Titulinis » Naujienos » LRML čempionato paskutinėje kovoje triumfavo Kauno „Bizonai-Ekobazė“. Jų varžovas „Feniksas“ tenkinosi antrąja vieta (FOTO)

2022-05-11
 Gegužės 8 d. popietę LRML čempionato kovas užbaigė rungtynės dėl čempionų titulo tarp Kauno „Bizonų-Ekobazės“ ir Vilniaus „Fenikso“. Nors greitai šiame sezone iškilusiam „Feniksui“ tai dar neregėtos aukštumos, komanda vis tiek turėjo didelių ambicijų nugalėti kauniečius. Savo ruožtu ilgamečiai LRML čempionatų dalyviai – ne kartą tituluoti Kauno „bizonai“ nesirengė užleisti pozicijų ir šiemet. Patirtis nugalėjo – 2021-2022 m. LRML čempionų taurė vėl iškeliavo į Kauną. „Bizonai-Ekobazė“ vilniečius įveikė įtikinamu rezultatu 6:2 (1:0, 2:0, 3:2). Kauno komandos vartus gynė Modestas Baltrūnas, „Fenikso“ vartus saugojo Kristupas Pranckietis.

Kauno „Bizonai-Ekobazė“ įvarčius rinkosi tendencingai, po truputį didindami apsukas. „Feniksai“ kliovėsi savo greičiu ir veržlumu. Kad kova bus bekompromisė, įrodė jau antrą susitikimo minutę apsikumščiavę varžovai. Devintą rungtynių minutę „Fenikso“ vartininkas neatrėmė Antano Rukšėno metimo (1:0, 08:19, rez. perd. Adas Kirdeikis).

Įpusėjus susitikimui „Feniksas“ vis nerado priešnuodžių prieš kauniečių išpuolius, o „bizonai“ toliau didino pagreitį: antro kėlinio pradžioje įvarčiu vilniečius pavaišino Darius Garlinskas (2:0, 31:02, rez. perd. Simas Bakus). Dar po septynių minučių Kauno komandos atotrūkis pasiekė vilniečiams pavojingą ribą. Trečią „Bizonų-Ekobazės“ įvartį pelnė Marius Stančiauskas (3:0, 37:50, rez. perd. Dovydas Žiūkas). „Feniksą“ slėgė psichologinis spaudimas: vilniečiai į pagalbą puolėjams telkėsi ir šeštą aikštės žaidėją, tačiau tai nepasiteisino.

Paskutinio kėlinio pradžioje „atsirišo“ ir kauniečių vartai: pirmą „Fenikso“ įvartį savarankiškai pelnė Nerijus Pranckus (3:1, 44:01). Vos ūpą pasikėlusiems „feniksams“ teko vėl nusivilti – taikliai smūgiavo Artūras Gavrilovas (4:1, 44:46, rez. perd. Šarūnas Citavičius). „Bizonai-Ekobazė“ ir toliau varžovams vedė pamokas: antrą kartą pasižymėjo Antanas Rukšėnas (5:1, 46:14, rez. perd. Dovydas Žiūkas, Adas Kirdeikis). Kol ant baudų suolelio ilsėjosi „Fenikso“ žaidėjas, kauniečiai sėkmingai sužaidė daugumoje: Antanas Rukšėnas įsirašė hat trick įvartį (6:1, 49:29, rez. perd. Adas Kirdeikis, Dovydas Žiūkas). Visgi „Feniksas“ ginklų nesudėjo – antrą komandos ir paskutinį LRML čempionato įvartį savarankiškai įmušė Dmitrij Jevstafjev (6:2, 50:22).

Geriausiais paskutinės kovos žaidėjais pripažinti Nerijus Pranckus („Feniksas“) ir Sergejus Kiršys („Bizonai-Ekobazė“).