Titulinis » Naujienos » Lietuvos moterų rinktinė nugalėjo Serbiją ir antrus metus iš eilės iškovojo bronzą (VIDEO)

2024-03-17
 Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė užbaigė savo pasirodymą pasaulio čempionato III diviziono A grupės turnyre.

Paskutinėse rungtynėse Lietuvos rinktinei norint pasidabinti bronza buvo būtina pergalė ir jos ją iškovojo. Lemiamose rungtynėse lietuvės 5:2 nugalėjo Serbijos atstoves.

Rungtynės prasidėjo greita serbių pražanga ir nors Lietuvos rinktinė jos neišnaudojo, netrukus varžovės dar kartą prasižengė, o šios daugumos metu krito įvartis. Sumaištimi prie vartų pasinaudojo Viltautė Jasinevičiūtė (07:32, rez. perd. Klara Miuller, Emilija Tučiūtė).

Serbėms pavyko atsakyti įvarčiu greitoje atakoje, kai tikslą pasiekė prieš vartininkę pabėgusi Valentina Vrhoci (13:29, rez. perd. Katarina Vasiljevic).

Antrasis kėlinys lietuvėms startavo nesėkmingai. Nepavykus užfiksuoti ritulio iš arti Jovana Popova (22:36, rez. perd. Anastasija Bencic, Jana Vukelic) išvedė Serbijos rinktinę.

Negana to, netrukus Lietuvos rinktinė prasižengė ir buvo privesta žaisti mažumoje. Visgi, būtent mažumoje Lietuvos rinktinė pelnė savo antrąjį įvartį. Klara Miuller įkirto į oponenčių zoną ir būdama viena prieš tris varžoves susikūrė erdvės smūgiui, kurio atremti vartininkė nesugebėjo (25:14, rez. perd. Marija Kukanova).

Trečiajame kėlinyje abi rinktinės turėjo savo progų pasižymėti. Artėjant svarbiausioms rungtynių akimirkoms vėl iššovė rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja šiame turnyre – V. Jasinevičiūtė. Aikštės krašte gavusi ritulį ji nusprendė atlikti metimą atbula ranka, o nepaisant to, jog atlikdama metimą ji buvo nugriauta, tai nesistabdė jos nuo tikslaus metimo (54:20, rez. perd. K. Miuller).

Paskutinę rungtynių minutę varžovių viltis išsigelbėti galutinai nužudė K. Miuller. Iš pradžių ji įveikusi tris gynėjas, paguldė vartininkę bei pasiuntė ritulį į vartus (59:25, rez. perd. Gabija Griniūtė, V. Jasinevičiūtė). Po kelių sekundžių ji perėmusi ritulį atsidūrė viena prieš vartininkę, o šį kartą ji pasiuntė ritulį į viršutinį vartų kampą (59:44).

Nepriklausomai nuo kitų rungtynių baigties, Lietuvos rinktinei ši pergalė lėmė trečiąją vietą ir bronzos medalius. Būtent tokios spalvos medaliais jos pasidabino ir prieš metus Rumunijoje.