Titulinis » Naujienos » Lietuvos klubo kovos Lenkijos čempionate

Lietuvos klubo kovos Lenkijos čempionate

2017-01-31
 Sausio 28 d. Vilniuje surengtos Lenkijos 2-osios ledo ritulio lygos šiaurės-rytų grupės rungtynės. Turnyre varžosi ir Vilniaus ledo ritulio klubas „Gauja“, suburtas iš įvairių LRML čempionato komandų žaidėjų. Grupėje dalyvauja šešios komandos iš Balstogės, Liublino, Gižycko, Siedlcos, Varšuvos ir Lietuvos. Sezono varžybos suskirstytos į 8 turus, kuriuose žaidžiama po dvi rungtynes. Komandos viena su kita sužaidžia po dvi rungtynes, t.y. penki turai komandai. Nugalėtojas pretenduoja patekti į 1-ąją Lenkijos lygą. Žaisdami ledo ritulį skirtingų Lenkijos miestų turuose lietuviai keičiasi patirtimi su varžovais, tobulina žaidimo įgūdžius bei pasisemia daug gerų emocijų.

Savaitgalį Vilniuje sužaistos penktojo turo ketverios rungtynės tarp Vilniaus „Gaujos“, Lenkijos miestų komandų „Masters Gižycko“, „ADH Husaria Bialystok“ ir „LHT Lublin“.

Rungtynių maratonas prasidėjo kova tarp Vilniaus „Gaujos“ ir Balstogės „ADH Husaria Bialystok“ ledo ritulio klubų. Stipriai priešinęsi lietuviai turėjo pripažinti kaimynų pranašumą. Balstogės komandai „Gauja“ nusileido minimaliu skirtumu 4:5 (2:2, 0:1, 2:2). Varžovai žaidė panašiu pajėgumu – komanda, pelniusi įvartį, netrukus sulaukdavo atsakomojo įvarčio iš oponentų. Visgi rungtynių pabaigoje „Gauja“ užleido pozicijas lenkams: paskutinieji „ADH Husaria Bialystok“ komandos įvarčiai pelnyti be atsako. „Gaujos“ gretose į vartus taikliai smūgiavo Justas Fedorovičius, Ovidijus Olbikas ir Tomas Vaškevičius. Rezultatyvius perdavimus atliko Gintaras Šabūnas ir Remigijus Valickas. Prie „ADH Husaria Bialystok“ pergalės daugiausia prisidėjo Mateušas Jasinskis, savo komandai pelnęs 3 įvarčius.

Po pertraukos „ADH Husaria Bialystok“ surėmė lazdas su kita lenkų ledo ritulio komanda - „Masters Gižycko“. Balstogės žaidėjai didelio pasipriešinimo nesulaukė ir varžovus nugalėjo rezultatu 1:7 (1:0, 0:2, 0:5). Negausia sudėtimi žaidusi Gižycko miesto komanda pirmąjį ir vienintelį savo įvartį pelnė rungtynių pradžioje (įvarčio autorius - Tomašas Vroblevskis). Po dviejų kėlinių skirtumas buvo minimalus – 1:2. Tačiau paskutiniojo kėlinio metu „Masters Gižycko“ nesugebėjo apsiginti nuo „ADH Husaria Bialystok“ puolėjų šturmo. Net keturis įvarčius nugalėtojų komandai pelnė Adamas Vojciula.

Trečiosios to vakaro varžybos vyko tarp „Masters Gižycko“ ir Liublino miesto ledo ritulio klubo „LHT Lublin“. Čia intriga net nekvepėjo. „LHT Lublin“ priešininkus sutriuškino rezultatu 0:13 (0:5, 0:3:, 0:5). Rezultatyviausi Liublino ledo ritulininkų gretose buvo Olehas Komarchevas (4 įvarčiai), Artemas Letiukas, Jakubas Stvorovskis (3 įvarčiai).

Paskutiniosioms rungtynėms į aikštę sugrįžo Vilniaus „Gauja“ ir stojo į kovą su negailestingu „Masters Gižycko“ skriaudiku - „LHT Lublin“. Vilniečiai atsirevanšavo varžovams ir Liublino ledo ritulininkus nugalėjo rezultatu 4:1 (2:1, 2:0, 0:0). Rungtynių įvarčių sąskaitą atidarė Lenkijos žaidėjas Jaroslavas Udotas. Netrukus, „Gaujos“ komandai žaidžiant daugumoje penki prieš keturis, du įvarčius iš eilės pelnė Justas Fedorovičius. Per antrojo kėlinio laiką lietuviai, radę spragų „LHT Lublin“ gynyboje, į lenkų vartus taikliai smūgiavo dar du kartus. „Gauja“ žaidė gana agresyviai ir puikiai išnaudojo varžovams skirtas baudos minutes. Paskutiniajame kėlinyje „LHT Lublin“ žaidėjai susitelkė ir nebesuteikė progų Vilniaus komandai pelnyti įvarčių. Šiose rungtynėse sužibėjo Justas Fedorovičius (3 įvarčiai, 1 perdavimas), Sergejus Larionovas (1 įvartis) ir Egoras Rodzinskij (1 perdavimas).

Po šių Vilniuje surengtų penktojo turo Lenkijos 2-osios ledo ritulio lygos šiaurės-rytų grupės rungtynių turnyrinėje lentelėje aukščiausią poziciją užima „LHT Lublin“. Antrąją vietą užima „ADH Husaria Bialystok“, trečiąją – Vilniaus „Gauja“. Ketvirtojoje vietoje yra Varšuvos ledo ritulio klubas „Legion Varšava“, penktojoje – „STH Siedlce“, paskutinėje šeštojoje - „Masters Gižycko“.