Titulinis » Naujienos » Lietuvos nacionalinė jaunių ledo ritulio rinktinė pralaimėjo kovą dėl aukso

Lietuvos nacionalinė jaunių ledo ritulio rinktinė pralaimėjo kovą dėl aukso

2011-04-03
LLRF pranešimas spaudai
Balandžio 2 diena, 18:17: Donecko ledo rūmuose, Lietuvos jaunių rinktinės rūbinėje mirtina tyla ir maksimalus susikaupimas. Dvidešimt žaidėjų jau geras dvi minutes stovi ir laukia kol šiandienos varžovai ukrainiečiai paliks savo rūbinę. Pirmas stovįs Danielius Bogdziulis sušunka, kad komandai jau metas ant ledo. Ant kortos pastatytas auksas ir perkėlimas į aukštesnį divizioną.

21:30 Lietuvos rinktinės rūbinėje vėl tyla. Ukrainos rinktinė užtikrintai – 6:2 (1:0; 1:3; 1:2) įveikė lietuvius, šiems palikdama tik bronzą ir dar bent metams nukeldama viltis grįžti į pirmąjį divizioną.
Tačiau komandos vyriausiasis treneris Andrejus Jadkauskas neatrodė labai nusiminęs:

„Kiekvienas pralaimėjimas skaudus, bet savo tikslą pasiekėme – iškovojome medalį. Gamtos neapgausi. Buvome per jauni, kad įveiktume ukrainiečius. Trečiajame kėlinyje jėgos baigėsi ir nebegalėjome jų pavyti. Įvykdėme ir dar vieną tikslą – peržiūrėjome jaunimą, visus 94-95 metų gimimo žaidėjus. Jie pasirodė puikiai, ne vienam priekaištų neturiu. Panašu, kad kitais metais galėsime tvirtai kovoti dėl patekimo į I divizioną“ –, kalbėjo treneris.

Tuo tarpu komandos kapitonas, aštuoniolikmetis Aivaras Bendžius neatrodė labai laimingas:
„Gaila, paskutiniai metai, o iki aukso pritrūko labai nedaug. Ypač skaudus buvo pralaimėjimas olandams, kainavęs sidabrą mums. Bet ką padarysi, komanda buvo labai jauna“, – kalbėjo žaidėjas, kuris vos grįžęs keliaus į pagrindinės, vyrų rinktinės treniruočių stovyklą.

Rungtynės:
Pirmąjį įvartį ukrainiečiai pelno jau trečiąją rungtynių minutė (02:19). Donatą Žukovą nuginkluoja ukrainietis A. Ystonovas. Lietuviai suskumba į ataką, tačiau iniciatyvos nepavyksta perimti tol, kol baudos minučių neužsidirba M. Martyško – vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų.

Lietuviai neišnaudoja kelių progų ir ne gana to netrukus lieka trise prieš penkis ukrainiečius. Rokas Bacevičius kairėje, Aivaras Bendžius centre ir Mauras Baltrukonis dešinėje pusantros minutės drausmingai žaidžia ir nepasiduoda ištampomi ukrainiečių perdavimais.

Likusiame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidėjams niekaip nepavyksta pramušti ukrainiečių gynybos, nors progų atakuoti ir susikuria.

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradeda keturiese, tačiau atsilaiko. Netrukus griaunamas link varžovų vartų prasiveržęs Mantas Marcinkevičius, vėliau Lietuvos rinktinės trenerių paskelbtas geriausiu rungtynių žaidėju, arbitras iškelia ranką ir fiksuoja pražangą, tačiau žaidimo nestabdo – leidžia lietuviams pabaigti ataką. Pasipila viena smūgis po kito ir Mauras Baltrukonis pramušą ukrainiečių gynybą (29:40).

Tačiau džiaugtis ilgai lietuviams netenka. Jau po aštuonių sekundžių Ukrainiečiai atstato turėtą pranašumą. rezultatas tampa 2:1. Negana to, varžovai per kėlinį spėja pasižymėti dar du kartus. Trisdešimt aštuntąją ir trisdešimt devintąją minutėmis (37:32 ir 38:32)

Lietuviai trečiąjį kėlinį pradeda turėdami vieno žaidėjo pranašumą. Netrukus lieka penkiese prieš tris kai Danielių Nomanovą labai grubiai stabdo varžovas. Ima kvepėti įvarčiu, kai lietuviai užspaudžia varžovus ir smūgiuoja vieną kartą po kito. Ukrainiečiai pradeda vilkinti žaidimą ir rungtynių arbitras skiria nuobaudą – bulitą.

D. Bogdziulis jo nerealizuoja, tačiau neužilgo ištaiso savo klaidą. Kitos atakos metu griūna prie varžovų vartų, tačiau puikiai jaučia ritulį ir jį pastumia Dominykui Deksniui, kuris taikliai smūgiuoja pro vartus palikusį ukrainiečių vartininką (43:37).

Tačiau lietuviai vėl neturi kada džiaugtis. Po dvylikos sekundžių rezultatas tampa 5:2. Keičiasi lietuvių vartininkai, tačiau ir į aikštę išėjęs Simas Baltrūnas dar spėja paragauti ukrainiečių įvarčio.
Iki rungtynių pabaigos likus dvidešimčiai sekundžių ukrainiečiai paprašo minutės pertraukėlės, po kurios atkovoja ritulį ir A. Istomonovas kalą paskutinę vinį į lietuvių karstą. Rungtynės baigiasi rezultatu 6:2, ukrainiečiai iššauna šampaną, pasidabina auksu ir laimi kelialapį į kitą divizioną.