Titulinis » Naujienos » HC „Baltica“ po atkaklios kovos nusileido HC „Metalurgs“ ekipai

HC „Baltica“ po atkaklios kovos nusileido HC „Metalurgs“ ekipai

2013-02-03
HC "Baltica" pranešimas spaudai

MHL ledo ritulio lygos šiaurės-vakarų diviziono rungtynėse Vilniaus „Baltica“ klubas išvykoje pralaimėjo diviziono lyderiui Liepojos „Metalurgs“ 4:6 (2:3, 1:2, 1:1).

Antrosiose rungtynėse išvykoje su Latvijos ekipa, „Balticos“ vartus gynė V. Kuzminas. Šį kartą susitikimo pradžią sėkmingai sužaidė lietuviai. 4-ą minutę prasižengia „Metalurgs“ žaidėjas Martinšas Freimanis. „Baltica“ pasinaudoja žaidėjų persvara aikštėje ir po tikslių I. Novikovo ir E. Rybakovo perdavimų, įvartį pelno puolėjas Vladislavas Nikulinas (1:0). Vos po keturių minučių varžovai surengia rezultatyvią ataką ir lygina rezultatą. Po B. Zabiso perdavimo, ritulį į lietuvių vartus siunčia latvis Maris Dilevka (1:1). Varžovai ir toliau pavojingai atakuoja, tad jau po dviejų minučių „Metalurgs“ žaidėjas Reinis Demitersas (M. Dilevka, B. Zabis) pelno įvartį (1:2). 13-ą minutę prasižengia Latvijos ekipos gynėjas Ch. Neimanis. 15-ą minutę už pavojingą žaidimą aukštai iškelta lazda baudžiamas ir latvis R. Matuzevičas. 18-ą minutę esant lygiam žaidėjų skaičiui aikštėje puikiai sužaidžia du „Balticos“ ekipos naujokai. R. Zonenbergas perduoda ritulį puolėjui Dmitrijui Bizajevui, kuris lygina rezultatą (2:2). 19-ą minutę prasižengia pirmojo įvarčio autorius V. Nikulinas. Varžovai pasinaudoja kiekybine persvara ir po tikslių K. Ozolinšo bei M. Dilevkos perdavimų, antrą kartą ritulį į lietuvių vartus siunčia „Metalurgs“ žaidėjas Reinis Demitersas (2:3). Kėlinio pabaigoje 2 min. baudos gauna V. Konovalovas. Pirmąjį kėlinį minimaliu skirtumu laimi aikštės šeimininkai.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perima Latvijos ekipa. 25-ą minutę už varžovo prispaudimą prie borto baudą gauna latvis M. Dilevka. Lietuviams nepavyksta išnaudoti kiekybinės persvaros, o sugrįžus į aikštę M. Dilevkai, šis kartu su K. Ozolinšu perduoda ritulį puolėjui Bruno Zabisui, kuris pelno įvartį (2:4). 30-ą minutę prasižengia R. Upenieksas. Dar po kelių akimirkų 2 min. baudą gauna ir „Balticos“ žaidėjas Vladislavas Konovalovas. „Metalurgs“ ekipa ir vėl išnaudoja žaidėjų persvarą aikštėje. R. Kalinovskis perduoda ritulį puolėjui Edgarui Chomiakovui, kuris dar labiau didina latvių persvarą (2:5). „Baltica“ nepsiduoda ir likus vos keliolikai sekundžių iki kėlinio pabaigos, po D. Bizajevo perdavimo, ritulį į varžovų vartus siunčia puolėjas Ritvarsas Zonenbergas (3:5).

Trečiojo kėlinio pradžioje už varžovo kliudymą lazda baudžiamas latvis R. Demitersas. „Baltica“ išnaudoja kiekybinę persvarą ir po komandos kapitono E. Rybakovo perdavimo, įvartį pelno gynėjas Tobias Wilhelmas (4:5). Įtampa auga ir pasipila pražangos. 49-ą minutę už kojos pakišimą dviem minutėm šalinamas lietuvių ekipos žaidėjas V. Nikulinas. Dar po minutės taisykles pažeidžia ir „Metalurgs“ žaidėjas R. Demitersas. Po akimirkos baudą gauna ir „Balticos“ žaidėjas Tomas Taurinšas. 55-ą minutę ritulio išmetimo metu taisykles pažeidžia ir lietuvis E. Rybakovas. 57-ą minutę esant lygiam žaidėjų skaičiui aikštėje, įvartį pelno latvis Maris Dilevka (4:6). Likus 20 sekundžių iki kėlinio pabaigos, prasižengia įvarčio autorius M. Dilevka. „Baltica“ nusprendžia rizikuoti ir žaidžia be vartininko. Tačiau nors ir turėdama kiekybinę persvarą, lietuvių ekipai neužtenka laiko išlyginti rezultatą. Po atkaklios kovos pergalę švenčia šeimininkų ekipa.

Po pralaimėjimo Liepojos „Metalurgs“ ekipai, Vilniaus „Baltica“ su 48 taškais lieka septintoje turnyrinės lentelės vietoje. Artimiausios rungtynės vasario 13 d. prieš Rusijos „Dmitrov“ ekipą.