Titulinis » Naujienos » Iki istorinio pasiekimo – vienas žingsnis: „Energija“ ir antrą kartą svečiuose nugalėjo „Metallurg-2“

2016-02-23
Antrą pergalę Baltarusijos Aukščiausios ledo ritulio lygos ketvirtfinalyje šventė Elektrėnų „Energija“. Antradienį elektrėniškiai svečiuose 4:3 (2:1, 2:0, 0:2) nugalėjo Žlobino „Metallurg-2“ ekipą ir serijoje iki 3 pergalių pirmauja jau 2:0.

„Energija“ rungtynes pradėjo labai solidžiai. Nesužaidus nė 3 min. Mauras Baltrukonis (2:35 min.) po Aimo Fiščevo ir Mindaugo Kiero perdavimų įmušė įvartį, o pirmojo kėlinio viduryje svečių pranašumą padvigubino Rolandas Aliukonis (10:35), sulaukęs tikslaus Deivido Kazlausko perdavimo. Tiesa, kėlinio užbaigti turint dviejų įvarčių persvarą „Energijai“ nepavyko. Likus žaisti 35 sek. tiksliai smūgiavo Zacharas Poliščiukas (19:25).

Antrajame kėlinyje „Energija“ įtvirtino savo pranašumą. Kiekybine persvara pasinaudojo D.Kazlauskas (23:58), kuriam perdavimus atliko A.Fiščevas ir M.Kieras, o vėliau rimtą smūgį šeimininkų viltims sudavė A.Fiščevas (30:44). Jis po M.Baltrukonio perdavimo įmušė įvartį nepaisant to, kad tuo metu „Energija“ dėl Justino Vėželio pražangos buvo likusi žaisti mažumoje.

Įtampa į rungtynes sugrįžo trečiajame kėlinyje, kai vos per 30 sek. atkarpą „Metallurg-2“ įmušė du įvarčius – pasižymėjo Z.Poliščiukas (48:35) ir Pavelas Bičko (49:05). Paskutinę rungtynių minutę šeimininkai žaidė be vartininko, tačiau šeši aikštės žaidėjai nepajėgė pelnyti išlyginamojo įvarčio, o elektrėniškiai šventė svarbią pergalę. „Energijos“ vartus visas rungtynes gynė Nicholas Nabuurs.

Sportas.lt primena, kad pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse pirmadienį Žlobine „Energija“ šventė pergalę rezultatu 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).

Dabar serija kelsis į Elektrėnus. Vasario 26-ą dieną „Energija“ namuose žais trečiąsias serijos rungtynes, o vasario 27 d. (jei reikės) – ketvirtąsias. Trečią sezoną šioje lygoje žaidžianti „Energija“ dar niekada nėra įveikusi ketvirtfinalio barjero.