Titulinis » Naujienos » U-18: lenkams pralaimėję lietuviai užėmė trečiąją vietą (įvarčių VIDEO, komentarai)

2016-04-11
Sekmadienį Brašove (Rumunija) vykstančiame pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionato II diviziono A grupės turnyre žaidžiamos paskutinės trejos turnyro rungtynės, po kurių paaiškės medalių savininkai.

Pirmose dienos rungtynėse Lietuvos rinktinė 1:7 (0:4, 0:0, 1:3) nepasipriešino visus šiame čempionate iš kelio šlavusiai Lenkijos ekipai, kuri iškovojo aukso medalius bei kelialapį į I diviziono A grupę.

Lietuvių vieta čempionate paaiškėjo tik po paskutiniųjų, Didžiosios Britanijos ir Rumunijos rungtynių. Rumunija 6:3 (1:0, 4:2, 1:1) įveikė britus, o lietuviai pasidabino bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo taktika 4-1. Keturi rinktinės žaidėjai turėjo stovėti gynyboje, o vienas iš puolėjų ties varžovų mėlyna linija laukti perdavimo bei surengti kontraataką. Deja, lietuvių planas sužlugo jau pačioje rungtynių pradžioje - Patrykas Krezolekas (00:14) keturioliktą rungtynių sekundę pirmą kartą nuginklavo vartininką Elviną Karlą.

Netrukus lenkai kelis kartus prasižengė ir Lietuvos rinktinė keturias minutes žaidė daugumoje, tačiau įsitvirtinus varžovų zonoje pavojingų metimų atlikti nepavyko.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei septynias minutes, lenkai surengė greitą ataką ir visiškai laisvas likęs Dominikas Jaroszas (07:39) padvigubino Lenkijos rinktinės pranašumą iki dviejų - 2:0.

Nors lietuviai netrukus ir vėl turėjo galimybę žaisti daugumoje, tačiau vartininko Kamilio Lewartowski pramušti nepavyko.

Keturioliktą kėlinio minutę rezultatyviausias Lietuvos rinktinės puolėjas Dominikas Bogdziulis grubiai prasižengė prieš varžovą ir užsidirbo 2+10 baudos minučių bei ilgam sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio.

Besibaigiant dviem baudos minutėms ir žaidžiant penki prieš keturis, lenkai išnaudojo kiekybinę persvarą, o Dominikas Pasas (15:31) įmušė trečią lenkų įvartį - 3:0.

Po mažiau nei dviejų minučių lenkas P.Krezolekas (17:06) tiksliu smūgiu tarp E.Karlos kojų ketvirtą kartą pasiuntė ritulį į Lietuvos rinktinės vartus.

Antrame kėlinyje komandos žaidė grubiai, o lenkai rinko baudos minutes. Kėlinio viduryje P.Wysocki užsidirbo 5+20 baudos minučių, o netrukus taisykles pažeidė ir Alanas Lyszczaryczykas. Lietuviai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau net žaidžiant šeši prieš tris mūsiškiams pelnyti įvarčių nepavyko. Lietuvos rinktinė dar kurį laiką rungtyniavo penki prieš keturis, tačiau Lenkijos rinktinės gynybinė siena buvo nepramušama.

Viso Lenkijos rinktinė antrame kėlinyje buvo nubausta 33 baudos minutėmis.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Lietuvos rinktinės žaidėjų baudos minutėmis, o penki prieš tris žaidę lenkai per 54 sekundes įmušė du įvarčius ir pranašumą padidino iki šešių - 6:0.

Visgi lietuviams pavyko pramušti lenkų vartininką - kėlinio viduryje Dominykas Motiejūnas smūgavo nuo mėlynos linijos, o tinkamai lazdą pakišęs Laisvydas Kudrevičius (51:07) nukreipė ritulį į lenkų vartus (1:6).

Lenkijos rinktinė dar sugebėjo įmušti septintąjį savo įvartį bei netrukus šokinėdami iš džiaugsmo šventė iškovotus aukso medalius bei sugrįžimą į aukštesnį divizioną.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiose rungtynėse išrinktas Markas Kaleinikovas, tuo tarpu geriausiu viso čempionato žaidėju lietuvių gretose pripažintas Dominikas Bogdziulis.

C.Fratkino interviu:

D.DiGiuliano interviu:

Šiame čempionate Lenkijos rinktinė nerado lygių - iš pradžių 7:2 įveikė Kroatiją, vėliau 10:1 sutriuškino Nyderlandus, 10:3 nepaliko vilčių rumunams bei 7:1 nugalėjo Lietuvos rinktinę.

Tuo tarpu lietuviai pirmose čempionato rungtynėse 5:2 įveikė britus, vėliau 1:6 pralaimėjo rumunams, 6:3 nugalėjo Kroatiją, 4:1 įveikė Nyderlandus bei 1:7 pralaimėjo lenkams.

Nuo 2012 metų Lietuvos ir Lenkijos rinktinės nebuvo susitikusios nei karto. Lenkai tris metus iš eilės dalyvavo I diviziono B grupėje, tačiau ten įspūdingų rezultatų nepasiekė - 2012-as metais užėmė penktą vietą, 2013-ais buvo ketvirti, o 2014-ais metais neiškovojo nei vienos pergalės ir užėmė paskutinę vietą bei iškrito į žemesnį divizioną.

2015-ais metais lenkai II diviziono A grupėje iškovojo sidabro medalius - jie kovoje dėl patekimo į aukštesnį divizioną 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) nusileido Korėjos ledo ritulininkams.

Tuo tarpu lietuviai 2012-ais metais II diviziono A grupėje laimėjo bronzą, 2013-ais liko penkti, o 2014-ais iškovojo aukso medalius bei kelialapį į aukštesnį divizioną. Ten lietuviai iškovojo vieną pergalę, liko paskutiniai ir sugrįžo į II-ąjį divizioną.

Kai pasaulio čempionatai vyko senąja sistema, Lenkijos ir Lietuvos rinktinės buvo susitikusios tris kartus - 2008-ais metais lietuviai varžovams pralaimėjo rezultatu 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), 2009-ais metais - 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), o 2010-ais - 1:8 (1:6, 0:0, 0:2).