Titulinis » Naujienos » OHL vasario apžvalga - „Kaunas City“ gerino rekordus, daugiausiai žiūrovų rinkosi Vilniuje

OHL vasario apžvalga - „Kaunas City“ gerino rekordus, daugiausiai žiūrovų rinkosi Vilniuje

2023-03-01
hockey.lt informacija
Vasario mėnesį finišavo Optibet ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Pasibaigus šio etapo akistatoms prieš atkrintamąsias varžybas pristatome paskutinę šio sezono OHL apžvalgą.
 
Optibet ledo ritulio lygos viršūnėse esančioms komandoms paskutinis sezono mėnuo jokios įtakos neturėjo. Dar nuo sezono pradžios išsirikiavęs lyderių trejetas savo pozicijų nekeitė: pirma buvo „Mogo“ komanda, už jos „Zemgale/LLU“, o trečioji vieta atiteko Rygos „Dinamo“ klubui.
 
Ilgai ketvirtąją vietą užėmusi „HS Riga“ komanda galiausiai buvo priversta šia vietą užleisti galingai finišavusiai „Prizma“ ekipai. Būtent šios dvi komandos varžysis ir atkrintamosiose varžybose.
 
Tuo tarpu kova dėl lietuviškų klubų pozicijų buvo itin įtempta ir galutinės vietos paaiškėjo tik po paskutinio turo: „Kaunas City“ liko 6-oje, „Airwell Energija“ 7-oje, o „7bet-Hockey Punks“ 8-oje pozicijose.
 
Turnyrinės lentelės dugne išliko savo sezoną jau pabaigusi Daugpilio „Dinaburga“ ekipa. Visos kitos komandos kausis ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių.
 
 
 
 
Lietuviškų klubų akistatos. Reguliariajame sezone trijų lietuviškų klubų akistatose geriausiai sekėsi „7bet-Hockey Punks“ atstovams, kurie iškovojo 10 taškų. „Airwell Energija“ prieš tautiečius džiaugėsi 8, o „Kaunas City“ – 7 taškais. Įdomu, jog žaidžiant su latviais lietuvių klubams sekėsi priešingai: čia jau pirmavo kauniečiai su 20 taškų, „Airwell Energijai“ atiteko 18, o „7bet-Hockey Punks“ vos 14 taškų.
 
Rekordai. Reguliarųjį sezoną „Kaunas City“ užbaigė su trenksmu, pagerindami rezultatyviausios sezono dvikovos ir didžiausios pergalės bei pakartodami rezultatyviausio kėlinio rekordus. Negana to įvarčiais pasižymėjo rekordiškai daug: net 11 kauniečių, o po 8 rezultatyvumo balus surinkę Lukas Žukauskas ir Aivaras Bendžius gerino ir OHL sezono rezultatyviausio asmeninio pasirodymo rekordus.
 
Kova dėl Lietuvos čempionų titulo. Pasibaigus reguliariajam sezonui tapo aišku, kad „7bet-Hockey Punks“ komanda Lietuvos čempionų titulą galėtų apginti tik tokiu atveju, jeigu jie ketvirtfinalyje pateiktų didžiulę staigmeną ir serijoje įveiktų „Mogo“ atstovus. Kitu atveju čempionais taps „Kaunas City“ arba „Airwell Energija“: titulas priklausys toliausiai atkrintamosiose varžybose nužengusiai Lietuvos komandai, o jei dvi ir daugiau komandų suklups tame pačiame etape, būtent Elektrėnų ir Kauno komandos rungsis papildomoje serijoje iki trijų pergalių.
 
Pratęsimai. Vasarį dar du kartus į pratęsimus stojusi „Airwell Energija“ pagal per sezoną sužaistą jų kiekį (6) nusileido tik „HS Riga“ atstovams, kurių rungtynės būdavo pratęstos kone kas trečiose rungtynėse (10 pratęsimų). Papildomo laiko metu elektrėniškius dažniausiai lydėdavo sėkmė ir jie triumfavo ketveriose iš šešių tokių akistatų.
 
