Titulinis » Naujienos » Jaunosios moterų rinktinės debiutantės į pasaulio čempionatą vyks su jaudulį užgožiančiu noru atstovauti rinktinę (VIDEO)

Jaunosios moterų rinktinės debiutantės į pasaulio čempionatą vyks su jaudulį užgožiančiu noru atstovauti rinktinę (VIDEO)

2022-03-29
hockey.lt informacija
 Elektrėnuose pasaulio ledo ritulio čempionato IIIA diviziono kovoms besiruošiančioje Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinėje šį kartą išvysime ne vieną jauną merginą, kurios pastaruoju metu savo žaidimu įrodinėja, jog gali tapti ne tik rinktinės ateitimi, tačiau ir vaidinti svarbų vaidmenį jau kitą savaitę startuojančiose pasaulio pirmenybėse.
 
2019 metų gruodį, kai pirmą ir, iki šiol, vienintelį kartą Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė varžėsi pasaulio čempionate, Viltė Beličenkaitė ir Emilija Tučiūtė dabartinių komandos draugių pasirodymą galėjo stebėti tik per ekraną: tuomet šios merginos dėl minimalaus amžiaus reikalavimo, dar negalėjo pretenduoti į moterų rinktinę. Visgi, atšventusios savo 15-ąjį gimtadienį jos ne tik sulaukė reikiamo amžiaus pretenduoti į pasaulio čempionato dalyvių sąrašus, bet ir užtikrintais žingsniais įrodinėja, jog gali būti svarbų vaidmenį joje vaidinančios narės.
 
Šį sezoną pirmą kartą įvykusiame Lietuvos moterų 3x3 čempionate, tiek auksinius medalius iškovojusios „HC Klaipėda Girls“ ekipos vartus gynusi Viltė, tiek ir sidabrą laimėjusi „Hockey Stars“ gynėja Emilija susilaukė ir asmeninio įvertinimo: pirmoji pripažinta geriausia čempionato vartininke, o antrajai atiteko geriausios savo komandos žaidėjos titulas.
 
Abi jaunosios žaidėjos jau spėjo išbandyti save ir Latvijos moterų čempionate, o šį sezoną E. Tučiūtė atstovaudama „Hockey Stars“ komandai vos per penkis kaimyninės šalies čempionato B diviziono susitikimus pelnė net dešimt įvarčių.
 
 
Į rinktinę po nemalonios traumos
 
Šį sezoną sėkmingai su „Hockey Stars“ komanda Latvijos čempionate žaidusiai E. Tučiūtei būtent kaimyninėje šalyje įvyko sezoną aukštyn kojomis apversti galėjęs įvykis: ledo ritulininkė patyrė raktikaulio traumą, dėl kurios ji turėjo praleisti klubinio sezono pabaigą. 15-metės dalyvavimas pasaulio čempionate tuomet pakibo ant plauko, bet dėdama visas pastangas, ir padedama rinktinės kineziterapeutės Kotrynos Kairytės, ji sugebėjo atsistatyti iki rinktinės stovyklos ir sėkmingai pasiruošė balandžio 4-9 dienomis laukiančiam pasaulio čempionatui.
 
„Po treniruotės jausmas geras, gal tik šiek tik trūksta krūvio. Bet viskas patinka, gerai, kad mes čia visos su draugėmis ir kartu esame pirmoje oficialioje stovykloje prieš čempionatą. Dėka mūsų nuostabiosios Kotrynos, aš jaučiuosi, kad dabar tikrai esu geroje formoje, mane tikrai labai greitai ir puikiai atstatė. Todėl dabar ant ledo yra toks jausmas, koks ir būdavo anksčiau“, - po treniruotės kalbėjo E. Tučiūtė.
 
Tarp į čempionatą vykstančių merginų Emilija bus viena iš dviejų, vis dar laukiančių savo 16-tojo gimtadienio. Mergina neslepia, jog jaudulio prieš čempionatą yra, tačiau didžiulis noras žaisti rinktinėje nusveria šias emocijas.
 
