Titulinis » Naujienos » „Energija“ Gardine įveikė turnyrinės lentelės „kaimynus“

„Energija“ Gardine įveikė turnyrinės lentelės „kaimynus“

2015-10-24
Svarbią pergalę Baltarusijos aukščiausioje ledo ritulio lygoje iškovojo pajėgiausia Lietuvos komanda Elektrėnų „Energija“, kuri šeštadienį svečiuose 5:3 (0:0, 2:1, 3:2) įveikė Gardino „Neman-2“ klubą.

Pirmajame kėlinyje „Neman-2“ du kartus įgijo kiekybinę persvarą, bet pralaužti „Energijos“ gynybos nepajėgė. Paskutinę kėlinio sekundę prasižengė jau šeimininkų žaidėjas, tad elektrėniškiai nuo antrojo kėlinio pradžios rungtyniavo daugumoje. „Energijai“ kiekybine persvara pasinaudoti nepavyko, o pirmąjį rungtynių įvartį netrukus įmušė Vitalijus Jalovčiukas (22:32 min.). Tiesa, vos po 30 sek. rezultatas tapo lygus – pasižymėjo Dovydas Kulevičius (23:02), sulaukęs Aivaro Bendžiaus perdavimo. Kėlinio pabaigoje „Energija“ pirmą kartą išsiveržė į priekį. Deividas Kazlauskas atliko perdavimą Aurelijui Kriščiūnui (36:09), kuris pasiuntė ritulį į „Neman-2“ vartus.

Svarbų žingsnį link pergalės „Energija“ žengė trečiojo kėlinio pradžioje, kai D.Kulevičius (43:17) po Ugniaus Čižo perdavimo pasižymėjo dubliu, o kiek vėliau A.Bendžius (48:54) po Petro Nausėdos perdavimo įmušė ketvirtąjį svečių įvartį. Visgi, „Neman-2“ nebuvo linkę lengvai nuleisti rankų. Šeimininkai sugebėjo pasižymėti net ir likę mažumoje, kai tikslų smūgį atliko Konstantinas Lastoveckij (53:59). Tuo drama nesibaigė – likus žaisti kiek daugiau nei 4 min. svečių atsilikimą iki minimumo sumažino Nikita Pavlovas (55:54). „Neman-2“ bandė gelbėtis keisdami vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tuo puikiai pasinaudojo A.Bendžius (58:54). Jis po A.Kriščiūno perdavimo pasiuntė ritulį į tuščius varžovų vartus ir padėjo tašką rungtynėse. „Energijos“ vartus visas rungtynes gynė Donatas Žukovas.

Sekmadienį Gardine šios dvi komandos susitiks dar kartą.

„Energija“ (20 tšk.) liko 5-oje turnyrinės lentelės vietoje, o „Neman-2“ (22 tšk.) tarp 10 komandų ir toliau užima 4-ą poziciją.