Titulinis » Naujienos » Kitąmet startuos bendras Baltijos šalių klubų čempionatas

Kitąmet startuos bendras Baltijos šalių klubų čempionatas

2018-11-09
hockey.lt informacija
Penktadienį Vilniaus „Pramogų“ arenoje įvykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas naujas visų trijų Baltijos šalių ledo ritulio projektas – Baltijos lyga.
 
Apie galimybę rengti bendrą trijų šalių čempionatą Baltijos tautų federacijos kalbėjo jau kurį laiką. Iniciatyvą surengti bendrą turnyrą pateikė Latvijos federacija, kurios prezidentas Aigars Kalvitis neslėpė, kad perėmęs šį postą vienu iš pagrindinių prioritetų laikė Baltijos šalių tarpusavio bendradarbiavimą ir galimybę kartu surengti ne tik bendrą rinktinių turnyrą, tačiau ir turnyrą, skirtą Baltijos šalių klubams.
 
Galiausiai ši idėja taps realybe – sutarta, jog nuo kito sezono bus rengiamas trijų šalių čempionatas. Inauguraciniame turnyre dalyvaus aštuoni klubai – keturios Latvijos aukščiausios lygos komandos bei po du klubus iš Lietuvos ir Estijos.
 
Aštuonios pirmenybėse dalyvaujančios komandos bus suskirstytos į dvi grupes, kurios varžysis Lietuvos ir Latvijos legendų Sandžio Ozolinšo ir Dariaus Kasparaičio vardu pavadintose grupėse bei spalį pradės kovą dėl dviejų kelialapių į kitą turnyro etapą. Visiems klubams sužaidus po šešis mačus, dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos pateks į finalinio ketverto turnyrą, kuris gruodžio pabaigoje bus surengtas Latvijoje.
 
Įdėjai rengti Baltijos lygą pritarė ir visos keturios Lietuvos pirmenybėse dalyvausiančios komandos, kurios oficialiai patvirtino norą varžytis naujai sukurtuose pirmenybėse. Tai reiškia, kad kitąmet į Baltijos lygą pateks dvi stipriausios šio sezono Lietuvos pirmenybių ekipos. Visgi, Baltijos lyga neturės įtakos Lietuvos čempionatui, kuris kitąmet ir toliau bus rengiamas su visomis stipriausiomis komandomis.
 
Bendrame šalių pranešime taip pat buvo pristatyti ir ateinančių metų „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyrų planai. Kitąmet čempionatą organizuos Latvija, o dar po metų tokią teisę gaus Estijos federacija. 

