Titulinis » Naujienos » Aukščiausias: „Energija“ nesustabdoma ir užsienyje

Aukščiausias: „Energija“ nesustabdoma ir užsienyje

2013-02-26
NLRL informacija
Dar dvi pergales Nacionalinės ledo ritulio lygos organizuojamame atvirajame Lietuvos čempionate iškovojo Elektrėnų „Energija“. Lietuvos ekipa Svetlogorske (Kaliningradas) du kartus 6:3 (3:0, 1:1, 2:2) ir 6:3 (2:1 ,2:0, 2:2) nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus-1“ (Rusija) ekipą. „Energija“ savo pergalių seriją čempionate padidino jau iki dvylikos.

Abiejose dvikovose Lietuvos ekipa buvo stipresnė už savo varžovus ir... teisėjus. „Energijos“ vadovai po pirmosios dvikovos parašė pastabą lygos vadovybei dėl, „Energijos“ nuomone, nekvalifikuoto teisėjavimo.

Rungtynėse „Energija“ saugią persvarą susikrovė po pirmajame kėlinyje pelnytų Andriaus Židkovo (10:41), Šarūno Kuliešiaus (14:26) ir Justo Steponaičio (19:39) įvarčių.

Antrajame kėlinyje skirtumą iki keturių įvarčių buvo padidinęs Algimantas Visockas (20:16). Rusai po Anatolijaus Filatovo (21:13), Aleksejaus Zubenkos (40:52) ir Pavelo Fominycho (50:30) įvarčių sušvelnino skirtumą iki 3:4, tačiau pergalę „Energijai“ užtikrino A.Židkovo (54:30) ir Karolio Kubiliaus (59:57) įvarčiai.

Antrojoje dvikovoje lietuviams prireikė taip pat nemažai pastangų gulant varžovus ant menčių. „Energija“ vėl spurtavo po dviejų iš eilės A.Visocko (06:59 ir 09:11) įvarčių, šeimininkai dar pirmajame kėlinyje atsakė P.Fominycho (13:40) įvarčiu.

Antrajame kėlinyje rezultatą dar labiau padidino A.Židkovas (22:03) ir K.Kubilius (39:40).

Trečiajame kėlinyje po Petro Nausėdos ir Anatolijaus Filatovo trumpo santykių aiškinimosi aikštelėje abu žaidėjai gavo po 4 baudos minutes, o tuo metu A.Židkovas padidino skirtumą iki 5:1 (45:12) ir praktiškai nulėmė rungtynių baigtį. Tašką lietuvių įvarčiams padėjo P.Nausėda (51:40), kuris pelnė paskutinįjį komandos įvartį.

Rungtynes Rusijoje stebėjęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris vokietis Berndtas Haake, po dvikovų teigė, jog „“Energijoje“ puikiai žaidė vartininkas Nerijus Dauksevičius, kuris lemiamais momentais, kai varžovai buvo priartėję iki vieno dviejų įvarčių, gelbėjo komandą po pavojingų smūgių. „Energija“ ir toliau lieka vienintele komanda, ko gero visoje Europoje, dar nepatyrusia čempionate pralaimėjimo“.