Titulinis » Naujienos » Rungtynių pabaigoje išsigelbėjęs "Kaunas Hockey" pratęsime įveikė "Energija-GV" (VIDEO)

2021-02-13
Lietuvos ledo ritulio čempionate šeštadienį įvyko atkaklios ir emocingos rungtynės.

Kaune reguliaraus sezono nugalėtojai „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai iš pradžių pasiuntė rungtynes į pratęsimą, o jo pabaigoje 4:3 palaužė „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovus. Elektrėniškiams šis pralaimėjimas turėtų būti itin skaudus: įvarčius jie praleido paskutinėmis trečiojo kėlinio ir pratęsimo sekundėmis.

Pirmasis rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio pabaigoje, kai įvarčių sąskaitą atidarė „Energijos – Geležinio Vilko“ puolėjas Dmitrijus Rabchukas (17:24, rez. perd. Karolis Krasilnikovas). Savo persvarą elektrėniškiai padvigubino prasidėjus antrajam kėliniui, kai vienas prieš vartininką pabėgo ir ataką tiksliai užbaigė Karolis Krasilnikovas (23:41).

Nepaisant dviejų svečių įvarčių, ilgai šios persvaros jiems išlaikyti nepavyko. Vos po minutės savo įvarčiu atsakė Eetu Moksunenas (24:42, rez. perd. Antonas Sharpanskikhas, Grigorijus Vorobyovas).

Rezultatą „Kaunas Hockey“ išlygino po grubios varžovų klaidos perduodant ritulį savo aikštės zonoje, greitos atakos metu nuginkluodami Eduardą Zakharchenko. Galutinį tašką šioje atakoje padėjo Eduardas Chekmaryovas (27:26, rez. perd. Egidijus Binkulis).

Trečiasis kėlinys startavo esant lygiam rezultatui, tad rungtynių nugalėtoją galėjo nulemti vienas sėkmingas epizodas. Didelį žingsnį link pergalės „Energija – Geležinis Vilkas“ žengė realizuodama kiekybinį pranašumą, pasižymėjus Timonui Mažuliui (54:20, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Aurimas Gaidauskas).

Rungtynių pabaigoje nesportišku elgesiu pasižymėjo „Kaunas Hockey“ puolėjas Kirillas Danilenko lazda užvožęs oponentui. Savo komandos draugo puolė ginti ir „Energijos – Geležinio Vilko“ vartininkas, o nuraminus aistras kauniečiui rungtynės baigėsi – jam skirta diskvalifikacinė pražanga.

Nepaisant žaidėjo praradimo, kiekybinio pranašumo svečiai neturėjo dėl vartininkui skirtos mažosios nuobaudos už grubumą, tad „Kaunas Hockey“ atstovai nieko nelaukdami keitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju ir stengėsi išlyginti rezultatą. Ritulio į tuščius vartus niekaip nepasiuntę elektrėniškiai galiausiai už tai buvo nubausti: iki trečiojo kėlinio pabaigos likus vos 14 sekundžių Eetu Moksunenas užbaigė puikią ataką ir pasiuntė komandas į pratęsimą (59:46, rez. perd. A. Sharpanskikhas, Romanas Reshetnikovas).

Pratęsimą mažumoje pradėjusiai „Kaunas Hockey“ ekipai netrukus teko dar kartą atsidurti sunkioje situacijoje: dar viena nuobauda lėmė ilgą dvigubą „Energijos – Geležinio Vilko“ kiekybinę persvarą pratęsime. Visgi, ir šios situacijos svečiams išnaudoti nepavyko.

Kai jau atrodė, kad nugalėtojas spręsis baudinių serijoje, kauniečiai surado jėgų dar vienam vėlyvam įvarčiui: iki pratęsimo pabaigos likus vos 12 sekundžių E. Chekmaryovas atnešė „Kaunas Hockey“ klubui pergalę (64:48, rez. perd. G. Vorobyovas).

Po rungtynių „Kaunas Hockey“ treneris Petras Nausėda pripažino, jog per pirmus du kėlinius komandos nežaidė itin kietai.

„Pradžioje žaidimas buvo padrikesnis, o komandos pirmus du kėlinius žaidė gana minkštą ledo ritulį. Nepasakyčiau, jog per daug buvo dvikovų, tačiau viskas suaštrėjo trečiajame. Mes patys perėjome nuo žaidimo keturiais penketais prie žaidimo trimis, atsirado daugiau inercijos ir didesnis tempas. Nors mums kišo koją baudos minutės, rungtynių scenarijus gavosi visai įdomus ir geras.“

„Energijos – Geležinio Vilko“ stratego Dovydo Kulevičiaus teigimu, pralaimėjimą lėmė nesėkminga ilgos daugumos realizacija.

„Visi matė, kokios buvo rungtynės. Kai žaidi tris minutes penkiese prieš tris ir nepadarai daug metimų bei neįmuši įvarčio, taip ir gaunasi. Mūsų pagrindiniai penketukai daugumoje praleido laiko lakstydami pasiimti ritulį iš savo zonos, tad pabaigoje jie jau buvo pavargę ir turėjo žaisti kiti. Visgi, jei toliau žaisime tokiu tempu, viskas atkrintamosiose varžybose turėtų būti gerai.“