Titulinis » Naujienos » „2016 World Cup of Hockey“ - kas tai per turnyras ir kodėl ledo ritulio sirgaliai turėtų jo nepraleisti (tvarkaraštis)

„2016 World Cup of Hockey“ - kas tai per turnyras ir kodėl ledo ritulio sirgaliai turėtų jo nepraleisti (tvarkaraštis)

2016-09-13
sportas.lt informacija
Jau rugsėjo 17-ą dieną daugiau nei 150 geriausių NHL žaidėjų apjungsiančiame aštuonių komandų turnyre „2016 World Cup of Hockey“ startuos Kanados, Čekijos, Suomijos, Rusijos, Švedijos, JAV, Europos ir Šiaurės Amerikos komandos.
 
Pagrindinis „World Cup of Hockey“ turnyro tikslas yra surengti geriausių Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) žaidėjų turnyrą prieš prasidedant naująjam sezonui.
 
 Turnyrą pradės Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinės bei Europos geriausių žaidėjų komandos rungtynės ir tai kur kas labiau intriguos nei 2014-ais metais Sočio olimpinėse žaidynėse vykę geriausių ir blogiausių komandų susitikimai.
 
 „Šiame turnyre negalima nei trupučio atsipalaiduoti, nes kiekviena komanda turi galimybių laimėti“, - teigė Kanados rinktinės žaidėjas Jonathanas Toewsas.
 
Vietoje 12-os olimpinių rinktinių, NHL ir NHL Žaidėjų Asociacija sutarė, kad turnyre dalyvaus aštuonios komandos. Į nugalėtojos titulą pretenduos pirmaujančios ledo ritulio šalys, tokios kaip Kanada, JAV, Rusija, Švedija, Suomija ir Čekija bei dvi jungtinės komandos - geriausių iki 23 metų Šiaurės Amerikos žaidėjų bei geriausių Europos žaidėjų rinktinės.
 
Europos rinktinėje žais geriausi NHL žaidėjai iš šalių, kurios neturės komandų šiame turnyre - Los Andželo „Kings“ žaidėjas Anze Kopitaras yra slovėnas, Bostono „Bruins“ gynėjas Zdeno Chara - slovakas, o Nešvilio „Predators“ gynėjas Romanas Josi - šveicaras. Tik nedidelė dalis žaidėjų buvo pakviesti ne iš NHL komandų.
 
 „Tai labai trumpas turnyras“, - teigė JAV rinktinės treneris Johnas Tortorella. „Jūs pamatyse tik geriausius pasaulio žaidėjus“.
 
 JAV rinktinė rungtyniaus kartu su Kanados, Čekijos ir Europos rinktinėmis, kurios viena su kita grupės etape susikaus po kartą. Dvi geriausios komandos pateks į pusfinalius ir susikaus su kitos grupės, kurioje rungtyniauja Švedijos, Rusijos, Suomijos ir Šiaurės Amerikos (U-23) rinktinės, dviem geriausiomis komandomis.
 
Dvi pusfinaliuose laimėjusios ekipos susikaus finale iki dviejų pergalių - ši serija prasidės rugsėjo 27-ą dieną.
 
Šiame turnyre bus žaidžiama pagal NHL taisykles.
 
Grupės etape pratęsimo metu komandos žais penkias minutes trys prieš tris, o jeigu ir tada nepaaiškės nugalėtojas, bus mušami baudiniai.
 
Atkrintamosiose varžybose pratęsimai bus žaidžiami po 20 minučių iki auksinio įvarčio.
 
 Pateikiame septynis dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti apie artėjantį turnyrą.
 
Tai pagaliau sugrįžo!
 
Pasaulio ledo ritulio taurės turnyras sugrįžo po dvylikos metų pertraukos. Tai labai svarbus dalykas NHL įtakai tiek Šiaurės Amerikoje, tiek ir tarptautiniu lygiu. Turnyras vyks Toronte, tačiau jeigu jis pasirodys labai sėkmingas, jis galėtų vykti betkuriame mieste visame pasaulyje. Net jeigu šis turnyras nepritrauks tūkstančių naujų ledo ritulio gerbėjų, tačiau papildomas ledo ritulio renginys kas ketverius metus džiugins tikrus sirgalius.
 
Olimpinių žaidynių pakaitalas?
 
Nors NHL teigia, kad Pasaulio taurė nėra olimpinių žaidynių pakaitalas, tačiau ateityje tai gali būti vienintelis tarptautinis renginys, kuris sutrauks geriausius ledo ritulininkus. Nuo 1998 metų NHl žaidėjai dalyvavo visose žiemos olimpinėse žaidynėse, tačiau NHL žaidėjų asociacija nuo 2018 metų nebebus įpareigota išleisti visus geriausius NHL žaidėjus žaisti už rinktines. Todėl ateityje ledo ritulio gerbėjai išvysti geriausius pasaulio žaidėjus viename renginyje greičiausiai galės tik Pasaulio taurės turnyre.
 
