Titulinis » Naujienos » Amerikiečiai šokiruoti: Europos rinktinė „World Cup of Hockey“ turnyro starte parklupdė JAV ledo ritulininkus (2 VIDEO)

2016-09-18
 Šeštadienį Toronto (Kanada) startavo 150 geriausių NHL žaidėjų apjungsiantis aštuonių komandų turnyras „2016 World Cup of Hockey“, kuriame dėl titulo varžosi Kanados, Čekijos, Suomijos, Rusijos, Švedijos, JAV, Europos ir Šiaurės Amerikos komandos. Pirmose rungtynėse Europos komanda netikėtinai šokiravo pasaulį, kuomet rezultatu 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) nugalėjo vieną iš favoričių Jungtinių Amerikos Valstijų komandą.

„Mes turime pasimokyti iš šio pralaimėjimo ir būti pasiruošus kitoms rungtynes. Toliau nebus lengviau“, - po pralaimėjimo kalbėjo JAV žaidėjas Zachas Parise'as.

Europos komanda draugiškose rungtynėse patyrė du pralaimėjimus iš eilės ir niekas iš jos nesitikėjo gerų rezultatų. Tačiau tada 6:2 sutriuškino Švediją, o turnyrą pradėjo įspūdinga pergale. Europos komandą į priekį išvedė slovakas Marianas Gaborikas (4:19), kuris sėkmingai užbaigė ataką 2 prieš vieną su Fransu Nielsenu.

Skirtumą antrame kėlinyje padvigubino vokietis Leonas Draisaitlas (24:02), kuris kartu su Nino Niederreiteriu iščiuožė dviese prieš vartus ir dalindamiesi rituliu „išmaudė“ JAV rinktinės vartininką Jonathaną Quicką.

Kėlinio pabaigoje JAV ekipą į dar didesnį nokdauną pasiuntė prancūzas PIerre'as-Edouardas Bellemare'as (38:32), kuris tiksliai pakišo lazdą bei nukreipęs ritulį į vartus padidino pranašumą iki trijų - 3:0.
Trečiame kėlinyje amerikiečiai du kartus turėjo kiekybines persvaras, taip pat atliko dvigubai daugiau smūgių (17-7) tačiau taip ir nesugebėjo pelnyti nei vieno įvarčio.

JAV vartininkas Jonathanas Quickas atrėmė 14 iš 17 varžovų metimų, tuo tarpu Europos ekipos vartininkas slovakas Jaroslavas Halakas sugavo visus 35 varžovų smūgius. Abi komandos nesugebėjo išnaudoti nei vienos iš keturių galimybių žaidžiant daugumoje. JAV žaidžiant penki prieš keturis atliko 11 smūgių, iš kurių aštuoni buvo atlikti trečiame kėlinyje.

Antrose turnyro atidarymo rungtynėse Kanada 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) nepaliko vilčių Čekijos ekipai.

Nugalėtojams po įvartį pelnė Sidney Crosby (8:26), Bradas Marchandas (17:08), Patrice'as Bergeronas (19:59), Joe Thorntonas (27:22), Jonathanas Toewsas (34:45) ir Alexas Pietrangelo (52:41).

Kanados rinktinės vartininkas Carey Price'as atrėmė visus 27 varžovų smūgius, tuo tarpu Čekijos rinktinės vartų sargas Michalas Neuvirthas sugavo 44 iš 50 varžovų metimų.