Titulinis » Naujienos » Įveikę Vilniaus „Lokius“ Kauno “Bizonai-Ekobazė“ laimėjo kelialapį į LRML čempionato finalą (FOTO)

2022-05-11
 Gegužės 7 d. sužaistos rungtynės, kuriose LRML komandos varžėsi dėl progos patekti į čempionato finalą. Pirmą vietą turnyrinėje lentelėje užimantys „Lokiai“ surėmė pečius su buvusiais LRML čempionatų nugalėtojais „bizonais“. Kauno komanda šiemet tenkinosi turnyrinės lentelės ketvirtąja vieta. Susitikime abi komandos pademonstravo gražių epizodų. Permainingoje kovoje „Bizonai-Ekobazė“ įrodė savo įprasto tikslo neatsisakantys ir šiemet - „Lokius“ įveikė minimaliu įvarčių skirtumu - rezultatu 4:5 (3:2, 0:3, 1:0).

Vilniaus „Lokiai“ startavo įvarčiu: jau pirmą minutę Modesto Baltrūno ginamuose kauniečių vartuose atsidūrė Dmitrijaus Grikien smogtas ritulys (1:0, 00:54, rez. perd. Justinas Čižius). Įpusėjus kėliniui rezultatą efektingu įvarčiu išlygino kaunietis Antanas Rukšėnas (1:1, 09:10, rez. perd. Martynas Petrauskas, Dovydas Žiūkas). Pirmą įvartį pelnęs „Lokių“ tandemas pasižymėjo dar kartą: Dmitrij Grikien vėl išvedė Vilniaus komandą į priekį (2:1, 17:02, rez. perd. Justinas Čižius). Savo pranašumu „Lokiai“ džiaugėsi vos minutę: sekančios atakos metu į vilniečių aikštės pusę pabėgo ir „Lokių“ vartininką Kristupą Pranckietį įveikė Dovydas Žiūkas (2:2, 17:54). Kėlinį užbaigė „lokio“ Karolio Rusino taiklus metimas (3:2, 18:10, rez. perd. Justinas Čižius).

Po pertraukos nuolat „Lokius“ besiviję „Bizonų-Ekobazės“ ledo ritulininkai susitelkė ir prigesino Vilniaus komandos optimistines nuotaikas. Antro kėlinio pradžioje taikliai smūgiavo kaunietis Marius Stančiauskas (3:3, 22:37, rez. perd. Michail Starkov). Įpusėjus kėliniui „bizonai“ surezgė dar vieną sklandžiai sustyguotą ataką, kurios rezultatas – Kauno komandą į priekį išvedęs įvartis. Šio gražaus įvarčio autorius – Adas Kirdeikis (3:4, 29:11, rez. perd. Antanas Rukšėnas, Dovydas Žiūkas). Paskutinę kėlinio minutę savo komandos pranašumą Adas Kirdeikis užtvirtino dar kartą (3:5, 39:14, rez. perd. Martynas Petrauskas).

Trečiajame kėlinyje „Lokių“ svylančios letenos privertė juos susiimti: vilniečiai nebeleido „bizonams“ pelnyti įvarčių. Savo ruožtu kauniečiai buvo suinteresuoti išlaikyti sunkai iškovotą pranašumą. Kėlinys baigėsi „Lokių“ naudai, visgi Justino Čižiaus savarankiškai pelnyto įvarčio neužteko laimėti rungtynes (4:5, 53:30). Kauno „Bizonai-Ekobazė“ laimėjo progą dar kartą pakovoti dėl LRML čempionų vardo.

Geriausiais susitikimo žaidėjais pripažinti Tadas Radvila („Lokiai“) ir Antanas Rukšėnas („Bizonai-Ekobazė“).