Titulinis » Naujienos » Į pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatą rinktinė vyksta kovoti

Į pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatą rinktinė vyksta kovoti

2010-12-10
LLRF informacija
Vakar vėlų vakarą Lietuvos jaunimo (iki 20m.) ledo ritulio rinktinė išvyko į pasaulio čempionatą, vyksiantį Bledo mieste  (Slovėnija). Pernai antrajame divizione lietuvių komanda iškovojo penkias pergales iš penkių galimų ir iškopė į pajėgesnį, pirmąjį divizioną. Poryt prasidėsiančiame pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate, Lietuvos rinktinė rungtyniaus B grupėje kartu su Austrijos, Kazachijos, Danijos, Kroatijos ir šeimininkų slovėnų ekipomis. Pagrindinis komandos tikslas - užimti ne žemesnę kaip penktąją vietą ir išsilaikyti pirmajame divizione. Apie kitus siekius ir pačią komandą pokalbyje Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinės vyr. treneriu Rimantu Sidaravičiumi.
 
 
-          Daug pernykštės rinktinės žaidėjų šiemet peržengė jaunimo amžiaus ribą ir nebegalės atstovauti rinktinei. Kartais tokia kartų kaita komandai išeina į naudą, bet kartais - atvirkščiai. Kaip manote, kaip bus šiuo atveju?
-          Daug žaidėjų ne tik išaugo jaunimo amžiaus grupę, taip pat pasipylė traumos, tad iš pernykštės komandos turime mažiau nei pusė žaidėjų. Namuose liko pora pajėgiausių žaidėjų, bet komanda disciplinuota, nori žaisti ir kovoti.
 
-          Pirmosios rungtynės Lietuvos rinktinės laukia jau sekmadienį su grupės favoritais, iš aukščiausiojo diviziono iškritusiais Austrijos ledo ritulininkais. Ko tikitės iš šių rungtynių? 
-          Prisišnekėjus galima atsidurti ir nepavydėtinoj padėty, bet norėti laimėti reikia visada. Su austrais laukia sunki kova: jie aukšti, stambūs, visi vyresni, o mūsų komanda labai jauna. (Pokalbio metu savo lūkesčiai garsiai pasidalijo ir rinktinės vadybininkas Andrejus Korneičiukas: „Tikiuosi sensacijos! Turnyruose austrus esame įveikę ir anksčiau. Kaip ir daug kitų komandų“).
 
-          Pernai sutriuškinote  visus varžovus. Nebus šiemet sunku susitaikyti su kiek silpnesnės, antraeilės komandos vaidmeniu?
-          Mes ir nesitaikstysime. Kovosim.
 
-          Kuo sunkiau, tuo geriau? Juk tai vienas pagrindinių sporto principų.
-          Kitais metais bus dar sunkiau. Šių metų komandos liks gal tik trečdalis. Ateis dar jaunesni.
 
Komanda šiandieną praleis Prerovo mieste, Čekijoje. Vakare turės treniruotę vietinėje ledo arenoje. Į Slovėniją pajudėsime rytoj anksti ryte. Rinktinė čempionatą užbaigs gruodžio 18 dieną rungtynėse su Kroatijos ekipa.