Titulinis » Naujienos » „Energija“ - daugiausiai ledo ritulio rinktinei kandidatų paruošianti komanda

„Energija“ - daugiausiai ledo ritulio rinktinei kandidatų paruošianti komanda

2024-04-09
hockey.lt informacija
Lietuvos ledo ritulio pasaulyje išskirtinė – Elektrėnų „Energijos“ komanda. Elektrėniškiai ne tik yra daugiausiai titulų šalies istorijoje iškovojusi komanda, tačiau ir yra daugiausiai žaidėjų į nacionalinę rinktinę deleguojantys atstovai.
 
Su nacionaline rinktine elektrėniškiai glaudžiai siejosi nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Neretai nacionalinėje rinktinėje žaisdavo beveik vien tik iš Elektrėnų atstovų sudaryta rinktinė.
 
Pasitaikydavo metų, kai „Energija“ Lietuvos rinktinėje turėdavo ir 20 ledo ritulininkų, kurie sezono metu rungtyniavo būtent šioje ekipoje. Nors dabar Lietuvos rinktinės geografija keičiasi ir elektrėniškių indėlis į rinktinės sudėtį yra mažesnis, tačiau vienu ar kitu karjeros tarpu šios komandos marškinėlius vilkėjo 18 Lietuvos rinktinės kandidatų.
 
2023-2024 metų Lietuvos čempionei „Airwell Energijai“ praėjusį sezoną atstovavo 7 žaidėjai. Kiti du Lietuvos klubai – „Kaunas City“ ir „7bet-Hockey Punks“ į rinktinės stovyklą delegavo po 5 ledo ritulininkus.
 
Kitų Lietuvos rinktinės kandidatų geografija – platesnė. Daugiausiai užsienyje žaidusių rinktinės kandidatų buvo galima sutikti Vokietijoje. Ten žaidė keturi ledo ritulininkai. Būtent Vokietijoje dirba ir Lietuvos vyrų rinktinės vyriausias treneris Ronas Pasco.
 
Po tris rinktinės kandidatus matėme žaidžiančius Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Du žaidėjai rungtyniavo Vengrijoje, po vieną – Latvijoje, Slovakijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, JAV, Lenkijoje ir Šveicarijoje.
 
Iš skirtingų šalių ir klubų visi Lietuvos rinktinės kandidatai susirinko vienam tikslui – atiduoti visas jėgas ginant savo šalies garbę. Jų pasirodymą galėsite iš arti stebėti ir jūs.
 
Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Avia Solutions Group“ arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.