100. Paskutinėse sezono rungtynėse dvi Lietuvos komandos „Airwell Energija“ (101) ir „7bet-Hockey Punks“ (100) peržengė simbolinę 100 pelnytų įvarčių ribą ir prisijungė prie anksčiau tai padariusių „Kaunas City“ (133) atstovų. Vienintelė lygoje šios atžymos nepasiekusi komanda buvo „Dinaburga“ (69), o „Mogo“ buvo vienintelė reguliariajame sezone pelniusi daugiau nei du šimtus įvarčių (227)
 
25 pralaimėjimai iš eilės. „Dinaburga“ komandai prieš sezono finišą pavyko nutraukti net penkis mėnesius ir 25 rungtynes trukusią pralaimėjimų seriją ir iškovoti antrąją pergalę sezone. Jei sezono pradžioje jiems pavyko įveikti „Kaunas City“, tai jo finiše Daugpilio atstovai nustebino Rygos „Dinamo“ ekipą.
 
Geriausi. Pasibaigus OHL reguliaraus sezono kovoms buvo paskelbti ir geriausi lygos žaidėjai. Vieninteliu lietuviu sulaukusiu pripažinimo tapo „7bet-Hockey Punks“ atstovas Tadas Kumeliauskas, kuris išrinktas geriausiu sezono puolėju. Kiti prizai atiteko latviams: rezultatyviausiu sezono žaidėju tapo „Mogo“ lyderis Karlis Ozolinšas (38 įvarčiai ir 39 rezultatyvūs perdavimai), geriausiu gynėju išrinktas Rygos „Dinamo“ veteranas Georgijus Pujacsas, vartininku - „Prizma“ atstovas Janis Auzinšas, o geriausiu jaunuoju žaidėju paskelbtas dar vienas „Mogo“ žaidėjas Ernestas Krūmas.
 
10 sekundžių. Paskutinėse sezono tarpusavio rungtynėse tarp „Kaunas City“ ir „Mogo“ komandų kauniečiai padarė tai, ko iki tol nebuvo pavykę padaryti nė vienai Lietuvos ekipai – pirmavo prieš absoliučius lygos lyderius. Visgi, norint panaikinti dviejų įvarčių kauniečių pranašumą Rygos klubui prireikė vos 10 sekundžių, per kurias jie pelnė du įvarčius. Kiek vėliau jie pridėjo dar keturis tikslius metimus į vieną tikslią lietuvių ataką ir užbaigė reguliarųjį sezoną mūsų šalies atstovams neleidę iškovoti nė taško.
 
Rezultatyviausi. Rezultatyviausių OHL žaidėjų sąraše iki pat reguliaraus sezono finišo išliko „Mogo“ lyderių ketvertas, bet už rikiavosi jau du Lietuvos atstovai: Tadas Kumeliauskas (48 rezultatyvumo balai) ir gerokai savo situaciją paskutinėse rungtynėse pagerinęs „Kaunas City“ narys Aivaras Bendžius (43 rezultatyvumo balai). Į dešimtuką pateko ir dar vienas „Kaunas City“ puolėjas Povilas Verenis (37 rezultatyvumo balai), o iškart už jo rikiavosi dar du kauniečių nariai Egidijus Binkulis (36 rezultatyvumo balai) ir Lukas Žukauskas (34 rezultatyvumo balai). Rezultatyviausiu „Airwell Energijos“ žaidėju tapo Donatas Kumeliauskas (28 rezultatyvumo balai).
 
Lankomumas. „7bet-Hockey Punks“ komanda šį sezoną buvo daugiausiai gerbėjų visoje OHL susilaukusi komanda, o jų rungtynes vidutiniškai stebėjo po beveik tūkstantį žiūrovų (996). Daugiausiai susidomėjimo Vilniaus „Pramogų“ arenoje sulaukė lapkričio 26 dienos rungtynės su „HS Riga“, kuriose apsilankė kiek daugiau nei du tūkstančiai žiūrovų. „Airwell Energiją“ vidutiniškai palaikydavo po beveik 700 žiūrovų (696), o prasčiausiai iš Lietuvos klubų sutraukti gerbėjus sekėsi „Kaunas City“ (121).
 
Nesikeičianti sudėtis. „Airwell Energijos“ atstovai šį sezoną galėjo pasigirti tuo, kad net septyni šios komandos ledo ritulininkai pasirodė visose šio sezono rungtynėse, o 30 ir daugiau rungtynių sužaidė 12 aikštės žaidėjų. Tokiais rodikliais jiems neprilygo nė viena kita OHL komanda. Labiausiai lygoje savo sudėtimi rotavo „Zemgale/LLU“, kurioje vos vienas ledo ritulininkas sužaidė daugiau nei 20 rungtynių.
 