„Jaudulio aišku yra, tai, manyčiau, toks natūralus dalykas. Tačiau aš labiau to noriu ir laukiu, nei jaučiu jaudulį, o tai gaunasi tokia atsvara, dėl kurios dingsta ir tas jaudulys. Žinau, kad mes pasirodysime gerai, nes turime komandą su gera vidine atmosfera, prilygstančia šeimai, todėl viskas bus gerai.“
 
Nuo vaikystės ledo ritulio paslapčių su berniukais besimokanti ir šiuo metu „Geležinio Vilko“ U-15 komandoje Lietuvos vaikų čempionate žaidžianti E. Tučiūtė  yra viena iš tų žaidėjų, kurių prisijungimo prie rinktinės itin laukė jos vadovai ir treneriai. Rinktinės vyriausias treneris Berndas Haakė pastebi, jog nuo vaikystės su berniukais žaidusios merginos pasižymi kur kas geresnėmis greičio ir technikos savybėmis už tas žaidėjas, kurios į ledo ritulį patraukia vėliau nei jų kolegės. Šiomis savybėmis pasižymi ir jaunoji Lietuvos rinktinės gynėja, kuri savo žaidimu jau spėjo prisidėti prie pirmą vietą „Hockey Stars“ komandai garantavusio žygio Latvijos čempionate.
 
Pati E. Tučiūtė prieš savo debiutą tikisi, jog čempionate pavyks parodyti visas geriausias savo savybes bei pasiekti gerų rezultatų.
 
„Pasitikėjimo geras sezonas pridėjo, bet gavus traumą negalėjau užbaigti sezono taip, kaip aš galėčiau. Dėl to tai šiek tiek atėmė tą gerą jausmą. Visgi, tikiu, kad čempionate pavyks gerai sužaisti ir parodyti viską ką galiu.“
 
 
Geriausios titulas – įkvepia siekti naujų tikslų
 
Klaipėdoje tobulėjanti ir šį sezoną su „HC Klaipėda Girls“ komanda pirmuosius šalies istorijoje Lietuvos moterų čempionato aukso medalius laimėjusi V. Beličenkaitė taip pat ruošiasi savo debiutui pasaulio čempionate. Mūsų šalies pirmenybėse geriausios vartininkės titulą gavusi ledo ritulininkė pripažįsta, jog tokie titulai motyvuoja siekti dar aukštesnių tikslų.
 
„Šiuo metu jaučiuosi labai gerai. Visos merginos susirinkome treniruotis ir viskas atrodo gerai. Jaudulys labai jaučiasi ir kartais dėl to sunku, bet, manau, kad tai nesutrukdys.
 
Po aukso medalių ir geriausios vartininkės prizo jaučiasi, kad reikia dar daugiau dirbti. Norisi įdėti daugiau darbo ir siekti jau kitų pasiekimų“, - apie geriausios vartininkės prizą ir savo debiutą rinktinėje kalbėjo „HC Klaipėda Girls“ atstovė.
 
Kartu su Vilte, Lietuvos rinktinės vartininkių duetą sudarys fantastiškai debiutiniame pasaulio čempionate 2019 metais pasirodžiusi Emilija Simonsen. Rinktinės treneris B. Haakė itin džiaugėsi į čempionatą vykdamas su dviem puikiomis vartininkėmis, o pati Viltė pripažino, jog laukė galimybės pasitreniruoti su Danijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančia kolege.
 
„Su Emilija susitikti bus įdomu, nes iki tol susitikusios dar nebuvome. Bus įdomu pasižiūrėti į ją treniruotėse.“
 
Prieš išvyką į pasaulio čempionatą V. Beličenkaitė vylėsi, jog rinktinei pavyks pasiekti kuo geresnių rezultatų, o prieš jį nedrąsiai pasvajojama ir apie auksinius apdovanojimus.
 
„Pasaulio čempionate sieksime kuo geresnių rezultatų, o svajonių scenarijus, aišku, būtų aukso medaliai“, - apie laukiantį čempionatą kalbėjo V. Beličenkaitė.
 
Lietuvos moterų rinktinės Elektrėnų ledo rūmuose prieš išvyką į pasaulio čempionatą dar laukia dvi draugiškos rungtynės su „L&L“ klubu iš Latvijos. Pirmąsias rungtynes komandos žais penktadienį 20:15 val., o šeštadienį rungtynės startuos 13:45 val.
 
Pasaulio čempionatą Sofijoje (Bulgarija), Lietuvos rinktinė pradės jau balandžio 4 dieną, rungtynėmis su Belgija. Po dienos jų lauks turnyro šeimininkė Bulgarija, o vėliau, po poilsio dienos, su šiomis rinktinėmis mūsų merginos susitiks ir dar kartą.