Komandų aprangos ir nacionaliniai himnai
 
Europos komanda nusprendė negroti jokio himno prieš rungtynes, tuo tarpu Šiaurės Amerikos rinktinė turės du himnus - Jungtinių Amerikos Valstijų bei Kanados.
 
Europos rinktinėje rungtyniaus žaidėjai iš Slovakijos, Slovėnijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos, Prancūzijos ir Norvegijos, tuo tarpu Šiaurės Amerikos (iki 23 metų) rinktinėje bus žaidėjų tiek iš JAV, tiek iš Kanados.
 
 Europos komanda taip pat pasirinko neutralią aprangą, o ant žaidėjų marškinėlių rankovių bus išsiuvinėtos jų šalies vėliavos.
 
 Mėlyna spalva pasirinkta kaip vienijanti visą Europą.
 
Įspūdingi jaunų žaidėjų greičiai
 
Connoras McDavidas (Edmontono „Oilers“), Jackas Eichelis (Bafalo „Sabres“), Johnny Gaudreau (Kalgario „Flames“), Austonas Matthewsas (Toronto „Maple Leafs“ ir Aaronas Ekbadas (Floridos „Panthers“) yra jaunesni negu 23-ejų metų amžiaus, tačiau komandose atliks svarbius vaidmenis. Jie gali būti vienas iš pagrindinių faktorių kovoje dėl titulo. Ekspertai kalba apie tai, kokį greitį šie žaidėjai demontruoja.
 
 Kanada prieš JAV
 
Kanada yra viena iš favoričių laimėti šį turnyrą, tačiau šių rinktinių susitikimai visada yra labai konkurencingi ir kelia milžinišką ažiotažą. Kanada įveikė JAV rinktinę kovoje dėl 2002 ir 2010 metų olimpinių žaidynių aukso medalių, tačiau JAV savo sąskaitoje taip pat turi įspūdingų pergalių. Amerikiečiai išsiuntė kiekvienam JAV žaidėjui vaizdo įrašą, kuriame 1996 metų „World Cup“ turnyre JAV ledo ritulininkai įveikė kanadiečius. Šių komandų rungtynės numatytos rugsėjo 20-ą dieną.
 
Kanados pasididžiavimas
 
Turnyras vyks Kanadoje, todėl tai reiškia kur kas daugiau, negu jis vyktų kitoje šalyje. Ledo ritulys Kanadoje yra nacionalinis sportas, o Torontas - vienas iš ledo ritulio centrų. Kanadiečiai į aikštelę eis žinodami, kad vienintelė priimtina turnyro baigtis yra jų pergalė.
 
Saugokitės Rusijos rinktinės
 
Rusijos ledo ritulio rinktinės istorija yra įvairi ir jie žino, kad kartais patys save susinaikina. Nors jų gynėjų linija šiam turnyrui neatrodo stipri, tačiau Alexandras Ovečkinas, Pavelas Datsyukas, Jevgenijus Malkinas, Nikita Kučerovas ir Vladimiras Tarasenko gali mušti kad ir po penkis įvarčius per rungtynes.
 
Etapas Data Laikas  Komandos
Grupių rugsėjo 17 22:30 JAV - Europa
Grupių rugsėjo 17 03:00 Čekija - Kanada
Grupių rugsėjo 18 22:00 Švedija - Rusija
Grupių rugsėjo 18 03:00 Šiaurės Amerika - Suomija
Grupių rugsėjo 19 22:00 Europa - Čekija
Grupių rugsėjo 19 03:00 Rusija - Šiaurės Amerika
Grupių rugsėjo 20 22:00 Suomija - Švedija
Grupių rugsėjo 20 03:00 Kanada - JAV
Grupių rugsėjo 21 22:00 Šiaurės Amerika - Švedija
Grupių rugsėjo 21 03:00 Europa - Kanada
Grupių rugsėjo 22 22:00 Suomija - Rusija
Grupių rugsėjo 22 03:00 JAV - Čekija
Pusfinalis rugsėjo 24 02:00 A1 - B2 (C1)
Pusfinalis rugsėjo 25 20:00 B1 - A2 (C2)
Finalas rugsėjo 27 03:00 C1 laimėtojas - C2 laimėtojas
Finalas rugsėjo 29 03:00 C1 laimėtojas - C2 laimėtojas
Finalas spalio 1 (jei prireiks) 02:00 C1 laimėtojas - C2 laimėtojas