Rezultatyviausi gynėjai. Rezultatyviausių lygos gynėjų viršūnėje taip pat buvo „Mogo“ atstovas - Krišas Lipsbergas (22 rezultatyvumo balai). Į dešimtuką pateko du „Kaunas City“ ledo ritulininkai Jaunius Jasinevičius (18 rezultatyvumo balų) ir Kostas Gusevas (16 rezultatyvumo balų). Įdomu, jog jie abu Kauno klubą papildė sezonui jau įsibėgėjus, o K. Gusevas apskritai sužaidė mažiau nei pusę visų reguliaraus sezono rungtynių. Iš „Airwell Energijos“ gynėjų geriausiai puolime sekėsi latviui Artūrui Tomsonui (14 rezultatyvumo balų), o „7bet-Hockey Punks“ gretose labiausiai pasižymėjo Domas Janušonis (8 rezultatyvumo balai).
 
Situaciją apvertusi paskutinė savaitė. OHL čempionate kova dėl galutinių lietuviškų klubų pozicijų buvo tokia nuožmi, jog prieš paskutinį turą visos trys komandos galėjo likti tiek ir 6, tiek ir 8 pozicijoje. Galiausiai skirtingai susiklosčiusi paskutinė savaitė lėmė ir galutines pozicijas: dukart pergalę įsirašęs „Kaunas City“ liko 6-as, kartą laimėjusi „Airwell Energija“ 7-ta, o be pergalių likę „7bet-Hockey Punks“ atstovai turėjo tenkintis 8-ta pozicija.
 
Kiekybinio pranašumo trūkumas. Šį sezoną „Kaunas City“ komanda buvo ta ekipa, kuri visoje lygoje mažiausiai laiko praleido daugumose, per visą sezoną kiekybinį pranašumą turėję kiek mažiau nei pusantros valandos. Tuo tarpu patys kauniečiai buvo vieni iš dažniausiai mažesnį žaidėjų kiekį ant ledo turėję žaidėjai, o pagal šį rodiklį prasčiau sekėsi tik Rygos „Dinamo“. Nepaisant rečiausiai gaunamos praktikos daugumose, kauniečiai jas realizavo puikiai ir pagal realizaciją nusileido tik lygos lyderių trijulei.
 
Geriausi vartininkai. Geriausią statistiką tarp visų bent 10 rungtynių sužaidusių vartininkų Optibet ledo ritulio lygoje fiksavo Henrijus Ančas (94.38% atremtų metimų), kuris atstovavo „Mogo“ komandai. Lietuvos klubų vartininkai užėmė paskutines dešimtuko pozicijas: „Airweel Energijos“ ukrainietis Maksimas Duve (88,48%) buvo aštuntas, o už jo nugaros rikiavosi Kazachstano atstovas Demidas Yeremeyevas (88,35%) atstovavęs „Kaunas City“ ir dar vienas ukrainietis iš „7bet-Hockey Punks“ komandos Sergejus Pisarenko (87,82%). Vienintelis Lietuvos atstovas sužaidęs bent 10 rungtynių buvo Artūras Pavliukovas (86,45% atremtų metimų).
 
 
Kitų kategorijų lyderiai. Šį OHL sezoną daugiausiai baudos minučių užsidirbo Reinis Martinšas Lejniekas (108) iš „Mogo“, kuris buvo geriausias ir kovoje dėl ritulio įmetimo (71,93%). Daugiausiai metimų atliko „Dinaburga“ atstovas Vadimas Vabiščevičas (171), o daugiausiai metimų sulaikė S. Pisarenko (854). Lietuvių gretose šiose kategorijose labiausiai pasižymėjo P. Verenis (87 baudos minutės), A. Bendžius (139 metimai) ir T. Kumeliauskas (62,6% laimėtų ritulio įmetimų).
 
Atkrintamosios. Pirmąją kalendorinę pavasario dieną startuoja OHL atkrintamosios varžybos. Trečiadienį ketvirtfinalio seriją iki 3 pergalių pradės „Mogo“ ir „7bet-Hockey Punks“ bei „Prizma“ ir „HS Riga“ komandos. Ketvirtadienį ant ledo stos „Zemgale/LLU“ ir „Airwell Energija“ bei Rygos „Dinamo“ ir „Kaunas City“ atstovai. Rungtynes komandos žais kas dvi dienas, o pirmosios dvi rungtynės vyks aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje užėmusios komandos namų tvirtovėje.