Titulinis » Naujienos » Dešimtmetį puoselėtos svajonės išpildymas: nuo nepamirštamą įspūdį palikusio čiuožimo pirmenybių atidaryme iki žaidimo rinktinėje gimtajame mieste

Dešimtmetį puoselėtos svajonės išpildymas: nuo nepamirštamą įspūdį palikusio čiuožimo pirmenybių atidaryme iki žaidimo rinktinėje gimtajame mieste

2024-04-16
hockey.lt informacija
Lietuvoje šalies vyrų ledo ritulio rinktinei proga kilti į kovą prie savo žiūrovų pasitaiko nedažnai. Žaisti svarbiausias metų kovas savo gimtajame mieste – dar retesnė galimybė. Visgi, šiemet 11 Lietuvos rinktinės kandidatų į stovyklą vyko būtent su tokiomis viltimis.
 
Paskutinį kartą į šalies sostinę pasaulio čempionatas buvo užsukęs dar 2014 metais. Tuo metu kone visiems dabar į rinktinę pretenduojančių vilniečių rinktinės pasirodymą teko stebėti iš tribūnų svajojant, jog vieną dieną jų vietoje bus ir jie.
 
Trys iš šių žaidėjų tuomet taip pat išbandė pasaulio čempionato ledą. Tiesa, Artūras Seniuta, Marijus Dumčius ir Martynas Grinius tuomet ne siekė įvarčiais pakelti iš savo vietų žiūrovus, bet dalyvavo atidarymo ceremonijoje čiuoždami su vėliavomis pristatydami jo dalyvius.
 
 
Prieš dešimtmetį tik svajoję apie galimybę žaisti šioje rinktinėje, dabar jau jie ruošiasi būti pagrindiniais Vilniaus „Twinsbet“ arenos ledo įvykių kūrėjais.
 
„2014 metais čiuožiau per čempionatą veždamas vėliavą turnyro atidarymo rungtynėse dar būdamas visai mažas. Tuo metu svajojau, jog vieną dieną galėsiu ir pats žaisti tokiame turnyre. Tuo metu visai tai buvo tiesiog – „vau“! Jau tada jaučiau, kad vieną dieną būtinai norėsiu būti žaidėjo vietoje“, - prisiminimais apie tuometinį čempionatą dalinosi rinktinės puolėjas M. Grinius.
 
Vokietijoje rungtyniaujantis puolėjas neslepia, jog vos išgirdus naujienas apie tai, jog čempionatas vyks gimtajame mieste, tai sukėlė neįtikėtinas emocijas. M. Griniaus teigimu, rinktinei visuomet ruošiamasi maksimaliai, bet šį kartą jaučiasi ir didžiulė atsakomybė.
 
„Kad čempionatas vyks Vilniuje buvo be galo smagi ir maloni naujiena. Žaisti savo gimtoje šalyje, o dar ir gimtajame mieste – nuostabus jausmas. Geriau už tai nieko ledo ritulininko karjeroje būti ir negali. Pats pasiruošimas čempionatui dėl to, kad žaisime namuose nesikeičia, nes visuomet rinktinei turi būti pasiruošęs maksimaliai. Bet tai prideda atsakomybės jausmo, nes namuose turime padaryti dar daugiau.“
 
 
Savų žiūrovų palaikymas ir garsiai girdimas palaikymas ledo ritulininkams – itin svarbus. 2020 metais Vilniuje pasaulio jaunių iki 20 metų čempionate žaidęs M. Grinius prisiminęs žaidimą namuose atvirauja, jog kartais iš tribūnų skriejanti energija ne tik prideda papildomų jėgų, tačiau ir sukelia nepamirštamas emocijas.
 
„Žaisti namuose savo žiūrovų akivaizdoje visuomet yra milžiniškas pliusas. Ne veltui sakoma, jog sirgaliai būna šeštu žaidėju aikštelėje. Per U-20 čempionatą jau buvo nuostabi atmosfera, o girdėti sirgalius skanduojant Lietuvos vardą, bežaidžiant kartais sukelia net ir šiurpuliukus. Tai duoda papildomos energijos ir motyvacijos net ir tuomet, kai būni visiškai išsekęs. Vien dėl jų palaikymo tu atrandi jėgų, kai jau atrodo jų tavyje nebebuvo. Tikiuosi, jog per vyrų čempionatą atmosfera bus dar geresnė ir garsesnė, o tuo tarpu mes su rinktine padarysime viską, kad sirgalių nenuviltumėme atiduodami visas savo jėgas!“
 
Iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų į rinktinę susirinkę žaidėjai tikisi, jog  „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyre sirgaliai pridės žaidėjams jėgų, o bendromis pastangomis visi džiaugsimės pergalėmis.
 
Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Twinsbet" arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.