Titulinis » Naujienos » Sezono pergalė: I.Četvertako vedama „Energija“ nukovė vienus iš Baltarusijos lygos lyderių (2 VIDEO)

2017-02-15
LRK "Energija" informacija
 Antradienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse Lietuvos rinktinės trenerio vokiečio Berndo Haakės akivaizdoje Ilja Četvertakas pelnė du įvarčius ir atidavė rezultatyvų perdavimą pergalingą tašką pelniusiam Edvinui Boroškai, o Elektrėnų „Energija“ 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) palaužė Minsko „Junior“ ledo ritulininkus.

Ši pergalė reiškė, kad „Junior“ nepakils į antrą turnyrinės lentelės vietą, o „Energijos“ varžovai atkrintamosiose varžybose bus Soligorsko „Šachtior“ ledo ritulininkai.

Antrosios tarpusavio rungtynės Elektrėnuose prasidėjo identiškai pirmosioms - Edvinas Boroška atidavė idealų perdavimą Ilja Četvertakui (1:08), kuris atsidūręs vienas prieš vartininką neklydo ir smūgiu į dešinį viršutinį vartų kampą išvedė „Energiją“ į priekį - 1:0.

Keturiolika minučių „Energija“ sugebėjo nepažeisti taisyklių bei puikiai gintis, tačiau tada Lukas Manomaitis sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio ir „Junior“ įsitvirtino šeimininkų zonoje. Visgi įvarčio pelnyti svečiams nepavyko - „Junior“ turėjo vos keletą geresnių progų, kurias puikiai nukenksmindavo „Energijos“ vartininkas Elvinas Karla.

Likus žaisti šiek tiek mažiau nei tris minutes pirmą kartą taisykles pažeidė ir „Junior“, tačiau visi „Energijos“ smūgiai buvo sėkmingai neutralizuoti.

Pačioje kėlinio pabaigoje dviem baudos minutėmis vėl nubaustas buvo L.Manomaitis.

Antrą kėlinį „Junior“ pradėjo kur kas aktyviau ir labai dažnai užsibūdavo „Energijos“ zonoje. Ilgą laiką „Energijai“ pavyko puikiai gintis tiek žaidžiant mažumoje, tiek ir esant lygioms sudėtims.

Šešioliktą kėlinio minutę E.Karla atrėmė pirmą labai pavojingą varžovų metimą, tačiau antruoju bandymu Aleksejus Nevidičinas (35:29) pramušė „Energijos“ vartų sargą ir išlygino rezultatą - 1:1.

Persvaros praradimas nei kiek neįtakojo „Energijos“ žaidimo, o I.Četvertakas ir vėl pademonstravo šaltus nervus. Vienas „Energijos“ lyderių aikštės viduryje perėmė ritulį ir nuskubėjęs į greitą ataką buvo grubiai sustabdytas. Teisėjui skyrus baudinį, pats I.Četvertakas jį ir realizavo bei sugrąžino minimalų šeimininkų pranašumą - 2:1.

Deja, pačioje kėlinio pabaigoje Aleksejus Paščenkinas (39:55) pasinaudojo kiekybine persvara ir nors pirmąjį varžovų metimą atrėmė E.Karla, tačiau nuo jo atšokusį ritulį „Junior“ pasiuntė į vartus bei išlygino rezultatą - 2:2.

Trečiame kėlinyje komandos žaidė lygiai ir nei vienai nepavyko surengti rezultatyvios atakos. Tačiau nepavyko tik iki rezultatyvaus I.Četvertako ir E.Boroškos dueto išpuolio - I.Četvertakas suklaidino varžovų gynėjus bei perdavė ritulį prie vartų buvusiam E.Boroškai, kuris išvedė „Energiją“ į priekį - 3:2.

Likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos, „Junior“ vartininką pakeitė aikštės žaidėju, tačiau per pusę minutės pasižymėti nesugebėjo. Nors netrukus svečių komandos treneriai sugrąžino vartininką į žaidimą, tačiau praėjus keliasdešimt sekundžių ir paprašius pusės minutės pertraukėlės, „Junior“ vėl žaidė šešiese prieš penkis. Visus varžovų smūgius puikiai atrėmė E.Karla, o „Energija“ net keletą kartų buvo perėmusi ritulį, tačiau įmušti į tuščius vartus nesisekė.

Likus žaisti pusantros minutės varžovų ataką neleistinai sustabdė Rolandas Aliukonis ir likusį laiką „Energija“ žaidė keturiese prieš šešis.

„Junior“ pavojingai atakavo, tačiau visus smūgius atrėmė E.Karla, o „Energijos“ žaidėjai susirinko visus atšokusius ritulius ir išplėšė fantastišką pergalę.

Primename, kad vakar vykusiose rungtynėse „Energija“ pralaimėjo varžovams rezultatu 5:10.

Atkrintamųjų varžybų tvarkaraštis paaiškės artimiausiu metu.

„Energija“ 3:2 (1:0, 0:1, 1:0) „Junior“
1:0 - Ilja Četvertakas (1:08, rez. perd. Edvinas Boroška)
1:1 - Aleksejus Nevidičinas (35:29)
2:1 - Ilja Četvertakas (baudinys) (36:52)
2:2 - Aleksejus Pačenkinas (dauguma) (39:55)
3:2 - Edvinas Boroška (dauguma) (51:32, rez. perd. Ilja Četvertakas ir Aurimas Gaidauskas)