Titulinis » Naujienos » U-18: Asmeninį šou surengęs D.Bogdziulis atvedė Lietuvos rinktinę į pergalę prieš Nyderlandus (interviu, VIDEO, visi įvarčiai)

2016-04-08
Dominykas Bogdziulis surengė individualų šou, o Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato II diviziono A grupės turnyre iškovojo trečiąją pergalę. Lietuviai ketvirtose čempionato rungtynėse 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) įveikė nei vienos pergalės dar neiškovojusią Nyderlandų rinktinę bei priartėjo prie medalių.

Įspūdingai čempionate žaidžiantis D.Bogdziulis šiose rungtynėse įmušė tris įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Lietuvis pasižymėjo visose ketveriose žaistose rungtynėse - viso D.Bogdziulis yra įmušęs septynis įvarčius ir atlikęs keturis rezultatyvius perdavimus.

Itin apmaudžiai galimybė tapti pirmuoju šio čempionato vartininku, kuris rungtynėse nepraleistų nei vieno įvarčio, išsprūdo Lietuvos rinktinės vartų sargui E.Karlai. Lietuvis daugiau nei 58 minutes (58:31) buvo nepramušamas, tačiau susitikimo pabaigoje Nyderlandai galiausiai įmušė vieną įvartį.

Nyderlandai jau pirmosiomis rungtynių minutėmis nevengė kieto žaidimo - sužaidus mažiau nei dvi minutes prasižengė Levi Smeetas, o netrukus Thomas Smitsas už labai grubią pražangą prieš Dominyką Motiejūną užsidirbo 5 + 20 baudos minučių. Lietuvis ledą paliko tik padedamas komandos draugų, tačiau vėliau tęsė rungtynes.

Nors Lietuvos rinktinė, žaidžiant penki prieš tris, nesurengė pavojingų atakų, tačiau galiausiai rinktinės lyderis Dominikas Bogdziulis (4:24) po Viliaus Bučio perdavimo nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Lietuviai ir toliau rungtyniavo penki prieš keturis, o D.Bogdziulis (4:24) tęsė puikų pasirodymą ir po Laisvydo Kudrevičiaus ir Patriko Misiuko perdavimų antrą kartą pasiuntė ritulį į varžovų vartus (2:0).

Nokdaune atsidūrę olandai sugebėjo atsitiesti ir sukūrė ne vieną pavojingą ataką prie Lietuvos rinktinės vartų, tačiau patikimai žaidęs Elvinas Karla atrėmė visus 8 varžovų smūgius per pirmąjį kėlinį.

Antrame kėlinyje D.Bogdziulio vedama Lietuvos rinktinė tęsė puikų pasirodymą. Kėlinio pradžioje tas pats D.Bogdziulis (23:15) fantastiškai apėjo varžovų gynėją bei tiksliu smūgiu trečią kartą nuginklavo Nyderlandų rinktinės vartininką (3:0)

Olandai ir toliau žaidė grubiai bei rinkosi baudos minutės, tuo tarpu lietuviai - mušė įvarčius. Žaidžiant daugumoje, D.Bogdziulis greitoje atakoje idealiai paliko ritulį Markui Kaleinikovui (33:46), kuris įmušė ketvirtą Lietuvos rinktinės įvartį.

Per antrąjį kėlinį į E.Karlos saugomus vartus buvo atlikti vos 4 metimai.

Trečiame kėlinyje lietuviai jau nebebuvo tokie agresyvūs ir retai grasino varžovų vartininkui. Nors olandai taip pat nežibėjo, tačiau susitikimo pabaigoje Ninho Hesselsas (58:31) sugebėjo atidaryti ir savo komandos įvarčių sąskaitą.

Naudingiausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiose rungtynėse pripažintas Markas Kaleinikovas.

Interviu su Damianu DiGiulianu:

Šiandien antrose dienos rungtynėse Lenkija susikaus su Didžiąja Britanija, o trečiose - Kroatija susigrums su Rumunija.

Rytoj čempionate laisva diena, o paskutinę turnyro dieną Lietuvos rinktinė kausis su Lenkijos ekipa.

Primename, kad lietuviai pirmose čempionato rungtynėse 5:2 įveikė Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus, vėliau 1:6 turėjo pripažinti Rumunijos pranašumą bei 6:3 nugalėjo Kroatiją, tuo tarpu Nyderlandai 1:8 nepasipriešino Rumunijai, 1:10 buvo sutriuškinti lenkų bei 2:5 pralaimėjo britams.

Nuo 2012-ų metų Lietuvos ir Nyderlandų rinktinės buvo susitikusios du kartus: 2012 metų čempionate lietuviai varžovus įveikė rezultatu 5:3 (1:0, 1:3, 3:0), o 2014-ais metais - 3:1 (2:1, 1:0, 0:0).