Titulinis » Naujienos » Pasaulio ledo ritulio taurėje Kanada nušlavė Europą, o švedai netikėtai kluptelėjo (2 VIDEO, lentelė, tvarkaraštis)

2016-09-22
delfi.lt informacija
 Kanadoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio taurės turnyre šeimininkai kanadiečiai toliau žygiuoja pergalingai. Trečiojo turo A grupės rungtynėse Kanados rinktinė 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Europos rinktinę ir užsitikrino grupės nugalėtojos titulą.

Įvarčius Kanados rinktinei pelnė Sidney Crosby (5 min.), Jonathanas Toewsas (20 ir 35 min.) bei Loganas Couture (58 min.). Vienintelį įvartį europiečiams 25 min. pelnė slovakas Marianas Hossa. Kanados rinktinė su 6 taškais tapo grupės nugalėtoja. Europos šalių rinktinė su 4 taškais taip pat jau užsitikrino antrąją vietą ir kelialapį į pusfinalį, kadangi likusios dvi grupės komandos – Čekijos ir JAV rinktinės jos pasivyti nebegali.

Čekai turi 1 tašką, amerikiečiai – nė vieno, paskutiniame grupės ture jie žais tarpusavyje. Tuo metu B grupės turnyre Švedijos rinktinė gana netikėtai po pratęsimo 3:4 (2:3, 0:0, 1:0, 0:1) nusileido JAV U-23 ledo ritulininkams. Pergalingą įvartį 65 min. pelnė Nathanas MacKinnonas. Visgi švedams tai nieko nelėmė – jie su 5 taškais jau turi užsitikrinę pirmąją grupės vietą. Tuo metu amerikiečiai su 4 taškais dėl vietos pusfinalyje dar nėra ramūs, nors kol kas ir užima antrąją vietą. Jų likimas paaiškės po paskutinių grupės rungtynių, kuriose susitiks Rusija (2 taškai) ir Suomija (0 taškų). Amerikiečius pergalės atveju (nesvarbu, ar per pagrindinį laiką, pratęsimą ar baudinių seriją) rusai išstumtų iš antrosios pozicijos, kadangi yra laimėję tarpusavio dvikovą. Taigi, prieš paskutines rungtynes jau yra aiški viena pusfinalio pora. Dėl kelialapio į finalą Švedija kovos su Europa. Kitame pusfinalyje Kanada kovos arba su JAV U-23 arba su Rusijos ledo ritulininkais.