Titulinis » Naujienos » LRML finale kovos "Trakų Galvė" ir "Kaunas Hockey"

LRML finale kovos "Trakų Galvė" ir "Kaunas Hockey"

2023-04-22
LRML, V.Aleinikovaitės foto
Balandžio 21 dieną įvyko LRML atkrintamųjų rungtynių pusfinalis, kuriame dėl vietos finale susikovė Kauno „Bizonai-Ekobazė" bei „Trakų Galvė".  Prasidėjus pirmam kėliniui, įvartį pelnė „Trakų Galvės" ekipos žaidėjas Andrius Karpičius (04:25 min., rez. perd. Marius Gaidys). Tačiau, išnaudojus galimybę žaisti daugumoje,  kaunietis Šarūnas Citavičius (12:57 min., rez. perd. Sergejus Kiršys)  išlygino rungtynių rezultatą. Likus vos dvidešimčiai sekundžių iki kėlinio sirenos, Trakų žaidėjas Raimond Vaškevič (19:38 min., rez. perd. Tomas Vaškevič) padidino savo komandos pranašumą. Taip kėlinys baigėsi rezultatu 1:2 "Trakų Galvės" naudai.

Antrajame kėlinyje, be pražangų, nei viena, nei kita komanda nepasižymėjo įvarčiais, rezultatas nepakito.

Trečiojo kėlinio metu ilgai vyravo įtempta kova, "Bizonai" aktyviai, bet nesėkmingai atakavo priešininkų vartus, o „Trakų Galvės" žaidėjai, po sėkmingos kontratakos, pelnė dar vieną įvartį, kurio autoriumi tapo Rokas Parangovskij (55:25 min., rez. perd. Tomas Vaškevič). Likus dešimčiai sekundžių iki rungtynių galo, Trakų ekipa įtvirtino pergalę. Įvartį pelnė Andrej Jakušev (59:49 min., rez. perd. Evgenij Gladin). Trečiasis kėlinys, kaip ir rungtynės, baigėsi galutiniu rezultatu 1:4.

Kitame pusfinalyje Vilniaus "Ober-Haus" kovojo prieš "Kaunas Hockey".

Pirmojo kėlinio metu abi komandos nepasižymėjo. „Kaunas Hockey“ neišnaudojo ir galimybės žaisti daugumoje.

Antrasis kėlinys buvo tikrai įtemptas ir įdomesnis. Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė kaunietis Elvinas Malcius (29:04 min., rez. perd. K.Misiūnas). Tačiau Vilniaus "Ober-Haus" nenusileido varžovams ir
Andrej Levšunov (34:47 min., rez. perd. A. Blažinskas) išlygino rungtynių rezultatą. Taip kėlinys baigėsi lygiosiomis - 1:1.

Trečio kėlinio metu įtampa pasiekė kulminaciją, nes sprendėsi antro kelialapio į LRML finalą savininkas. „Kaunas Hockey“ ekipa nuolat pažeidinėjo taisykles ir tos pražangos suteikė vilniečiams galimybes bausti varžovus įvarčiais. Tai jiems puikiai pavyko įgyvendinti. Žaidžiant penkiems prieš tris, Marius Šalomskas (45:26 min., rez. perd. M.Sakaitis bei E.Valickas) pelnė įvartį, kuris suteikė Vilniaus komandai pranašumą. Vėliau pelnytų įvarčių skaičių padidino Edvardas Valickas (50:20 min., rez. perd. A.Blažinskas). Rungtynių rezultatas tapo 3:1. „Kaunas Hockey“ rankų nenuleido ir  išnaudojo galimybę žaisti daugumoje pelnydami du įvarčius vienas po kito. Pirmuoju įvarčiu vilniečių vartininką pranoko Benas Jakšys (53:41 min., rez. perd. E.Stašys), antruoju - Karolis Misiūnas (59:23 min., rez. perd. S.Obožin ir E.Malcius). Pasibaigus rungtynių pagrindiniam laikui ir nuskambėjus sirenai, švieslentėje rezultatas lygus - 3:3.

Pagal nuostatus, komandų laukė sunki baudinių serija. Vilniaus "Ober-Haus" vartus gynė Albertas Grinevičius, o „Kaunas Hockey“ Vilius Ramanauskas. Atsakingiausioje rungtynių dalyje, abiem jaunuoliams reikėjo apginti savo vartus ir stengtis padėti komandoms iškovoti taip reikalingą pergalę. Pirmoji baudinių serijos pora Mantas Buika bei Sergej Obožin vartininkų neįveikė. Antroje, Ivan Reis ir Benas Jakšys, tai pat. Trečia pora, Edvardas Valickas bei Karolis Misiūnas ir vėl įvarčių nėra. Papildomi du bandymai. Edvardas Valickas – nėra. O kaunietis Elvinas Malcius savo meistriškumu pranoko Vilniaus ekipos vartininką, realizavo baudinį ir iškovojo pergalę bei kelialapį į finalą.