Titulinis » Naujienos » "Kings" ledo ritulininkai trečią kartą tapo NHL Vakarų konferencijos čempionais

"Kings" ledo ritulininkai trečią kartą tapo NHL Vakarų konferencijos čempionais

2014-06-02
BNS informacija
 eptintosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Los Andželo "Kings" klubas sekmadienį svečiuose 22 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 5:4 (2:3, 1:1, 1:0, 1:0) įveikė Stenlio taurės savininkus Čikagos "Blackhawks" ledo ritulininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-3 bei trečią kartą tapo konferencijos čempionu.

Pirmąjį mačą savo arenoje Čikagos ekipa, siekusi trečiosios Stenlio taurės per penkerius pastaruosius metus, laimėjo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), o antrąjį pralaimėjo 2:6 (1:0, 1:1, 0:5). Trečiajame bei ketvirtajame mačuose Stenlio taurės savininkai išvykoje turėjo pripažinti arenos šeimininkų bei 1993 ir 2012 metų Vakarų konferencijos čempionų "Kings" ledo ritulininkų pranašumą - 3:4 (2:1, 0:2, 1:1) ir 2:5 (0:3, 1:1, 1:1). Serijai sugrįžus į Čikagą, penktąsias rungtynes "Blackhawks" laimėjo po dviejų pratęsimų 5:4 (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0), bei varžovus svečiuose privertė pasiduoti šeštajame mače - 4:3 (0:1, 2:0, 2:2).

Sekmadienio susitikime įvarčius nugalėtojams, kurie Stenlio taurės savininkais buvo vienintelį kartą 2012 metais, pelnė Jeffas Carteris (16:31), Justinas Williamsas (17:22; 1 rezultatyvus perdavimas), Tyleris Toffoli (30:31; 1 rezultatyvus perdavimas), Marianas Gaborikas (52:43) ir Alecas Martinezas (65:47).

Arenos šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Brandonas Saadas (5:06), Jonathanas Toewsas (8:36) bei Patrickas Sharpas (17:34 ir 38:25).

"Kings" ekipos varžove NHL Stenlio taurės finale bus keturiskart (1928, 1933, 1940 ir 1994 metais) šio prizo savininkės Niujorko "Rangers" komanda, Rytų konferencijos finale 4-2 (7:2, 3:1, 2:3 (po pratęsimo), 3:2 (po pratęsimo), 4:7, 1:0) nugalėjusi Monrealio "Canadiens" ledo ritulininkus. Pirmąjį serijos iki keturių pergalių mačą klubai trečiadienį žais Los Andžele.