledo ritulininkais. Pirmąsias rungtynes „HK Juniors“ pralaimėjo po baudinių serijos rezultatu 2:3 (0:1, 0:1, 2:0, 0:1), o antrajame mače šventė pergalę – 5:1 (2:0, 2:1, 1:0).

Liepojos komandoje debiutavęs Vilius Krakauskas per šias rungtynes įmušė 1 įvartį ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą, Denisas Kuzminovas pasižymėjo 1 įvarčiu bei užsidirbo 10 baudos minučių, o Lukas Jonuška, Artūras Pavliukovas ir Olegas Peliušenokas rungtynėms nebuvo registruoti.

„HK Juniors“ su 10 taškų pirmauja lygoje.

Škotijoje du skaudžius pralaimėjimus patyrė Pavelo Pliskovo atstovaujama Dandi „Tigers“ komanda. Taurės rungtynėse „Tigers“ svečiuose 1:8 buvo sutriuškinti Aberdino „Tigers“, o lygos mače savo arenoje 2:7 nepasipriešino Edinburgo „Capitals“.

Puolėjas iš Lietuvos šiose rungtynėse įvarčių nepelnė.

„Tigers“ (0 tšk.) Škotijos lygoje tarp 11 komandų užima 10-ą vietą.

Jaunimo ledo ritulio A lygoje (MHL A) Rygos „HC Riga“ (Latvija) komanda su Danieliumi Bogdziuliu ir Domantu Čypu svečiuose po pratęsimo 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, 1:0) įveikė Sankt Peterburgo „Dinamo SPb“ (Rusija). Abu lietuviai šį kartą nepasižymėjo.

D.Bogdziulis per 12 šio sezono rungtynių pelnė 1 įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o D.Čypas per 8 mačus puolime dar nepasižymėjo.

„HC Riga“ (16 tšk.) Šiaurės-Vakarų divizione pakilo į 8-ą vietą tarp 10 komandų.

Jaunimo ledo ritulio B lygoje (MHL B) Mauro Baltrukonio atstovaujama Tverės „Tverichy“ (Rusija) komanda svečiuose pasidalino po pergalę – 4:2 (1:0, 0:2, 3:0) ir 2:5 (2:2, 0:2, 0:1) – su Sarovo „Raketa“ (Rusija) klubu, o namuose du kartus – 4:3 (0:3, 1:0, 3:0) bei 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) – nugalėjo Belgorodo „HC Belgorod“ (Rusija) ekipą. Lietuvis pasižymėjo paskutinėse rungtynėse prieš „HC Belgorod“, kai įmušė 2 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

M.Baltrukonis per 11 šio sezono rungtynių pelnė 4 įvarčius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Kišiniovo „Platina“ (Moldova) su Simu Baltrūnu išvykoje 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) nepaliko vilčių Lipecko „HC Elec“ (Rusija). Be keitimų žaidęs lietuvis atrėmė 26 iš 28 varžovų smūgių į vartus.

„Tverichy“ (17 tšk.) Vakarų divizione tarp 17 komandų pakilo į 10-ą vietą, o „Platina“ (10 tšk.) rikiuojasi 15-oje pozicijoje. Lietuvos klubas „HC Žalgiris“ (24 tšk.) užima 5-ą vietą.

Kanados jaunimo (iki 21 metų) lygoje (GMHL) Simono Gorelio atstovaujama Breisbridžo „Blues“ komanda svečiuose 7:5 (1:1, 3:3, 3:1) įveikė Elistono „Coyotes“, bet išvykoje 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) nusileido Temiskamingo „Titans“, o namuose 5:11 (1:4, 1:4, 3:3) neatsilaikė prieš Pietų Musokos „Shield“.

Pirmose rungtynėse lietuvis įmušė įvartį ir gavo 4 baudos minutes, antrose atliko rezultatyvų perdavimą, o trečiose pasižymėjo rezultatyviu perdavimu bei užsidirbo 2 baudos minutes. Per 11 šio sezono mačų S.Gorelis pelnė 3 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Blues“ (4 tšk.) liko 9-oje Šiaurės diviziono vietoje tarp 10 komandų.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje nesėkmingai rungtyniauja Bylio „EHC Spirit“. Emilijaus Krakausko ekipa svečiuose 2:6 (2:3, 0:2, 0:1) pralaimėjo Lugano „HC Lugano“, o namuose 1:4 (0:2, 0:0, 1:2) neatsilaikė prieš Kiusnahcto „GCK Lions“.

Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose atliko rezultatyvų perdavimą.

„EHC Spirit“ (4 tšk.) lieka 14 komandų turnyro autsaideriu.

Aukščiausioje Šveicarijos jaunių (iki 18 metų) lygoje be Nojaus Marcinkevičiaus žaidusi „HC Ambri-Piotta“ komanda namuose 4:8 (0:3, 2:1, 2:4) pralaimėjo Bylio „EHC Spirit AG“ ledo ritulininkams.

„HC Ambri-Piotta“ (0 tšk.) užima paskutinę – 14-ą – vietą.

Švedijos Šiaurės regiono jaunių (iki 18 metų) lygoje Herniosando „AIK-Hockey“ namuose net 1:9 (0:4, 1:2, 0:3) buvo sutriuškintas Piteo HC ledo ritulininkų. Lukas Žukauskas šį kartą nepasižymėjo, o Elvinas Karla rungtynėms nebuvo registruotas.

„AIK-Hockey“ (1 tšk.) tarp 12 ekipų ir toliau užima 10-ą vietą.

Latvijos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse Liepojos SSS ekipa svečiuose 7:4 (0:1, 5:2, 2:1) įveikė Rygos „Prizma/Pardaugava“ klubą. Nugalėtojams 3 įvarčius pelnė, 1 rezultatyvų perdavimą atliko ir 4 baudos minutes gavo D.Kuzminovas, L.Jonuška atliko rezultatyvų perdavimą ir užsidirbo 8 baudos minutes, O.Peliušenokas 2 minutes praleido ant nubaustųjų suolelio, Romanas Šalajevas nepasižymėjo, o A.Pavliukovas liko tarp atsarginių.

SSS (9 tšk.) liko 2-oje vietoje tarp 5 komandų.

Didžiosios Britanijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Danieliaus Tamašausko atstovaujamas „Lee Valley Lions“ klubas namuose 2:4 (0:3, 2:0, 0:1) pralaimėjo varžovams iš Piterboro. Lietuvis šį kartą nepasižymėjo.

„Lee Valley Lions“ (2 tšk.) rikiuojasi 8-oje vietoje tarp 10 klubų.

Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 17 metų) lygoje Porio „Assat“ klubas su Dominyku Bogdziuliu svečiuose po pratęsimo 5:6 (2:2, 2:3, 1:0, 0:1) nusileido „KJT-Haukat“, o namuose net 1:8 (1:1, 0:3, 0:4) buvo sutriuškintas Juveskiulės JYP. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose nepasižymėjo.

„Assat“ (7 tšk.) 13 komandų turnyre liko 8-oje pozicijoje.

Rusijos Uralo-Rytų regiono jaunių (iki 17 metų) lygos pirmoje grupėje Marko Kaleinikovo atstovaujamas Ufos „Salavat Yulaev“ klubas svečiuose du kartus – 1:8 ir 1:9 – nepasipriešino Čeliabinsko „Traktor“.

Nepaisant pralaimėjimų, „Salavat Yulaev“ (9 tšk.) išsaugojo 6-ą vietą tarp 10 ekipų.

Aukščiausios Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygos trečioje grupėje Raumos „Lukko“ su Viliumi Bučiu svečiuose 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) įveikė Porio „Assat“, tačiau išvykoje 1:4 (1:3, 0:0, 0:1) turėjo pripažinti Helsinkio „Jokerit“ pranašumą. Pirmose rungtynėse lietuvis pelnė 2 įvarčius, o antrose nepasižymėjo.

„Lukko“ (12 tšk.) turnyrinėje lentelėje užima 3-ią vietą tarp 6 komandų ir jau beveik užsitikrino kelialapį į kitą etapą.

Sankt Peterburgo (Rusija) jaunučių (iki 16 metų) lygoje SKA-99 klubas su Kostu Gusevu pasidalino po pergalę – 6:7 ir 9:1 – su Čerepoveco „Severstal“ ekipa.

SKA-99 (6 tšk.) turnyrinėje lentelėje nukrito į 4-ą vietą tarp 10 komandų.