Titulinis » Naujienos » „Energija“ Baltarusijos aukščiausios lygos reguliarųjį sezoną baigė muštynėmis ir pralaimėjimu

2015-02-10
Sportas.lt informacija
Daugkartinė Lietuvos ledo ritulio čempionė Elektrėnų „Energija“ paskutinėse Baltarusijos aukščiausios lygos reguliariojo sezono rungtynėse antradienį svečiuose 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) nusileido Bresto „HC Brest-2“ ekipai.

Pirmasis rungtynių kėlinys „Energijai“ baigėsi ypač apmaudžiai – likus 1 sek. iki pertraukos Donatą Žukovą nuginklavo Igoris Griščiukas (19:59). Antrajame kėlinyje pusiausvyrą buvo atstatęs „Energijos“ lyderis Mindaugas Kieras (34:14), bet per likusį kėlinio laiką „HC Brest-2“ įmušė net tris įvarčius be atsako ir susikrovė pergalingą pranašumą – pasižymėjo Denisas Golovko (34:41), Kirilas Raševskij (38:02) bei Aleksejus Denisovas (38:19).

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Kiero pražanga, bet vėliau nuolat taisykles pažeidinėdavo „HC Brest-2“ žaidėjai. Jie per paskutinį rungtynių trečdalį užsidirbo net 14 baudos min. Nepaisant to, šešis sykius daugumoje žaidusi „Energija“ niekaip nesugebėjo įveikti varžovų gynybos, o šeimininkai galiausiai pasižymėjo žaisdami mažumoje – tikslų smūgį atliko A.Denisovas (57:32). Lyg to būtų negana, praėjus vos kiek daugiau nei minutei vis dar mažumoje žaidusiems šeimininkams įvartį pelnė Maksimas Tomašiukas (58:48). Rungtynių pabaigoje įvyko masinės muštynės, kuriose dalyvavo Karolis Kubilius, Aurimas Gaidauskas, Jegoras Reutas ir M.Tomašiukas. Visi jie buvo išvaryti iš aikštės.

Sportas.lt primena, kad pirmadienį Breste rezultatu 4:2 pergale džiaugėsi šeimininkai, o anksčiau vykusias šių komandų akistatas Elektrėnuose laimėjo „Energija“ – 7:3 ir 4:3.

Breste „Energijai“ negalėjo padėti keletas labai svarbių žaidėjų. Dėl traumų su komanda neišvyko Rolandas Aliukonis, Justinas Vėželis ir Martynas Šlikas, o dėl ligos rungtyniauti negali Dovydas Kulevičius.

„Energija“ (52 tšk.) reguliariajame sezone užėmė 8-ą vietą ir pelnė paskutinį kelialapį į ketvirtfinalį. Tuo tarpu „HC Brest-2“ (51 tšk.) užėmė 9-ą poziciją tarp 11 komandų ir jau baigė savo sezoną.

Ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių „Energijos“ varžovu bus reguliariojo sezono laimėtojas Žlobino „Metallurg-2“ (93 tšk.) klubas. „Energija“ prieš Žlobino ekipą pralaimėjo visas 4 šio sezono rungtynes, tiesa, sykį Elektrėnuose nugalėtojai paaiškėjo tik po baudinių serijos.

Pirmosios dvi serijos rungtynės vasario 15-16 dienomis bus žaidžiamos Žlobine. Vasario 19 d. ir 20 d. (jei reikės) serija persikels į Elektrėnus, o penktosios rungtynės (jei reikės) vasario 22 d. vyks Žlobine.