Titulinis » Naujienos » Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse įveikė Baltarusijos vicečempionus (4 VIDEO, baudiniai)

2017-04-19
 Antradienio vakarą pirmąsias draugiškas rungtynes sužaidė Lietuvos ledo ritulio rinktinė. Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono kovoms Belfaste (Š.Airija) balandžio 23-29 dienomis besiruošianti ekipa antradienio vakarą Elektrėnuose po baudinių serijos 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0) nugalėjo Minsko „Junost“ (Baltarusija) komandą, kuri šiemet savo šalies čempionate tapo vicečempione.

Įvarčius lietuviams pelnė: Paulius Gintautas (32:13, Danielius Bogdziulis, Pijus Rulevičius), Aimas Fiščevas – 2 (38:56, Edgaras Protčenka, 65:00), Pijus Rulevičius (56:38, D.Bogdziulis).

Varžovai šioje dvikovoje rungtyniavo ne stipriausios sudėties. Pagrindinę „Junost“ komandą atstovavo penki ledo ritulininkai, likę žaidžia antrojoje „Junost“ ekipoje, kuri rungtyniauja jaunimo iki 21-erių metų aukščiausioje Baltarusijos lygoje.

Permainingame pirmajame kėlinyje svečių žaidėjas Leonidas Ivanovskis (14:52) pelnė pirmąjį įvartį.

Antrojo kėlinio šeštą minutę svečiai pabėgo jau 2:0 (Andrejus Belevičius, 25:39).

Aktyviai žaidę lietuviai sušvelnino skirtumą, kai tai padarė antruoju bandymu pasižymėjęs P.Gintautas.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė išlygino rezultatą po Aimo Fiščevo smūgio.

Trečiajame kėlinyje į priekį išsiveržė šeimininkai, kai pasižymėjo Pijus Rulevičius. Kėlinio pabaigoje varžovai vartininką pakeitė šeštu aikštės žaidėju ir išgelbėjo komandos garbę, kai įvartį pelnė Viktoras Turkinas (59:53).

Pratęsime trys prieš tris abi komandos sukūrė pavojingų momentų, bet pasižymėti nepavyko nė vienai ekipai.

Baudinių serijoje pagal naująsias taisykles buvo smūgiuojama po penkis kartus. Trečiuoju bandymu pasižymėjo Arnoldas Bosas, ketvirtuoju Darius Pliskauskas, o paskutiniuoju bandymu pergalė išplėšė A.Fiščevas.

Antradienį Elektrėnuose 11 val. komandos tarpusavyje susitiks dar kartą.

Šioje dvikovoje nežaidė „Energijos“ puolimo trejetas (Povilas Verenis, Ilja Četvertakas, Aivaras Bendžius), taip pat traumuotas Donatas Kumeliauskas ir Kostas Gusevas. Vartus visas rungtynes gynė Artūras Pavliukovas.

„Energijos“ žaidėjų, kartu žaidusių visą sezoną pajėgumą žinome, norime išbandyti kitus kandidatus. Antradienį nežais jau kiti žaidėjai. Dabar turime daug darbo ieškodami geriausios sudėties, kadangi komandoje didelė konkurencija, ypač puolėjų gretose. Taip pat iki paskutinės dienos žiūrėsime gynėjų Domanto Čypo ir Nerijaus Ališausko situaciją, galės jie prisijungti prie rinktinės ar ne. Tad kalbėti apie komandos sudėtį dar anksti“,- sakė vyriausiasis treneris Berndas Haakė.