Komentuoti

Komentarai, 2018-11-10 12:04:54
Paskaiciau Facebuke latvijos sirgaliu komentarus apie si turnyra ir matosi ,kad ir jie dziaugiasi ir netik mums reikalinga tokia lyga!Tas labia dziugina kai yra bendras interesas as jau isivaizduoju Energija ar Kaunas Hockey maca su Kurbads :) Gaila tik vieno,kad reikia laukti kitu metu! :(
shaiba, 2018-11-10 11:54:44
Apie ka ir sneka.Pirmi metai,naujo galimybes,gal sugrys pagaliau ir Klaipedos klubas I LT lyga ,o jau esantiems klubas be remeju paiesku vertetu kreiptis ir I savivaldybes del paramos,jei jau bus zaidziama netik lietuvoje,kodel visokie zalgiriai,rytai,kauno zalgiriai ir visi kiti gauna finansines paramas,nekalbu apie milijonus,bet ,kad ir 10-20 000 tukstanteliu galetu klubams nubyreti,ypac tokiems klubams kaip gelezinis vilkas kurie ugdo jaunima...nereikia ziureti siauriai I atsiverusia galimybe ,o ja tinkamai isnaudoti!Taip pradzioje LV klubai visus kitus turbot dauzys be gailescio,bet tikiu jei lyga ilsiks ilgalaikeje perspektyvoje musu klubai augs,jaunimas tures kur zaisti,tures galimybe pasirodyti pires Latvijos klubus.Ir labia gerai,kad LT gavo 2 vietas,ne kolkas realiai tik Energija ir Kaunas bus pajegus suburti tinkamas komandas!
Pirmi metai, 2018-11-10 11:39:42
Nereikia pamiršti, kad čia toks formatas sudarytas tik vieniems metams. Po jų labai realu, kad pritraukus dar daugiau rėmėjų, jau po metų būtų galima surengti 10-12 komandų čempionatą su 30-40 rungtynių per sezoną. Tik tam reikia, kad Lietuvos ir Estijos komandos judėtų į priekį ir latviams apsimokėtų apleisti savo čempionatą vardant bendro. O pirmųjų metų metu išlaidų klubams daug atsirasti tikrai neturėtų, nes teisėjų ir kitas panašias išlaidas padengs lyga, o kelionių - šalių federacijos.
To Tru, 2018-11-10 10:12:47
Kokio rimto turnyro tikisi tu iš pradžių? Kai Lt ir taip vos 4 klubus surenka į lyga? Pagal dabartines klubų finansinės ir pajėgumų galimybes tik toks formatas ir tinkamas, pasitikrinti jėgas, pazeti kiek klubams papildomų išlaidų atsirastų, o vėliau tik stiprinti lyga ir keisti formatą... O gal po pirmo turnyro klubams atsoks fantazija?
Tru, 2018-11-10 09:53:34
Tikėjausi vyks normalus bendras čempionatas. 4 Lietuvos, 2 Estijos, 4-6 Latvijos komandos, o dabar kažkoks turnyrėlis. Ir gruodį pabaiga. Nerimtai atrodo
Oksana Otsasana, 2018-11-10 08:34:19
Jo,jo babla reikes daug nes reikes pirkti federacijai lekruva bet nebutinai turbinini yra ir geru kukuruzniku AN-2 telpa trys pitakai o aš su savo komanda dasidesiu prie biudžeto grodamos su fleita ir visa bablo nešim i xoxes obščiaka dar dasides remejai-kibernetikai ir bus babla kaip purvo.
Bulitas, 2018-11-10 07:55:45
As cia busiu siek tiek pesimistas - aisq, poperiuje viskas faina ir grazi. Bet... Tarkim viskas su Energija kaip ir tvarkoje, jie turetu susitvarkyti. Bet kas bus antra komanda? Kainas, kuris Lietuvos cempe nesurenka 15 zaideju? Hockey punks, kurie realiai easy galetu vaziuoti i pasaulio cempa kam per 40. Ar GV, kur Jadkauskas kiekviena pavasari verkia, kad komandos nebe isstatus ir kuriam babkes surenka Silinas? Faktiskai jei bus nugaletos ambicijos ir trys klubai susijungs siam cempui, net ir tai iskils didelis klausimas - o kas sumes kapeikas? Federacija duos? Jei ne, projektas gali baigtis ir neprasidejas.
megstantis duoti i nosi, 2018-11-09 23:22:10
projektas necesnas, 4 latviu ir tik po 2 lietuviu ir estu klubai, tai lietuviu ir estu galejo bent po 3 imesti ir butu 10 komandu,2 pogrupiai po 5 komandas ir butu grazu kaip pasakoje, bet kaip visada kazkas turi buti ne taip, pablogeja :) isvada kas taip padare reiktu duoti i nosi :)
SHAIBU, 2018-11-09 22:34:01
Superinis projektas, gaila tik, kad reiks kitų metų laukti... Kubas irgi gera paspirtis, rėmėjų gali lengviau ieškotis, kai jų prekės ženklas bus Baltijos regione matomas, žodžiu perspektyvos didelės, o kaip bus, laikas parodys...
Shaibu tevas, 2018-11-09 19:16:24
Super, savalaikis sprendimas!
Aušra, 2018-11-09 15:25:56
Tikiuosi, kad su pigiais skrydžiais į Rygą :)
., 2018-11-09 15:08:30
Super gera zinia. Tikiuosi kad taip ir bus!