Titulinis » Naujienos » Latvijos ledo ritulininkai pasaulio čempionate startavo pergale prieš Suomija

Latvijos ledo ritulininkai pasaulio čempionate startavo pergale prieš Suomija

2014-05-10
 Baltarusijoje vykstantį pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatą fantastiškai pradėjo Latvijos rinktinė, kuri jau pirmose B grupės rungtynėse 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) parklupdė tradiciškai prie favoričių priskiriamą Suomijos komandą.

Suomiai anksti išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Miikka Salomaki (4:30 min.), bet nepraėjus nė 2 min. geriausiu Latvijos rinktinės žaidėju pripažintas Kasparas Daugavinis (6:18) atstatė pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje abi rinktinės turėjo daug progų žaisti daugumoje, bet kiekybinę persvarą išnaudoti pavyko tik suomiui Tuukka Mantyla (31:42). Nebeturėję kur trauktis latviai trečiajame kėlinyje puikiai žaidė penkiese prieš keturis ir po tikslių Kristapo Sotnieko (47:48) bei Arturo Kuldos (52:22) smūgių žaidžiant daugumoje išplėšė sensacingą pergalę.

B grupėje po pirmojo turo po 3 taškus turi amerikiečiai, rusai ir latviai. 2 taškus turi vokiečiai, 1 – kazachai, o be taškų lieka suomiai, šveicarai ir baltarusiai.

Dar vienose A grupės rungtynėse pasaulio čempionų titulą ginantys švedai užtikrintai 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) nugalėjo danus.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Mikaelis Backlundas (11:41 ir 19:23), o kartą tikslus buvoGustavas Nyquistas (48:13). Švedų vartininkas Andersas Nilssonas atrėmė 21 danų smūgį į vartus.

Šioje grupėje pirmauja norvegai ir švedai (po 3 tšk.). Toliau rikiuojasi čekai (2 tšk.), prancūzai (2 tšk.), kanadiečiai (1 tšk.), slovakai (1 tšk.), italai (0 tšk.) ir danai (0 tšk.).