Titulinis » Naujienos » Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo pralaimėjimu

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo pralaimėjimu

2010-12-12
LLRF informaciija
Sekmadienį prasidėjusiame pasaulio jaunimo (U-20) ledo ritulio čempionate susitiko Lietuvos ir Austrijos komandos. Rungtynes Lietuvos rinktinė 0:5 (0:1; 0:3; 0:1) pralaimėjo Austrijos komandai.

Rungtynių pradžioje kova buvo lygi, abi komandos propagavo greitą ir agresyvų žaidimą. Komandos pasikeisdamos rengė greitas atakas ir kova žadėjo būti įtempta. Tačiau netrukus austrų komanda perėmė iniciatyvą. Ketvirtąją rungtynių minutę iš aikštės dviem minutėms buvo pašalintas tryliktasis lietuvių ekipos numeris Pijus Rulevičius.  Austrijos rinktinė įgavo kiekybinį pranašumą ir perkėlė žaidimą prie lietuvių vartų. Pasibaigus Pijaus baudos laikui, dar dviem žaidėjams - Lietuvos rinktinės kapitonui Nerijui Ališauskui ir Austrijos rinktinės nariui - buvo skirtos baudos minutės. Tačiau lietuvių vartų apgultis tęsėsi. Tryliktąją rungtynių minutę austrai įmušė pirmąjį įvartį . Netrukus antrąjį kartą buvo pašalintas Pijus Rulevičius, o rungtynių pabaigoje dar ir Benas Šilinskas.

Pirmąjį kėlinį Austrijos komanda lietuvių vartus atakavo šešiolika kartų, lietuviai atsakė tik penkiais bandymais.

Antrojo kėlinio metu iniciatyvą išlaikė Austrijos žaidėjai. Sužaidus penkias minutes, į lietuvių vartus atskriejo antrasis įvartis, komandos susistumdė ir aikštę paliko Austrijos rinktinės kapitonas bei lietuvių gynėjas Vaidas Pikčius.  Po minutės austrai pelnė įvartį. Netrukus iš aikštės dviems minutėms buvo pašalintas lietuvių puolėjas Laisvydas Rimkus ir jau po šešių sekundžių austrai pelnė ketvirtąjį įvartį.

Antro kėlinio pabaigoje skriejo įvartis ir į austrų vartus, deja, jau po kėlinio pabaigą skelbiančios sirenos.

Antrajame kėlinyje austrai  vėl atakavo šešiolika kartų, o lietuviai tik šešetą.

Trečiajame kėlinyje lietuviai į aikštę išėjo susikaupę ir su austrais kovojo kaip lygūs su lygiais. Žaidimas buvo įtemptas prie abejų vartų, tačiau austrai, net ir turėdami vienu žaidėju mažiau, keturiasdešimt aštuntą minutę perėmė netikslų lietuvių perdavimą ir pelnė penktąjį įvartį.

Rungtynių pabaigoje Pijus Rulevičius už grubų žaidimą buvo pašalintas dvylikai minučių.

Po rungtynių Vaidas Pikčius sakė: „Priešininkų komanda buvo labai stipri, o mes be reikalo antrajame kėlinyje pradėjome žaisti atvirai. Šias varžybas stengiamės pamiršti ir pradėti ruoštis ateinančiai kovai su slovėnais“. Jam pritarė Pijus Rulevičius ir pridūrė, kad šiandien teisėjai daug klydo ir darė daug klaidingų sprendimų.

Vyriausias komandos treneris Rimantas Sidaravičius pabrėžė, kad prie pralaimėjimo smarkiai prisidėjo baudos minutės. Lietuvos komanda jų surinko beveik dvigubai daugiau nei austrai (26:14), bei tai, kad komanda neišnaudojo daug laisvų progų pirmajame kėlinyje ir paleido žaidimą iš rankų.

Tiek austrams, tiek lietuviams rungtynės buvo debiutinės pirmajame divizione. Pernai Austrijos komanda iškrito iš aukščiausiojo diviziono, o Lietuvos rinktinė, parodžiusi puikų žaidimą, pakilo į aukštesnįjį.

Prieš lietuvių ir austrų dvikovą vykusiose Kazachijos ir Danijos komandų varžybose įtikinamai 7:1 (2:0; 1:1; 4:0) laimėjo danai.

Rytoj Lietuvos komanda turės laisvą dieną, Austrijos rinktinė susitiks su Kazachijos komanda, o šiandien puikiai pasirodę danai priims Kroatijos ekipos iššūkį.

Kitos rungtynės Lietuvos rinktinės laukia antradienį su šeimininkų slovėnų komanda.