Titulinis » Naujienos » OHL Baltijos čempionato spaudos konferencijoje pristatyti klubų tikslai ir būsimo sezono gairės

OHL Baltijos čempionato spaudos konferencijoje pristatyti klubų tikslai ir būsimo sezono gairės

2023-09-05
hockey.lt informacija
Antradienį buvo surengta Optibet Baltijos ledo ritulio čempionato spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyti komandų tikslai, biudžetai ir žaidėjų sudėtys.
 
Naujasis sezonas bus jau antrasis, kuriame kartu su latviais varžysis ir trys Lietuvos klubai – „Kaunas City“ „Airwell Energija“ ir „7bet-Hockey Punks“.  Tiesa, šiemet prie trijų Lietuvos ir penkių Latvijos klubų „Zemgale/LBTU“, Mogo/LSPA“, „Prizma“, „HS Riga“ ir „Kurbads“ prisijungė ir Estijos atstovai, Talino „HC Panter“, tad 2023-2024 metų sezone kartu varžysis visų trijų Baltijos šalių komandos.
 
Būtent estų prisijungimu prie lygos labiausiai džiaugėsi ir visų trijų Baltijos šalių atstovai.
 
„Baltijos čempionato projektą pradėjome prieš keletą metų, todėl labai džiaugiuosi, kad po 15 metų vėl turėsime lygą su visų trijų Baltijos šalių komandomis. OHL čempionate paaiškės Baltijos šalių čempionai. Nors kelias kuriant lygą buvo nelengvas, bet galutinis rezultatas mus džiugina. Dėkojame pagrindiniams rėmėjams Optibet ir Estijos bei Lietuvos ledo ritulio federacijoms“, - spaudos konferencijoje kalbėjo Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas Aigaras Kalvitis.
 
„Džiaugiamės, kad prie lygos prisijungė ir Estijos klubas. Pernai metų sezonas buvo visai sėkmingas, o šiemet pirmenybės pasieks dar didesnę auditoriją. Tai suteiks dar daugiau galimybių visoms komandoms ir tikiuosi, jog tai leis dar labiau populiarinti ledo ritulį mūsų šalyje“, - jam pritarė asociacijos „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.
 
„Labai džiaugiuosi, kad šioje lygoje esame ir mes. Kiek pamenu, pirmą kartą apie Baltijos čempionatą pradėjome kalbėti dar 2018 metais, tad esu laimingas, kad Estijos klubas prisijungs prie OHL, kur jau pernai varžėsi Lietuvos ir Latvijos klubai. Tai istorinė diena Baltijos ledo rituliui“, - savo šalies klubo prisijungimu prie lygos džiaugėsi Estijos ledo ritulio federacijos prezidentas Rauno Parras.
 
Spaudos konferencijoje kalbėdamos apie savo planus didžiausias ambicijas kėlė dvi Latvijos ekipos – praėjusių metų finalininkai „Zemgale/LBTU“ ir „Mogo/LSPA“, kurios taikosi į aukso medalius. Kitos komandos, tarp kurių ir trys Lietuvos klubai, tikisi patekti į atkrintamąsias varžybas ir kovoti dėl medalių.
 
Kalbėdamas apie naują sezoną naujasis Lietuvos čempionų „Kaunas City“ treneris Sergejus Viteris pripažino, jog komandos komplektacija bus sudaryta ne tik iš vietinių, tačiau ir iš užsieniečių, kurių didžiąją daugumą sudarys jo tautiečiai iš Ukrainos. Jo teigimu Kauno klubo nariai pergalės sieks kiekvienose rungtynėse.
 
Tuo tarpu „Airwell Energijos“ treneris Arūnas Aleinikovas pasidžiaugė tuo, jog šiemet Lietuvos klubai pasiruošti pirmenybėms turėjo visus metus. Savo ekipoje jis turės kur kas daugiau žaidėjų iš Elektrėnų, su kuriais jis tikisi žengti žingsnį į priekį ir patekti į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą.
 
„7bet-Hockey Punks“ vadovas Šarūnas Kuliešius šį sezoną tikisi, jog jo klubui pavyks pasirodyti geriau nei praėjusiais metais. Jis vylėsi, jog su rėmėjų pagalba anksčiau ar vėliau jiems pavyks kautis ir dėl šios lygos nugalėtojų titulo.
 
Pirmosios lygos rungtynės bus sužaistos rugsėjo 8 dieną tarp praėjusio sezono finalininkų, o lietuvių pirmoji akistata įvyks po dienos, rugsėjo 9 dieną, kai ant ledo Vilniuje pasirodys „7bet-Hockey Punks“ ir „Kaunas City“.
 
Reguliarusis OHL sezonas finišuos vasario 28 dieną, po kurio šešios stipriausios lygos komandos pratęs savo kovas atkrintamosiose varžybose kovojant dėl OHL Baltijos čempionų titulo. Ketvirtfinalių serijos vyks iki trijų pergalių, o pusfinaliai ir finalas – iki keturių pergalių.