Titulinis » Naujienos » 2018-ųjų olimpinėse žaidynėse ir Vokietija, Slovėnija bei Norvegija

2018-ųjų olimpinėse žaidynėse ir Vokietija, Slovėnija bei Norvegija

2016-09-04
 Rygoje (Latvija), Minske (Baltarusija) ir Osle (Norvegija) pasibaigė trys finaliniai atrankos turnyrai dėl teisės kautis 2018-ųjų Pjongčango (Korėja) olimpinėse žaidynėse.

Rygoje Latvijos rinktinė 8:1 (3:0, 3:0, 2:1) įveikė Austriją, 3:1 (0:0, 1:1, 2:1) Japoniją.

Lemiamoje kovoje sekmadienį latviai susikovė su vokiečiais, kurie taip pat taškų nebarstė – 5:0 įveikti japonai ir 6:0 austrai.

Vokietija pirmavo 2:0, šeimininkai (Mikas Indrasis 34:55, dauguma, Martinas Karsumas 46, 19, dauguma) išlygino rezultatą. Vokiečiai išnaudojo daugumą trečiojo kėlinio pabaigoje, kai pasižymėjo Stenlio taurės laimėtojas Tomas Kunhacklis (54:51).

Kitoje atrankos grupėje Minske pergalingai iki sekmadienio žygiavo Baltarusija ir Slovėnija. Baltarusiai 5:2 įveikė Daniją, atsilikdami 0:2, vėliau 5:3 palaužė lenkus. Slovėnai 6:1 sudorojo lenkus ir 3:0 danus.

Lemiamose rungtynėse baltarusiai savų žiūrovų akivaizdoje atsiliko 0:2, lygino rezultatą, tačiau baudinių serijoje Slovėniją į olimpines žaidynes ištempė Anze Kopitaro ir Roko Ticaro smūgiai.

Osle Norvegija po pratęsimo 3:4 pralaimėjo Kazachstanui, 4:1 įveikė Italiją ir lemiamoje kovoje susitiko su Prancūzija, kuri 2:1 po pratęsimo įveikė Italiją, 4:1 – Kazachstaną. Norvegija2:1 (0:0, 1:1, 1:0)  įveikė Prancūziją ir trečią kartą iš eilės pateko olimpines žaidynes.

Olimpinėse žaidynėse vietas jau buvo užsitikrinusios, A grupėje žaisiančios Kanados (1 reitingas pasaulyje), Čekijos (6), Šveicarijos (7), Korėjos (12), B grupėje – Rusijos (2), JAV (5), Slovakijos (8), C grupėje – Švedijos (3), Suomijos (4) ekipos.

Norvegija (11) ir Vokietija (13) žais C grupėje, Slovėnija (14) keliauja į B grupę.