Titulinis » Naujienos » Atkaklus mūšis tarp Kauno „Bizonų-Ekobazės“ ir Vilniaus „Orakulo“ baigėsi vilniečių pergale (FOTO)

2021-10-21
 Spalio 20 d. dviejų stipriausių LRML ledo ritulio komandų susitikimas Kaune pateisino lūkesčius: žaidėjai žiūrovams padovanojo puikų reginį. Komandos sudėtį atsinaujinusi Kauno „Bizonų-Ekobazės“ komanda namų aikštėje turėjo pripažinti Vilniaus „Orakulo“ pranašumą. Patyrusiu vartininku apsiginklavę vilniečiai varžovus įveikė rezultatu 3:5 (2:1, 0:1, 1:3). Kauno komandos vartai buvo patikėti Modestui Baltrūnui, Vilniaus komandos vartus sergėjo Boleslav Konopackij.

Pirmajame kėlinyje lyderiavo „bizonai“. Ketvirtąją minutę į „Orakulo“ vartus įskriejo Justo Misikonio sviestas ritulys (1:0, 03:03, rez. perd. Linas Paražinskas, Giedrius Kazlauskas). Pasinaudoję kauniečių klaida ir savo žaidėjų dauguma „Orakulas“ atsitiesė – rezultatą išlygino Artūro Grigonio taiklus smūgis (1:1, 06:46, rez. perd. Pavel Jermakov). Kėlinio antroje pusėje „bizonai“ ėmė klysti dažniau, tačiau „Orakulas“ ne tik nepasinaudojo dar viena proga, bet ir leido aikštės šeimininkams pelnyti įvartį mažumoje. Įvarčio autorius – puikiai priešvartyje sužaidęs Šarūnas Citavičius (2:1, 15:27, rez. perd. Adas Kirdeikis).

Antrasis kėlinys sėkmingiau susiklostė „Orakului“. Individualus Nikolay Nogtevo metimas išlygino rezultatą (2:2, 35:05).

Trečiasis kėlinys tapo tikru išbandymu ledo ritulininkų nervams: klaidų padvigubėjo, neapsieita be apsikumščiavimų. Įtampą kauniečių gretose didino negalėjimas atitrūkti nuo „Orakulo“ saugiu įvarčių skirtumu, vilniečius erzino faktas, kad jie per visą susitikimą nė karto neįgijo pranašumo. Kėlinio pirmąją minutę už neatidumą gynyboje „Orakulą“ nubaudė Sergejus Kiršys (3:2, 40:26, rez. perd. Adas Kirdeikis). Kauno komanda pranašumą išlaikė 8 minutes. Rezultatą lygina antrasis Nikolay Nogtevo įvartis (3:3, 48:30, rez. perd. Artūras Adomavičius). Pirmą kartą rungtynėse „Orakulas“ į priekį išsiveržė tik baigiantis kėliniui: komandą į priekį išvedė galingas tolimas Pavelo Nogtevo metimas nuo mėlynos linijos (3:4, 54:45). „Bizonų-Ekobazės“ ėjimas likus minutei iki susitikimo pabaigos buvo nuspėjamas – nuspręsta žaisti šešiese, tuščiais vartais. Kauniečių nusivylimui šių pajėgų pelnyti išlyginamajam įvarčiui neužteko. Tuo tarpu nuo aikštės vidurio link tuščių „bizonų“ vartų Pavelo Jermakovo pasiųstas ritulys pasiekė tikslą (3:5, 59:14, rez. perd. Artiom Sidorov).

Susitikimo geriausi žaidėjai – Šarūnas Citavičius („Bizonai-Ekobazė“) ir Antonij Živialo („Orakulas“).