Titulinis » Naujienos » Pasaulio čempionato finišas - žūtbūtinės rungtynės dėl aukso su Ukraina

Pasaulio čempionato finišas - žūtbūtinės rungtynės dėl aukso su Ukraina

2024-05-03
hockey.lt informacija
Penktadienį finišuos „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyras. Paskutinėse rungtynėse paaiškės ne tik aukso medalių laimėtojai, bet ir bronzą iškovojusi komanda bei rinktinė, kuriai teks atsisveikinti su šiuo divizionu.
 
Pirmoje dienos akistatoje 12:30 val. laukia kova dėl išlikimo. Dėl vietos šiame divizione kitais metais kovos Nyderlandų ir Ispanijos rinktinės.
 
Tiek ir Ispanija, tiek ir Nyderlandai per pirmąsias keturias dvikovas pergalių neiškovojo. Tiesa, Ispanijos rinktinė buvo arčiau pergalės, kai akistatoje su Estija dvikovą perkėlė į pratęsimą bei pralaimėję po pratęsto laiko į savo sąskaitą įsirašė tašką. Tiesa, šis taškas neturės jokios įtakos – pralaimėjimo atveju būtent jie nugarmėtų į žemesnį divizioną.
 
16:00 val. ant „Twinsbet“ arenos ledo startuos akistata dėl bronzos medalių. Dėl jų susitiks Estija ir Kinija, o 3-4 vietose jos šiame lygmenyje liko ir pernai. Praėjusiais metais stipresni buvo kinai, o Estijos rinktinė tikėsis pakeisti šios akistatos baigtį.
 
Abi rinktinės turnyrą pradėjo skirtingai. Kinijos rinktinė laimėjo pirmąsias dvi rungtynes, o vėliau turėjo patirti dvi nesėkmes, o estai pralaimėję pirmąsias dvi akistatas, triumfavo likusiose rungtynėse. Tiesa, abiejų rinktinių rezultatai panašūs: jos nugalėjo dvi silpnesnes rinktines ir nusileido favoritams.
 
Finalinėje turnyro akistatoje dėl aukso kovos Lietuvos ir Ukrainos rinktinės. 19:30 val. startuojančioje ledo ritulio dramoje trumpam bus pamiršta draugystė ir abi rinktinės atiduos viską, kad auksas atitektų tik jiems, o bilietą į aukštesnį divizioną iškovos tik pergalę pasiekusi rinktinė.
 
Ukrainos rinktinės kelias šiame čempionate buvo ganėtinai lengvas. Nuo kelio nušlavę visus oponentus, jie demonstruoja tiek ir geriausia čempionato puolimą, tiek ir gynybą.
 
Lietuvos ledo ritulininkai taip pat nebarstė taškų. Tiesa, jų pergalės šio čempionato metu buvo iškovotos mažesniais skirtumais.
 
Paskutinėse turnyro rungtynėse išvysime ir įdomią tarpusavio akistatą. Lietuvos rinktinės kapitonas Nerijus Ališauskas ir Ukrainos rinktinės kapitono pareigas užimantis Igoris Merežko prieš pat turnyrą kartu kovėsi dėl Slovakijos čempionato aukso. Tuomet jų komanda pralaimėjo, tad vienam iš jų teks antrą kartą nuryti karčią pralaimėjimo piliulę ir sezoną užbaigti su antruoju sidabro medaliu.
 
Šios rinktinės tarpusavyje kovojo ir pasiruošimo cikle. Tuomet stipresni buvo ukrainiečiai, kurie laimėjo dvikovą 5:2. Tiesa, du iš šių įvarčių jie siuntė pačioje susitikimo pabaigoje, į tuščius vartus.
 
Įsigyti bilietus į turnyrą „Twinsbet“ arenoje galite bilietai.lt