Titulinis » Naujienos » Principinį mūšį Kanadai pralaimėjusi JAV – už pasaulio taurės pusfinalio borto (2 VIDEO, lentelės, tvarkaraštis)

2016-09-21
delfi.lt informacija
 Prestižinių pasaulio taurės ledo ritulio varžybų pusfinalyje nebus JAV rinktinės. Tai paaiškėjo po principinio Šiaurės Amerikos mūšio – Toronte amerikiečiai 2:4 (1:3, 0:1, 1:0) pralaimėjo Kanados ledo ritulininkams ir atsidūrė paskutinėje A grupės turnyro lentelės vietoje.

Į priekį kanadiečiai pabėgo jau pirmajame rungtynių kėlinyje. Nors pirmieji įvartį įmušė JAV ledo ritulininkai (5 min. pasižymėjo Ryanas McDonaghas), į tai Kanada atsakė dviem Matto Duchene (6 ir 13 min.) bei Corey Perry (7 min.) įvarčiais. Antrajame kėlinyje dar vieną įvartį kanadiečiams įmušė Patrice‘as Bergeronas (29 min.), o rezultatą kiek sušvelninti JAV komandai pavyko tik pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet pasižymėjo T. J. Oshie (58 min.).

Po šios pergalės Kanada su 4 taškais pakilo į pirmąją A grupės vietą. Dėl grupės nugalėtojų vardų paskutiniame ture kanadiečiai kausis su taip pat 4 taškus turinčia Europos rinktine.

Trečioje pozicijoje žengia Čekija (1 taškas), o amerikiečiai yra paskutiniai, ketvirti (0 taškų). „Mes žaidėme blogai, nepakako energijos. Tors talento nestokojame, pasyviu žaidimu abiejose pralaimėtose rungtynėse nubaudėme patys save“, – apgailestavo pralaimėjusiųjų treneris Johnas Tortorella.

Tuo metu B grupės rungtynėse Švedija 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pranoko Suomijos ledo ritulininkus. Įvarčius pelnė Antonas Stralmanas (30 min.) ir Loui Erikssonas (60 min.). Švedija su 4 taškais užsitikrino vietą pusfinalyje.

Po 2 taškus turi Rusijos ir JAV U-23 rinktinės, o Suomija taškų kol kas nepelnė.

Į prestižinių varžybų pusfinalį pateks po dvi geriausias grupių komandas.