Titulinis » Naujienos » Vilniaus „Feniksas“ eliminavo Vilniaus „Orakulą“ iš tolesnių kovų (FOTO)

Vilniaus „Feniksas“ eliminavo Vilniaus „Orakulą“ iš tolesnių kovų (FOTO)

2022-04-24
 Balandžio 25-ąją vyko galutinį finalinį LRML čempionato ketvertą lėmusios rungtynės tarp Vilniaus „Fenikso“ ir Vilniaus „Orakulo“. Po atkaklios ir permainingos kovos pergalę iškovojo „Feniksas“, palikęs „Orakulą“ ketverto užribyje. Savo pasirodymą šiame LRML čempionato sezone baigęs „Orakulas“ nusileido varžovams rezultatu 4:3 (1:0, 1:2, 2:1). „Fenikso“ vartai patikėti Kristupui Pranckiečiui, „Orakulo“ vartus gynė Boleslav Konopackij.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių gausus susirinkusių abiejų komandų sirgalių būrys stebėjo dinamišką žaidimą: kovos greitai keldavosi iš vienos aikštės pusės į kitą. Pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržė „Feniksas“: „Orakulo“ žaidėjo prie savo vartų pamestas ritulys virto pirmuoju „Fenikso“ įvarčiu. Progą išnaudojo Nerijus Pranckus (1:0, 06:20).

Antrajame kėlinyje „Orakulo“ puolimas suaktyvėjo: Artiom Sidorov sviedė ritulį į priešininkų vartus, jo nesėkmei - nustumtus. Apmaudus neįskaitytas įvartis buvo greitai ištaisytas to paties puolėjo: ketvirtą kėlinio minutę Artiom Sidorov savarankiškai įmušė šįkart neginčytiną įvartį (1:1, 23:47). Kėliniui persiritus į antrą pusę suklydusio „Orakulo“ žaidėjo klaida „feniksams“ suteikė progą sužaisti daugumoje ir jie tos progos nepraleido: į „Orakulo“ vartus įskriejo Almanto Rastenio mestas ritulys (2:1, 38:51, rez. perd. Dovydas Vaisovas). „Orakulas“ varžovams atsiplėšti neleido. Antro kėlinio kulminacija – beveik su sirena Artiomo Sidorovo įmuštas svarbus išlyginamasis įvartis (2:2, 39:59, rez. perd. Kazimieras Vasilevskis, Nikolay Nogtev).

Įtampai augant su trečio kėlinio iššūkiais sėkmingiau tvarkėsi „Fenikso“ ledo ritulininkai: vėl į priekį komandą išvedė individualus Tomo Jacevičiaus įvartis (3:2, 45:29). Sekant žaidimo tendencijas tikėtasi „Orakulo“ komandos atsako, tačiau fortūna nuo jos nusisuko. Vietoj to, nepraėjus nė minutei nuo pastarojo įvarčio, į „Orakulo“ vartus krito Ernesto Čepulio smogtas ritulys (4:2, 46:08, rez. perd. Almantas Rastenis). „Orakulo“ užduotis apsunkinęs varžovų įvartis kėlė įtampą, o kartu ir desperaciją, žaidėjų gretose. Įpusėjus kėliniui sužibo viltis: taiklus Kazimiero Vasilevskio metimas vėl maksimaliai priartino „Orakulą“ prie oponentų (4:3, 54:16, rez. perd. Nikolay Nogtev). Proga lyginti rezultatą „Orakului“ išpuolė fiksavus „Fenikso“ žaidėjo klaidą, visgi „Fenikso“ gynyba „Orakului“ buvo neįkandama iki pat rungtynių pabaigos.

Geriausi susitikimo žaidėjai – Tomas Jacevičius („Feniksas“) ir Kazimieras Vasilevskis („Orakulas“).

„Feniksas“ įsitaisė antroje turnyrinės lentelės vietoje ir ketvirtfinalyje kovos prieš Vilniaus „Ober-Haus“ ledo ritulininkus, o pirmos vietos šeimininkai Vilniaus „Lokiai“ varžysis su ketvirtą vietą užimančia Kauno „Bizonų-Ekobazės“ komanda.