Titulinis » Naujienos » Lietuvos talentų kalvės Elektrėnų atstovai NVLRL - Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla

Lietuvos talentų kalvės Elektrėnų atstovai NVLRL - Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla

2022-12-01
hockey.lt informacija
Kelias į ledo ritulio olimpą prasideda pirmuoju užlipimu ant ledo, pirmuoju bandymu čiuožti ar rankose laikyti lazdą, o rezultatai pasiekiami tik po daugybės bandymų ir nesuskaičiuojamo treniruotėms įdėtų valandų skaičiaus. Norint kelią į ledo ritulio aukštumas pradėti sėkmingai, šalia jaunojo ledo ritulininko reikia ir jam galimybes tobulėti suteikti galinčios mokyklos bei viską stebinčio ir patarimų negailinčio trenerio. Siūlome pasižvalgyti po Lietuvos ledo ritulio ateities kartas ruošiančias šalies ledo ritulio mokyklas, o šiandien jūsų dėmesiui galimybė detaliau susipažinti su Lietuvos ledo ritulio talentų kalvės Elektrėnų atstovais – Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla.

Elektrėnai ir ledo ritulys jau daugelį metų yra vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Reprezentacinė miesto komanda – Elektrėnų „Energija“ yra daugiausiai titulų mūsų šalyje iškovojusi vyrų komanda, o nedaug nuo jos atsilieka ir šio miesto jaunimo atstovai, nuolatos iškovodami įvairiausios prabos medalius Nacionalinėje vaikų ledo ritulio lygoje (NVLRL).
 
Pastaruoju metu Elektrėnų vaikų ir jaunimo ledo ritulį reprezentuoja 2016 metais įkurta Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykla. Ji yra viena iš nedaugelio šalies ledo ritulio mokyklų, kurios auklėtinius galima išvysti nuo jauniausios iki vyriausios NVLRL amžiaus grupės kartelėse. Mokykloje iš viso dirba 6 treneriai, kurie veda treniruotes 128-iems jauniesiems ledo ritulininkams iš 7 skirtingų amžiaus grupių komandų.
 
 
Prieš 45 metus atidaryta Elektrėnų ledo arena tapo ne tik miesto simboliu ir traukos centru, bet ir garsiausių Lietuvos ledo ritulininkų karjeros pradžios tašku. Būtent šioje arenoje prasidėjo dviejų žymiausių šalies ledo ritulininkų Dariaus Kasparaičio ir Dainiaus Zubraus karjeros, o Elektrėnuose ledo ritulio pradmenis gavo tiek ir dabartinis Lietuvos rinktinės kapitonas Nerijus Ališauskas, tiek ir kiti šalies ledo ritulio pasaulyje puikiai pažįstami žaidėjai: Tadas ir Donatas Kumeliauskai, Egidijus ir Dainius Baubos, Darius Pliskauskas ir kiti.
 
Elektrėnų indėlis į šalies ledo ritulio pasaulį toks stiprus, kad kone kiekvienoje šalies ledo ritulio mokykloje galime surasti trenerį, kuris šį sportą atrado ir treniruotis pradėjo būtent šiame mieste. Sėkmingas ledo ritulininko karjeras turėję elektrėniškiai dabar savo žinias perduoda ir talentingiausiems Lietuvos žaidėjams: Elektrėnų ledo ritulio atstovų netrūksta ir Lietuvos rinktinėse, kuriose dirba Mindaugas Kieras, Arūnas Aleinikovas, Dovydas Kulevičius ir Artūras Katulis.
 
Sėkmės pavyzdžių galima atrasti ir dabartinėje Lietuvos rinktinėje, kurioje žaidžia šios mokyklos auklėtiniai Povilas Verenis, Aivaras Bendžius ir Karolis Krasilnikovas, o pastarasis šiuo metu dirba ir Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykloje vienu iš jos trenerių. Dar daugiau buvusių šios mokyklos atstovų galima sutikti Optibet ledo ritulio lygoje, kurioje rungtyniauja stipriausios Lietuvos ir Latvijos komandos.
 
Elektrėnuose jauniesiems ledo ritulininkams sudarytos tokios sąlygos, kurių gali pavydėti ne vieno miesto atstovai: Elektrėnų arena pilnai pritaikyta treniruotėms, be kokybiško ledo joje galima atrasti ir treniruoklių bei choreografijos sales, ledo rituliui paruoštas 9 rūbines. Būtent kokybiškos sąlygos treniruotėms ir ilgametės ledo ritulio tradicijos leidžia ledo rituliui ir toliau išlaikyti prestižinio sporto savo mieste titulą ir į treniruotes pritraukti jaunuosius ledo ritulininkus.
 
„Unikali Elektrėnų ledo arena, kuriai identiškos nerasite visame pasaulyje, jau tapo Elektrėnų simboliu. Mūsų mieste ledo rituliui lengviausia, nes sudarytos idealios sąlygos vaikams sportuoti. „Energijos“ bei Dariaus Kasparaičio mokyklos pasiekimai taip pat veikia kaip stimulas, Elektrėnuose rinktis būtent šią sporto šaką, o gražios ledo ritulio tradicijos ir daug išugdytų ledo ritulio žvaigždžių padarė mūsų sportą traukos tašku“, - apie vaikų pritraukimą į mokyklą kalbėjo DKLRM vadovas Valdas Škadauskas.
 
Ne simbolinį vaidmenį mokykloje vaidina ir Darius Kasparaitis. Mokyklos atstovai pripažįsta, kad vien jau jo mokyklai suteiktas vardas įpareigoja juos daug ir kokybiškai dirbti, o pats legendinis ledo ritulininkas taip pat nepamiršta savo gimtojo miesto. D. Kasparaitis nuolatos domisi mokyklos veikla, padeda su inventoriumi, o atvykęs į gimtinę visada pirmiausia aplanko ledo areną.
 
Gilias ledo ritulio tradicijas puoselėjančioje Elektrėnų ledo arenoje kasdien jaunuosius ledo ritulininkus ruošiantys Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos atstovai pasiruošę ir toliau į Lietuvos ledo ritulio rinktines ugdyti jaunuosius sportininkus bei suteikti visas sąlygas jiems savo pasiekimas pavyti ar net pralenkti šio miesto ledo ritulio legendas.
 
Norite ir jūs išbandyti visus Elektrėnų ledo arenos privalumus bei suteikti savo vaikui progą sekti garsiausių Lietuvos ledo ritulininkų pėdomis Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykloje? Į mokyklą priimami vaikai nuo 4 metų, o daugiau informacijos apie galimybę prisijungti prie mokyklos galite gauti susisiekę su mokyklos atstove Edita: tel. nr. +370 698 77287.