Titulinis » Naujienos » Dar viena pergalė - Lietuvos moterų rinktinė palaužė ir čempionato šeimininkes (VIDEO)

Dar viena pergalė - Lietuvos moterų rinktinė palaužė ir čempionato šeimininkes (VIDEO)

2023-04-04
hockey.lt informacija
Pasaulio moterų ledo ritulio čempionate pergalingą žygį tęsia Lietuvos rinktinė. IIIA diviziono pirmenybėse lietuvės iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų.
 
Antradienį Rumunijoje mūsų šalies ledo ritulininkės 5:2 palaužė turnyro šeimininkių rinktinę. Po pergalės prieš rumunes Lietuvos rinktinė išliko turnyrinės lentelės viršūnėje.
 
Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse pirmajame kėlinyje pavyko įgyti dviejų įvarčių pranašumą. Dukart varžovių vartininkę suklaidinusi Klara Miuller leido mūsų šalies atstovėms turėti dviejų įvarčių pranašumą (03:45, rez. perd. Gabija Petrauskaitė ir 07:06, rez. perd. Daiva Jatkevičienė). Tuo tarpu pavojų prie lietuvių vartų sugebėjo nutraukti vartininkė Viltė Beličenkaitė, kuri efektingu veiksmu išgelbėjo mūsų šalies rinktinę nuo įvarčio.
 
Kėlinio pabaigoje K. Miuller dar pabėgo viena prieš vartininkę, bet šį kartą pergudrauti varžovės nepavyko. Savo progų lietuvės nerealizavo ir antrojo kėlinio pradžioje, kol galiausiai pasižymėjo rumunės. Tiksli buvo Sonia Iris Davidė (27:56, rez. perd. Timea Csiszer).
 
Kiek vėliau K. Miuller savo trečiuoju įvarčiu atstatė dviejų įvarčių pranašumą (29:12, rez. perd. Emilja Tučiūtė), bet jau pasibaigus kėliniui į lietuvių vartus buvo skirtas baudinys. Jį sėkmingai realizavo Alina Oprea (39:59).
 
Trečiajame kėlinyje ilgą laiką vyravo lygus žaidimas, o varžovės kurį laiką net ir spaudė lietuves prie jų vartų. Visgi, V. Beličenkaitė atsilaikė nuo varžovių atakų, o K. Miuller dar vienu šūviu įtvirtino Lietuvos rinktinės persvarą (57:09, rez. perd. Vaiva Rastenytė).
 
Galiausiai rungtynių pabaigoje ritulį į tuščius vartus dar siuntė Gabija Petrauskaitė (59:52, rez. perd. V. Rastenytė, K. Miuller).
 
 
Rinktinės trenerio Raimondo Štrimaičio teigimu, šiandien mūsų ledo ritulininkėms problemų pridarė progų realizacija, kuri ne tik leido rumunėms ilgiau išlikti rungtynėse, bet ir sumažino mūsų rinktinės tikėjimą savimi.
 
„Rungtynės sunkesnės dėl to, kad tai buvo neišnaudotų progų rungtynės. Jei nors truputį geriau būtume išnaudoję savo šansus, rezultatas galėjo būti ir 4:0, o rumunių rankos jau būtų nusvirusios. Kai tu neįmuši, atsiranda nepasitikėjimas savimi ir kuo ilgiau tai tęsiasi, tuo jis labiau jaučiamas. O vėliau prasileidus įvartį gavosi tokia kova, bet gerai, kad rungtynes nulėmėme dar vienu įvarčiu“, - kalbėjo trenerio asistentas.
 
Rinktinės kapitonės Ramunės Maleckienės teigimu, po pirmųjų rungtynių komanda siekė panaikinti kausčiusį jaudulį ir šiose rungtynėse buvo gerokai vieningesnė.
 
„Po pirmų rungtynių su komanda turėjome susirinkimus ir daug diskusijų apie praėjusias rungtynes, kuriose matėsi labai daug streso. Todėl apkalbėjome savo visus pliusus ir minusus, vietas, kuriose galime pasitempti ir matėme daug vieningesnę komandą, kuri buvo pasiruošusi tiek ir emociškai, tiek ir fiziškai kovoti nuo pat pradžių iki pat galo“, - apie rinktinės pasirodymą kalbėjo kapitonė.
 
Rytoj čempionate poilsio diena, o vėliau laukia akistatos su Bulgarija, Honkongu ir Ukraina.