Titulinis » Naujienos » „Energija“ ir antrą kartą nepaliko vilčių svečiams iš Lydos

„Energija“ ir antrą kartą nepaliko vilčių svečiams iš Lydos

2014-11-04
Sportas.lt informacija
Antrą pergalę paeiliui Baltarusijos aukščiausioje lygoje šventė daugkartinė Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija“, kuri antradienį savų žiūrovų akivaizdoje 8:4 (4:2, 2:1, 2:1) pamokė Lydos „HC Lida-2“ ekipą.

Užtikrintai rungtynes pradėję elektrėniškiai netruko susikrauti trijų įvarčių persvarą. Du kartus pasižymėjo vienas geriausių Lietuvos gynėjų Mindaugas Kieras (2:04 ir 10:12 min.), o dar vieną tikslų smūgį pridėjo veteranas Martynas Šlikas (7:17). Visgi, vėliau Vladislavas Petručikas (13:28) sugebėjo išnaudoti kiekybinę svečių persvarą ir nors netrukus tikslų smūgį atliko Deividas Četvertakas (14:55), tačiau baigiantis kėliniui tas pats V.Petručikas (17:50) sumažino „HC Lida-2“ atsilikimą iki dviejų įvarčių.

Antrajame kėlinyje Lietuvos jaunių rinktinės lyderis Artūras Laukaitis (29:33) ir M.Šlikas (37:02) padėjo „Energijai“ įgyti rekordinį pranašumą, tačiau Jevgenijus Vakinas (39:07) besibaigiant kėliniui suspėjo pasiųsti ritulį į Nerijaus Dauksevičiaus ginamus vartus.

Prieš trečiąjį kėlinį „Energijos“ vartų ginti stojo jaunasis Maksimas Čiževskij, kuris iki šio mačo Baltarusijos lygoje buvo žaidęs tik kiek daugiau nei 5 min. Prasidėjus kėliniui „Energijai“ nepavyko įmušti baudinio, skirto į varžovų vartus, tačiau netrukus Aivaras Bendžius (43:54) atidarė savo įvarčių sąskaitą, o vėliau pasižymėjo ir Aurimas Gaidauskas (51:49). Visgi, paskutinę sekundę pirmąjį įvartį praleido ir M.Čiževskij. „Energijos“ vartininką nuginklavo akivaizdus svečių lyderis V.Petručikas (59:59).

Priminsime, kad pirmosiose šių komandų tarpusavio rungtynėse pirmadienį Elektrėnuose „Energija“ laimėjo neįtikėtinu rezultatu – 14:2 (5:0, 4:1, 5:1).

„Energija“ (21 tšk.) įsitvirtino 8-oje turnyrinės lentelės vietoje, o „HC Lida-2“ (1 tšk.) liko beviltiška autsaidere ir toliau užima paskutinę – 11-ą – poziciją.

Artimiausias dvejas rungtynes elektrėniškiai žais lapkričio 8-9 dienomis svečiuose su Soligorsko „Shakhter-2“ (32 tšk.) klubu, užimančiu 4-ą vietą.